6 державних грантів для бізнесу: як підприємцям отримати підтримку
11 липня 2024 7 хв. читання

6 державних грантів для бізнесу: як підприємцям отримати підтримку

Бізнес ідеї#Бізнес#Клієнт#BigData#БігДата

Про що:

Один з інструментів державної підтримки підприємців — гранти на старт і розвиток бізнесу. За останні роки на реалізацію проєктів і створення робочих місць були виділені мільйони гривень, що повертаються державі у вигляді сплачених податків. Хто може розраховувати на такі гранти та як їх отримати? Підготували добірку актуальних державних ініціатив з підтримки бізнесу в різних напрямках.

Зміст

Своя справа

Новий рівень

Новий рівень БпЛА

Фінансування ветеранського бізнесу

Своя теплиця

Свій сад

Компенсація вартості сільгосптехніки

Своя справа

Мікрогранти для створення або розвитку малого бізнесу. Наприклад, на відкриття кав'ярні, хімчистки, перукарні, пекарні тощо. З липня 2022 року по липень 2024-го видано 16 490 мікрогрантів на суму 3,9 млрд грн.

Розмір: до 250 тис. грн. Для заявників, які працюють чи планують працювати в Харкові або Харківській області — до 500 тис. грн.

На що можна витратити:

 • купити обладнання, сировину, матеріали, програмне забезпечення;
 • оплатити оренду нежитлового приміщення;
 • заплатити за послуги маркетингу та реклами, комерційної концесії, лізингу. 

Умови: створити 1-2 робочих місця відповідно розміру отриманих коштів, працювати не менше 3 років.

Щоб залучити до свого нового бізнесу клієнтів, скористайтеся можливостями рішень Big Data. Вони дозволять проаналізувати наявність зацікавленої аудиторії на конкретній локації та налаштувати рекламну кампанію з вашими пропозиціями.

Новий рівень

Грант на створення або розвиток переробного підприємства. Наприклад, виробництва меблів, будматеріалів чи фурнітури, ліній металообробки, аграрного перероблення тощо. За останні два роки на розвиток переробних підприємств видано 672 гранти на 3,4 млрд грн.

Розмір: до 8 млн грн. У більшості регіонів 50% витрат по проєкту покриваються грантом, 50% — власним коштом підприємця. Але для територій, де можливі або завершені бойові дії, та деокупованих регіонів діють спеціальні умови: 80% витрат проєкту — грантові кошти, 20% — власні кошти. 

На що можна витратити:

 • купити верстати та технологічне обладнання для створення підприємства або збільшення наявних виробничих потужностей;
 • оплатити доставку та введення в експлуатацію обладнання. 

Умови: створити 5-25 робочих місць залежно від розміру допомоги, працювати мінімум 3 роки.

Новий рівень БпЛА

Грант на виробництво безпілотних літальних апаратів в Україні. Отримати фінансування можуть фізичні та юридичні особи, які працюють за КВЕД 30.30.

Розмір: до 8 млн грн. За кошти гранту може покриватися 80% вартості проєкту, незалежно від регіону розташування виробництва. 

На що можна витратити:

 • створити нові або збільшити наявні потужності підприємств з виробництва повітряних і космічних літальних апаратів й супутнього устаткування, зокрема — купити засоби виробництва та ввести їх в експлуатацію;
 • поповнити оборотний капітал підприємства. 

Умови: створити від 5 до 25 робочих місць відповідно сумі гранту, вести діяльність протягом 3 років.

Фінансування ветеранського бізнесу

Гранти для створення або розширення ветеранського бізнесу. Фінансування можуть отримати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також їхні дружини або чоловіки. Від старту програми в липні 2022 року видано 634 гранти на 283 млн грн.

Розмір: до 500 тис. грн — якщо заяву подає ветеран чи члени сімʼї, до 1 млн грн — якщо заяву подає ветеран, який є ФОП від 3 років. 

На що можна витратити:

 • купити меблі, обладнання, транспортні засоби, програмне забезпечення, сировину, матеріали та інші товари для реалізації проєкту;
 • оплатити послуги з маркетингу та реклами; 
 • внести плату за оренду нежитлового приміщення чи обладнання;
 • придбати франшизу бізнесу.

Умови: створити 1-4 робочих місць залежно від розміру гранту та вести діяльність не менше 3 років.

Своя теплиця

Грант для підтримки будівництва модульних теплиць. Площа теплиці має бути від 0,4 га до 2,4 га. А строк її будівництва — до 1 року. Грант можуть отримати власники землі сільськогосподарського призначення або ті, у кого земля в оренді не менше 7 років. 

Розмір: до 7 млн грн. Кошти гранту можуть покривати не більше 70% вартості проєкту. 

На що можна витратити:

 • побудувати одну теплицю типового проєкту та ввести її в користування;
 • придбати та оплатити доставку засобів виробництва (садивний матеріал, насіння, обладнання).

Умови: створити 4 постійних та 10 сезонних робочих місць на 1 га площі теплиці, організувати для теплиці водозабір і зрошення, працювати не менше 3 років після завершення будівництва.

Свій сад

Грант для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства. Площа саду не має перевищувати 25 га, земля повинна бути у власності підприємця або в оренді не менше 7 років землі, а всі сорти рослин — з дозволеного переліку насаджень. З липня 2022 року по липень 2024-го на розвиток тепличного господарства та садівництва разом видали 211 грантів на суму 925 млн грн.

Розмір: до 400 тис. грн за 1 га. Кошти гранту можуть покривати не більше 70% вартості проєкту висадження насаджень.

На що можна витратити:

 • оплатити рахунки постачальникам (продавцям) за матеріали й обладнання для висадки та облаштування нового саду, ягіднику чи  винограднику.

Умови: вести діяльність не менше 5 років від закінчення висадки насаджень, працевлаштувати 6-10 постійних та 125-425 сезонних працівників, залежно від площі та культур насаджень.

Кожному бізнесу, незалежно від сфери та масштабу, потрібні дієві технологічні інструменти для розвитку: рішення для зв'язку, комунікації зі співробітниками, IT-інфраструктури, безпеки. Для всіх цих потреб шукайте сучасні сервіси на Київстар Бізнес.

Компенсація вартості сільгосптехніки

Це не грант, але важлива ініціатива з підтримки агропромислового комплексу. За умовами програми аграрії можуть отримати повернення частини коштів, витрачених на покупку сільськогосподарської техніки українських виробників. Цього року на реалізацію програми в бюджеті заклали 1 млрд грн — в Мінекономіки очікують, що компенсацією зможуть скористатись близько 4 000 аграріїв.

Розмір: 25% від вартості придбаної техніки чи обладнання. 

На що можна витратити: часткова компенсація вартості сільгосптехніки та обладнання різного типу — від тракторів до машин для внесення добрив. 

Умови: 

 • вибрати постачальника техніки, який є акредитованим учасником програми, та тип техніки з затвердженого переліку;
 • оплатити сільськогосподарську техніку;
 • подати заявку та підтверджувальні документи до уповноваженого банку.

Перелік акредитованих виробників та видів техніки оновлюється на сайті Мінекономіки.

Також у процесі розробки державні гранти у сфері IT. Перший — на розвиток стартапів розміром до 3,5 млн грн. Другий — на навчання в сертифікованих школах для отримання професії в ІТ-галузі. Очікується, що ініціативи допоможуть створити нові робочі місця у сфері високих технологій та збільшити ІТ-експорт. Слідкувати за цими проєктами можна на єРобота.

Раніше ми писали про 10 грантів для бізнесу від різних стейкхолдерів — дедлайни по частині з ініціатив ще дозволяють подавати заявки, тому рекомендуємо зазирнути й в цю добірку.

Бізнес ідеї#Бізнес#Клієнт#BigData#БігДата

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Тарифи#ВійнавУкраїні#Бізнес#Робота#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression
#Бізнес#ІдеїДляБізнесу#Київстар
#Бізнес#ПортретКлієнта#Тенденції#Маркетинг#Реклама#ADWISOR#Клієнт#Microsoft365#Офіс365
#Бізнес#ADWISOR#IOT#2024#Маркетинг#IOTISKYIVSTAR#BigData
#ІдеїДляБізнесу#СмсРозсилка#ADWISOR#SMS#Геоаналітика#Microsoft365#Офіс365#Клієнт
#Краудфандинг#Франчайзинг#Бізнес#БігДата#BigData
#Microsoft365#Офіс365#Рішення
#ADWISOR#ATC#СмсРозсилка

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку