На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Заробити на погоді

Goodweather – сервис, который позволяет абоненту оформить онлайн-страхование погоды за небольшие деньги.

Учасник телеком-акселератора ВДНГ-TECh, створеного за підтримки Київстар, Андрій Івчатов розповідає, як же він дожив до ідеї створення стартапу зі страхування погоди Goodweather.

Інновації і ризик багатьох не залишають байдужими. Навіть якщо ти підприємець з 12-річним стажем. Навіть якщо ти корпоративний гравець. Іноді хочеться все кинути і запустити якийсь стартап. Що я і зробив.

Навчання

Я вивчав економічну кібернетику в КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Отримав червоний диплом. Але це був випадковий вибір вузу. Моя бабуся дуже хотіла, щоб я став програмістом. А я не хотів. Так, я розбирався в математиці, постійно вигравав конкурси і олімпіади. Тому і був обраний економічний вуз і економічна кібернетика. Дивлячись в мій диплом, можна вирішити, що я знаю близько десяти мов програмування. Але зараз про них залишилося тільки загальне уявлення. Зате я добре орієнтуюся в процесах і можу ставити завдання програмістам.

Перші проекти

Уже 12 років моє життя пов’язане зі страхуванням. Протягом останніх трьох років керую страховою компанією Deka Insurance, один із напрямів роботи якої – інноваційні продукти. Якось на черговому мозковому штурмі нас осінило: страхувати можна абсолютно все.
Одного разу, коли у дружини був поганий настрій, мій син сказав: «Тату, ось ти кажеш, що застрахувати можна все. А чи можна застрахувати гарний настрій мами? ». Це питання змусило мене задуматися. Я перепитав у нього, від чого може залежати настрій. Син припустив погоду. Так і народилася ідея страхувати хорошу погоду.

Натхнення

фото (4) (2)Мене надихає моя справа і інтерес до нових нішах. Стратегію Блакитного Океану ще ніхто не відміняв, нехай я і вважаю її теорією ледачих. Тому що придумати і швидко зірвати куш на вільному ринку – дуже спрощена модель бізнесу (якщо пощастить, звичайно), чого не скажеш про роботу на конкурентному ринку. Працювати в бізнесі блакитного океану властиво креативним і ледачим людям. Я зараз і про себе теж.
Впливають і надихають близькі люди. Це завжди топ в житті, за ним йдуть друзі, хобі і тільки потім робота.

Хобі

Кажуть, спорт – це хобі. Я так не вважаю. Їм обов’язково повинен займатися кожна людина, щоб тримати себе в формі, бути продуктивнішою і функціональнішою. У моєму житті є спорт. І є фан-проекти, такі як страхування погоди, – моє хобі. Всі робочі проекти можна розділити на дві категорії: грошові і не грошові. Останні – це хобі.
А ще я люблю художню літературу. Найяскравіша книга для мене – «Пригоди бравого солдата Швейка» Ярослава Гашека. Нічого більш смішного і цікавого я не зустрічав.

Історії успіху

У всіх є набір відомих історій успіху бізнесменів. Але я не раджу дивитися на них зачаровано. Популярні історії успішних людей не відображають реальність. За кожною з них багато важливих фактів і подій, про які ми не знаємо. Радислав Гандапас каже, що успіх – це комплекс життєвих сторін, він не може бути тільки в одній сфері життя. І зрозуміти, наскільки успішний чоловік, не можна, якщо ти його близько не знаєш.

В обробці…

У фільмі «Собаче серце» був момент, коли доктор Борменталь повів Шарикова в цирк. Там виступала провидиця, яка запропонувала глядачам відповісти на будь-яке питання. Шариков запитав: «Яка найважливіша подія в моєму житті?». І вона відповіла йому: «Ваше найважливіша подія ще попереду». У моєму житті поки не було переломних моментів. Все розвивається органічно, еволюційно. Революцій не було. Чекаємо.

Трансформація

Як підприємцю стати стартаперів? Це не просто. Найскладніше – втрата чогось фіксованого і зрозумілого, коли земля йде з-під ніг, і ти летиш або вилітаєш (в трубу). «Корпоративний герой» і раптом різкий перехід в невідомість – не кожен таке витримає.

Проект

Goodweather – сервіс, який дозволяє абоненту оформити онлайн-страхування погоди за невеликі гроші. У разі опадів воно дає можливість вибрати виплату-подарунок у вигляді походу в ресторан, кіно, боулінг або щось інше.
Зараз проект – це:
– 4 людини (я, проект-менеджер Олександра Слепкань, СTO Іван Іщенко і розробник Роман Багатий);
– 1,5 року роботи (від ідеї до цього дня);
– Близько 200 тис. Грн інвестицій;
– Стадія: опис гіпотез по роботі з західними партнерами і доопрацювання платформи сервісу;
– Прибуток (за задумом) від комісії контакту страхової і клієнта.
Для нашої країни фанові сервіси – це щось нове. Тому на ринку України ми не зупиняємося. В інших країнах (наприклад, в США) люди більше готові до такої концепції.

Поради

Хотілося, щоб відсоток успішних стартапів був би більшим. Тому не всі повинні пробувати. Просто чим більше буде тих, хто «не виплив», тим більше людей з вартими, революційними і потрібними ідеями не ризикнуть почати. Я раджу стартаперам більше думати. На березі все порахувати, побудувати бізнес-модель і зрозуміти доцільність ідеї. Зазвичай маркером «потрібно / не потрібно» є внутрішній тумблер, або просто чуйка.
Тест від Андрія Івчарова «Наскільки ви підприємець?»
• активність
• Уміння насичуватися енергією з різних джерел
• бажання ризикувати
• доброта

15.08.2016
Що нового
Популярне