На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

В Івано-Франківську вперше в Україні запущено сервіс SMS-оплат за проїзд у транспорті за допомогою послуги Смарт-Гроші від Київстар

Запуск сервісу став можливим завдяки співпраці найбільшого телеком-оператора України Київстар, Івано-Франківської міської ради та комунального підприємства «Електроавтротранс» м. Івано-Франківськ.

003133_Tickets_210x297_PREVIEW

2 жовтня 2018 року Київстар та  Івано-Франківська міська рада підписали Меморандум про взаємодію у сферах впровадження інноваційних проектів для населення міста на базі новітніх інформаційних та телекомунікаційних технологій. В рамках цих домовленостей буде спільно реалізовано низку проектів, що вплинуть на розвиток інфраструктури міста та туризму у регіоні, забезпечать своєчасне сповіщення населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій або їх загрози, нададуть населенню доступ до електронних порталів міста за допомогою технології Mobile ID тощо. І першим сервісом з цього переліку, що відсьогодні вже став доступним містянам, стала послуга SMS-оплати проїзду у міському транспорті.

20181002_123649

«Київстар завжди радий бути дотичним до інноваційних проектів, які розвивають міста та роблять життя їх мешканців більш зручним, безпечним та високотехнологічним, – говорить  Євген Кражан, директор з розвитку корпоративного ринку Київстар. Оплата проїзду у транспорті SMS-ками – по-перше, це дуже просто: надішли код маршруту, отримай підтвердження про оплату – і все. По-друге, цей сервіс далі може бути розповсюджений і на інші сфери життя міста: оплату за паркування, сплату комунальних платежів, продажі квитків у театри, кіно, музеї тощо. І по-третє, з SMSоплатами зменшується необхідність друку паперових квитків, а це крок назустріч впровадженню «зелених» правил життя та збереженню українських лісів. Інновації мають бути екологічними – заради нашого спільного майбутнього».

Івано-Франківськ став першим містом України, що буде приймати оплати за проїзд у міському транспорті по SMS. Втім уже найближчим часом мешканці й інших міст зможуть відчути переваги та зручність швидкої оплати поїздок із власного телефону.

«Для міста розвиток комунального транспорту – одне із основних завдань, – коментує Руслан Марцінків, Міський голова Івано-Франківська. – Важливо, щоб він був комфортним для франківців. Саме тому намагаємося впроваджувати сервіси, які повинні бути зручними та сучасними. Приємно, що саме наше місто стане першим в Україні, де запрацює функція SMS-оплати проїзду. Також паралельно працюємо над впровадженням транспортної картки».

«Це ще один маленький крок до запровадження безготівкового способу оплати проїзду, – ділиться  Віталій Голутяк,  Директор КП «Електроавтотранс». – Ми хочемо дати можливість пасажирам мати якнайширші можливості для цього. Дякуємо колегам з Київстар за те, що першими відгукнулись на таку ініціативу».

Скористатися новим способом оплати дуже легко: достатньо відправити SMS із кодом відповідного маршруту на номер 877 та зачекати 1-2 хвилини для отримання підтвердження сплати за проїзд. Для здійснення операції необхідно мати на мобільному рахунку кошти для її проведення. Усі податки та збори враховано, пасажир сплачує лише вартість проїзду.

20181002_124542

Сервіс доступний усім абонентам передплаченого зв’язку від Київстар, його реалізовано на базі послуги Смарт-Гроші.

Смарт-Гроші – повноцінний мобільний гаманець, який дозволяє «тут» і «зараз» здійснювати платежі і грошові перекази. З його допомогою гроші з мобільного рахунку можна використовувати не тільки для оплати телеком-послуг – тепер абоненти передплаченого зв’язку Київстар також можуть на особистому досвіді переконатися у перевазі роботи з різними видами фінансових продуктів з мінімальною комісією або без неї. Послуга Смарт-Гроші надається на базі електронних грошей Національної платіжної системи «ПРОСТІР» у партнерстві з АТ «АЛЬФА-БАНК».

 

04.10.2018
Що нового
Популярне