На сайте ведутся технические работы, в связи с чем возможно некорректное отображение статей. Просим извинить за временные неудобства.

Як діяти агровиробникам у кризовій ситуації

За останні місяці на ринок тваринництва України істотно вплинули два чинники: несприятлива епізоотична ситуація в Європі, спричинена спалахом африканської чуми свиней, а також конфлікт між Україною та Росією, що призвів до взаємних санкцій РФ та Євросоюзу.
Зокрема, у червні-липні були зафіксовані нові спалахи африканської чуми свійських свиней у низці населених пунктів Польщі, Литви, Латвії та Білорусі. Це призвело до заборони імпорту свинини з Європи до України.
Внутрішній ринок
Для українських тваринників ця ситуація є сприятливою, оскільки імпорт дешевого м’яса з Європи міг би завадити вітчизняним виробникам. А ті обсяги експорту, які призначалися для поставок у Росію, зможуть частково заповнити дефіцит внутрішнього ринку споживання в Україні. Для вітчизняних тваринників це унікальний шанс закріпитися на внутрішньому ринку за відсутності конкуренції.
Зовнішній ринок
Натепер Україні потрібно збільшувати експорт. Набагато вигідніше постачати продукт із доданою вартістю — м’ясо, борошно тощо, ніж сировину, приміром, пшеницю, кукурудзу. Саме так чинять розвинуті країни. Також перспективним є налагодження економічних контактів з Азією та Близьким Сходом, де багато дефіцитних ринків, зацікавлених у взаємовигідній співпраці. Серед таких регіонів і країни з дефіцитним ринком споживання. Насамперед Японія, яка за невеликих обсягів споживання лідирує в світі за імпортом свинини — 1,248 млн тонн КВО свинини (за 2013 рік було вироблено 1,305 млн тонн свинини, а спожито — 2,553 млн тонн).
Також існують такі дефіцитні щодо споживання м’яса країни, як Південна Корея, яка 2013 року імпортувала 400 тис. тонн свинини (обсяг споживання та виробництва — 1,598 і 1,21 млн тонн відповідно). У світі ще чимало дефіцитних ринків, де населення динамічно зростає (Індія, Малайзія, країни MINT — Мексика, Індонезія, Нігерія, Туреччина). Одне слово, аграрний потенціал України може принести користь і нашій країні, і всьому світу. Насамперед потрібно скористатися кормовою та виробничою перевагами, щоб заповнити дефіцит власного ринку (2013 року Україна імпортувала 220 тис. тонн свинини), а потім налагодити взаємовигідні відносини з Євразією.
Є ще Китай, де вирощують понад 51% усіх свиней у світі і одночасно споживають найбільше свинини. Імпорт свинини у КНР 2013 року становив 750 тис. тонн, а у 2014-му, за попередніми підрахунками, цей показник через збільшення доходів на душу населення і споживчого попиту зріс до 56,95 млн тонн. Проте щодо КНР є одне питання: будь-яке партнерство погоджується лише на рівні держапарату, який контролює і промисловість, і міжнародний бізнес.
Я впевнена, що діючи грамотно й патріотично, ми зможемо зробити вагомий внесок у вирішення глобальної продовольчої кризи.

01.12.2014
Что нового
Популярно