На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Вебінари для підлеглих

Вибираємо платформу онлайн-навчання для співробітників
Завдяки системі онлайн-навчання покращився процес адаптації нових співробітників. Як наслідок, плинність персоналу на випробному терміні зникла взагалі

Щоб підвищити ефективність персоналу, просунуті роботодавці налагоджують онлайн-навчання в рамках компанії. Пропонуємо кілька лайфхаків про те, як організувати таке навчання без додаткових фінансових витрат, від Олени Макаренко, керівника відділу управління персоналом компанії «Пластікс-Україна».

1
Олена Макаренко, керівник відділу управління персоналом компанії «Пластікс-Україна»

Визначаємо завдання

Перш ніж впроваджувати систему онлайн-навчання, варто визначити, які завдання вона має вирішити. У нас їх було декілька: підвищити кваліфікацію співробітників і рівень обслуговування клієнтів, а також поліпшити управлінську комунікацію з віддаленими працівниками. Був іще один нюанс: наші продукти надто складні, самостійно вивчити їх непросто. Крім того, бізнес зростає, постійно збільшується кількість представництв, зокрема в інших країнах. Тож людей необхідно було якісно навчати.

Розподіляємо обов’язки

ІТ-команда узяла на себе технічну частину, а HR-фахівці займалися розробкою курсів, вебінарів та воркшопів, підтримували комунікацію зі співробітниками. Інформацію про продукти, а також тести підготували і надали спеціалісти департаменту маркетингу. Разом ми запустили проект за три місяці. Майже 50% курсів впровадили відразу, решту додавали за потреби.

укр-1

Вибираємо платформи

Вибираючи платформу, на якій існуватиме наша система онлайн-навчання, ми зупинилися на безкоштовному ресурсі Moodle. І річ не в грошах. У нас був бюджет. Лише Moodle відповідав нашим потребам.

Для нарад з віддаленими співробітниками і зборів ми вибрали платформу bigbluebutton.org. Цьогоріч уперше у форматі вебінару провели звітні збори з 50 керівниками різних регіонів України та представництв у Молдові та Грузії. Згодом ми провели опитування серед учасників, 59% яких оцінили таку систему роботи на відмінно, 41% – добре.

2

Критерії вибору ресурсу для онлайн-навчання:

  • підтверджена надійність платформи;
  • можливість оперативно працювати з великими масивами інформації та охоплення великої кількості співробітників у трьох країнах;
  • зручність;
  • можливість самостійного створення та адміністрування навчальних курсів, тестів, оцінок, опитувань, сховищ;
  • можливість аналізу інформації про навчання, оцінки персоналу (звіти з огляду на показники – регіони, продукти, посади);
  • контроль адаптації, навчання та оцінки співробітників в режимі реального часу;
  • синхронізація з електронною поштою;
  • оперативне впровадження та обслуговування самими співробітниками.

Отримуємо результати

Завдяки системі онлайн-навчання покращився процес адаптації нових співробітників. Як наслідок, плинність персоналу на випробному терміні зникла взагалі: у 2014 році цей показник становив 9,5%, у 2015-му – 0%. Рівень знань про продукт і кваліфікація співробітників за два роки зросли на 15%. А річна економія за статтею організаційних витрат склала 19% від бюджету: завдяки проведенню звітних зборів і базового очного навчання в онлайн-режимі нам вдалося скоротити витрати на відрядження, транспортні видатки, оренду готелів для регіональних співробітників, оснащення тощо.

Опитування серед працівників засвідчило, що 97,8% позитивно оцінили компанію як роботодавця. З них 68,99% сказали, що це найкращий роботодавець в їхньому житті, 28,86% респондентів назвали хорошим роботодавцем. Негативних відгуків не було взагалі. Таким чином, система онлайн-навчання допомогла ще й оцінити лояльність персоналу і встановити вектор поліпшень на майбутнє.

укр-2

Довідка

Moodle – це веб-застосунок, який працює на сервері компанії. Для його роботи потрібен веб-сервер з підтримкою PHP і сервер баз даних MySQL, PostgeSQL, MSSQL, Oracle тощо. Доступ до Moodle користувачі отримують через браузер (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera).

15.01.2016
Що нового
Популярне