Гранти для бізнесу: як отримати фінансування на розвиток своєї справи
13 жовтня 2023 6 хвилин читання

Гранти для бізнесу: як отримати фінансування на розвиток своєї справи

Бізнес ідеї#Краудфандинг#Франчайзинг#Бізнес#БігДата#BigData

Про що:

Ми вже розповідали, що розпочати бізнес можна кількома способами. Наприклад, через франчайзинг або краудфандинг. Втім, є ще один варіант — гранти. Що це таке і як їх отримати? Про це дізнаєтеся зі статті.

Зміст

Що таке гранти для бізнесу

Як отримати грант на бізнес

Які існують гранти для українського бізнесу

Приклади бізнесів, відкритих завдяки грантам

Що таке гранти для бізнесу

Грант (від англ. grant — безоплатна позичка) — це безповоротна фінансова допомога, яка надається для розвитку стартапів, малого та середнього бізнесу. Кошти на конкурсній основі можна отримати від державних установ, благодійних фондів, приватних компаній чи міжнародних організацій. Їх ще називають грантодавцями або донорами.

Гранти націлені на розв’язання бізнесом певних завдань: створення нових робочих місць, підтримка економічного зростання регіону, розвиток освіти, вирішення соціальних або гуманітарних проблем, підтримка творчих проєктів та інше.

Як отримати грант на бізнес

Щоб отримати грант на бізнес, необхідно підготуватися. Ось кілька кроків:  

 • Проєкт. Щоб зацікавити грантодавця, ваша ідея, проєкт або бізнес мають бути інноваційними та економічно обґрунтованими. Донор може відмовити у гранті, якщо не буде впевнений у прибутковості проєкту.
 • Пошук. Знайдіть спеціалізовані українські або закордонні інтернет-ресурси, які розміщують актуальну інформацію щодо грантів для бізнесу. Про деякі з них ми розповімо нижче у статті.
 • Відповідність. Переконайтеся, що ваш бізнес відповідає критеріям, встановленим для обраних вами грантів: вимоги щодо галузі, розміру компанії, місця розташування тощо.
 • Документи. Підготуйте документи, які необхідно надати для отримання гранту. Наприклад, бізнес-план. Він має містити детальний опис усіх процесів: цілі, статті витрат, ваші навички та компетенції, дослідження ринку та цільової аудиторії тощо. Донори зазвичай надають шаблони бізнес-планів із рекомендаціями до заповнення документа. Поради, як створити бізнес-план, ви можете прочитати у нашій статті. Зокрема, у ній ми розповідаємо, як оцінити масштаби галузі й перспективи її росту, проаналізувати наявних та кількість потенційних клієнтів, краще позиціювати ваш товар або послугу. Щоб у своєму дослідженні підприємці мали змогу спиратися на реальні цифри та аналітику, можна використовувати Big Data-сервіси від Київстар.
Big Data та аналітика

Big Data та аналітика

Big Data-рішення для бізнесу

Набір інструментів для аналізу великих масивів даних під різні потреби бізнесу — аналіз та пошук аудиторії, геоаналітика, налаштування персоналізованної комунікації тощо.

 • Заявка. Заповніть заявку на грант, дотримуючись вказаних вимог і дедлайнів. Не забувайте, що зазвичай існує велика конкуренція за гранти, тому важливо докладати усі можливі зусилля для успіху.
 • Співпраця. Якщо ви не впевнені у тому, що зможете самостійно розібратися з усіма нюансами для отримання гранту, зверніться до консультантів, які мають досвід у цій сфері.

Під час розгляду заявки грантодавець перевіряє подані документи та аналізує бізнес-план. За кожний етап підприємець отримує бали. У кого найвищий бал, той отримує грант. Якщо заявка на грант відхилена, не впадайте у відчай та шукайте інші грантові програми й джерела фінансування.

Які існують гранти для українського бізнесу

Підібрали для вас кілька грантових програм:

Державна грантова програма «єРобота»

«єРобота» надає п’ять типів грантів:

 1. на розвиток власної справи (до 250 тис. грн);
 2. на розвиток власного садівництва, ягідництва та виноградарства (до 400 тис. грн за гектар);
 3. на розвиток тепличного господарства (до 7 млн грн залежно від кількості гектарів);
 4. на створення або розвиток переробного підприємства (до 8 млн грн);
 5. на створення або розвиток ветеранського бізнесу (до 1 млн грн).

Грантова програма USAID

Грантова програма «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізується «Кімонікс Інтернешнл», для малих та середніх підприємств приватної форми власності, бізнес-асоціацій, неурядових організацій, бізнес-спільнот тощо. Мета — підтримка ініціатив для збільшення кадрового, інноваційного та експортного потенціалу українського бізнесу. Можна отримати грант на суму до $150 тис.

Грантова програма від БФ «Дихай»

На період дії воєнного стану благодійний фонд «Дихай» надає гранти для сплати частини орендної плати державного майна для його орендарів. Наприклад, якщо малий або середній бізнес надає орендовані об’єкти державного майна для проживання ВПО, для організації укриття, для волонтерської діяльності та інше. Максимальний розмір фінансування становить 3 470 грн/міс.

Програма від Seier Capital A/S

Данський інвестиційний фонд Ларса Сейєра Крістенсена надає постійні гранти, розраховані для українських блокчейн-стартапів. Можна отримати грошову допомогу у розмірі від € 5 000 до € 50 000.

Існує ще безліч грантових програм. Якісь донори припиняють приймання заявок, інші — розпочинають. Тож, потрібно відстежувати їхню актуальність.

Шукати грантові програми можна також на сайтах:

 • Центр розвитку «Час змін»;
 • Ресурсний центр ГУРТ;
 • Громадський простір;
 • Проєкт «Гра в довгу» від Fondy і партнерів;
 • EU4Business;
 • Ukrainian Startup Foundation;
 • Данська рада у справах біженців (DRC) тощо.

Приклади бізнесів, відкритих завдяки грантам

 • Грант на кав’ярню Кристина Гусєва, переселенка з Маріуполя, яка проживає зараз в Луцьку, завдяки гранту від «єРобота» отримала 250 тис. грн, щоб відкрити власну кав’ярню. Гроші від держави витратила на закупку обладнання: кавомолка, кавомашина, меблі та холодильна вітрина. Після отримання гранту розпочати роботу закладу вдалося вже за пів року. Приміщення Кристина орендує та за умовами програми найняла двох працівників.
 • Грант на сімейний ресторан Подружжя з Харкова Валерія та Максим Святченки через обстріли у квітні минулого року переїхало на Полтавщину. У Миргороді вони вирішили орендувати приміщення та відкрити сімейний ресторан. Це вдалося зробити на кошти, які пара отримала від «єРобота». На 250 тис. грн закупили дороге обладнання і почали працювати. Зараз бізнес масштабується, має 15 людей в команді та чекає на перемогу України. Валерія ділиться планами, що перший місяць після закінчення війни у їхньому закладі буде all inclusive для всіх військових.

Усі бізнес-інструменти, які можуть знадобитися для вашої справи, ви можете знайти на сайті Київстар Бізнес.

Бізнес ідеї#Краудфандинг#Франчайзинг#Бізнес#БігДата#BigData

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Бізнес#Економіка#BigData#БігДата
#Бізнес#ІдеїДляБізнесу#Київстар
#Бізнес#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression#ТаргетованіРозсилки#Бізнес-аналітика#СмсРозсилка#SMS
Як масштабувати мікробізнес в Україні у 2024 році13 березня 2024 7 хвилин читання

Як масштабувати мікробізнес в Україні

#Бізнес#ПортретКлієнта#Тенденції#Маркетинг#Реклама#ADWISOR#Клієнт#Microsoft365#Офіс365
#ПортретКлієнта#ІнтернетДляБізнесу#ВійнавУкраїні#Бізнес#РосійськоУкраїнськаВійна#ADWISOR
#Бізнес#Київстар#Робота#ШІ#ШтучнийІнтелект#AI#Реклама#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Клієнт
#Microsoft365#Офіс365#Рішення
#ADWISOR#ATC

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку