Ветеранський бізнес в Україні: труднощі, потреби та можливості
20 травня 2024 7 хвилин читання

Ветеранський бізнес в Україні: труднощі, потреби та можливості

Бізнес ідеї#Тарифи#ВійнавУкраїні#Бізнес#Робота#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression

Про що:

Близько 63% військовослужбовців і військовослужбовиць після демобілізації хотіли б відкрити власний бізнес. Крім того, понад 50% ветеранів і ветеранок, які на цей час не несуть службу в Силах оборони України, також хотіли б зайнятися власною справою. Про це йдеться у результатах онлайн-опитування Українського ветеранського фонду Мінветеранів за січень 2024 року. Враховуючи інтерес до цієї теми, зібрали корисну і цікаву інформацію про ветеранський бізнес.

Зміст

Майже 40% очікують на труднощі з пошуком роботи після війни

Який бізнес відкривають ветерани та ветеранки

Корисні ресурси для розвитку ветеранського бізнесу

Що думають про ветеранський бізнес військові-підприємці

Майже 40% очікують на труднощі з пошуком роботи після війни

Труднощі з пошуком роботи після завершення війни та повернення до цивільного життя — проблема, яка хвилює майже 40% військовослужбовців і військовослужбовиць. 

Деякі планують відкривати власну справу, хтось повернеться на попереднє місце роботи або перекваліфікується для іншої посади. Інші хочуть продовжити службу у війську або працевлаштуватися за кордоном. Втім, все ж таки більшість планує професійно розвиватися саме в Україні.

Опитування Українського ветеранського фонду Мінветеранів Джерело: veteranfund.com.ua

Опитування Українського ветеранського фонду Мінветеранів Джерело: veteranfund.com.ua

Зокрема, на думку ветеранів, аби сприяти професійному і кар’єрному зростанню, профільним державним інституціям необхідно:

 • зменшити бюрократію
 • враховувати потреби ветеранів
 • надавати доступ до інформації про відповідні послуги тощо 

Серед актуальних потреб, про які говорять Захисники та Захисниці, — інвестиції для власної справи та нефінансова підтримка підприємництва. 

У цьому контексті, законопроєкт №10258 «Про ветеранське підприємництво» набуває цінності, аби сформувати фундамент для розвитку в Україні ветеранського бізнесу. Він охоплює і фінансову сторону, і інформаційну, і кадрову, і багато інших.

Який бізнес відкривають ветерани та ветеранки

Наразі 12% ветеранів і ветеранок, які не несуть службу в Силах оборони України, мають власну справу. Зокрема, за 2 роки підтримано близько пів тисячі підприємницьких ініціатив в рамках програми #Варто. Це фінансова підтримка ветеранів на конкурсній основі. Такий бізнес розвивається у сферах:

 • безпеки та оборони (пошиття одягу, розмінування)
 • фермерстві
 • харчової продукції
 • підтримки
 • майстерень та інших.

Щоб більше дізнатися про види ветеранського бізнесу, Український ветеранський фонд за підтримки партнерів LUN та Uklon, створили інтерактивну карту. На ній можна подивитися, який ветеранський бізнес є поряд з вами та підтримати його. Наприклад, кав’ярні, майстерні, піцерії тощо.

Скриншот карти ветеранських бізнесів. Джерело veteranfund.com.ua

Скриншот карти ветеранських бізнесів. Джерело veteranfund.com.ua

Серед бізнесів тут є, наприклад:

 • Мініпекарня «ВашЛаВаш»;
 • Кузня «Творча Майстерня Федевичів»; 
 • Піцерія VETERANO PIZZA;
 • Виробництво ножів BatArt UA;
 • Більярдний клуб Pool house;
 • Крафтова військова майстерня, де створюються вироби зі скла, паракорду та шкіри тощо.

Ресурс працює у тестовому режимі та постійно доповнюється новими компаніями. Надати інформацію про ветеранський бізнес, якого ще немає на цій карті, можна на сайті.

Корисні ресурси для розвитку ветеранського бізнесу

Зробили добірку ресурсів, які допомагають розвивати ветеранський бізнес:

 1. Національна онлайн-школа для підприємців, яка буде корисна й для ветеранів та ветеранок. 14 безоплатних освітніх відео дозволяють дізнатися, як розпочати бізнес, вести бухгалтерську звітність, складати фінансовий план тощо.
 2. Онлайн-курс «Повернення з війни: розум, тіло, соціум». Тут є 14 лекцій на різні теми, зокрема про те, як започаткувати власний бізнес.
 3. Безоплатні консультації для ветеранів-підприємців в онлайн та офлайн форматі від Дія.Бізнес.
 4. Юридичні консультації для ветеранів та їхніх сімей від Українського ветеранського фонду. Можна отримати кваліфіковану юридичну допомогу з багатьох питань на сайті.
 5. Програма мікрофінансування бізнесу ветеранів і членів їхніх родин від Українського ветеранського фонду. Надається 20 000 гривень для  купівлі товарів і устаткування. Проєкт розрахований на ветеранів, ветеранок, дружин, чоловіків, батьків, матерів, дітей учасників чи учасниць бойових дій. Заповнити заявку можна за посиланням.
 6. На сайті Дія можна заповнити заявку на грант для ветеранів та членів їхніх сімей, щоб створити або розвивати ветеранський бізнес. Розмір гранту становить до 1 млн грн залежно від умов.
 7. Інформаційно-іміджеву підтримку для товарів і послуг від підприємців-захисників України або членів їхніх сімей надає бренд «Створено Захисниками». Логотип допомагає ветеранському бізнесу ставати впізнаваним для споживачів. Його можна використовувати на пакуванні або на сайті. 
 8. Програма «Ветеранський бізнес з SHERIFF». Отримайте франшизу у сфері безпеки, але спочатку ознайомтесь з планом дій для потенційного партнера на сайті.
 9. Подкаст «Свої серед своїх» про ветеранський бізнес. Де послухати — Google, Apple, ​SpotifyYouTube

На сайті Київстар Бізнес є сервіси, які дозволяють будь-якому бізнесу, зокрема і ветеранському, працювати та масштабуватися. Наприклад, потрібен мобільний зв’язок для роботи? Нові бізнес-клієнти можуть отримати –50% на плату за корпоративний тариф протягом 6 місяців. На сайті також можна підключити оптичний інтернет для офісу чи закладу, багатоканальну телефонію для прийому дзвінків від клієнтів, налаштувати SMS або Viber-розсилки для своїх покупців тощо.

Зв'язок для бізнесу

Зв'язок для бізнесу

Тарифи для компаній та підприємців

Підбирайте тариф під ваші бізнес-потреби. Швидкісний 4G, безлім на Київстар, хвилини на інші номери та за кордон, а ще дві послуги на вибір без доплат.

Що думають про ветеранський бізнес військові-підприємці

Військовий Андрій Дробіт, який відкрив садовий бізнес, вважає, що бути підприємцем під час війни не просто. Втім, своя справа дуже швидко повертає у соціум після війни. Це дуже важливий аспект для ветеранів та ветеранок.  

Святослав Прокопчук, повернувшись в офіс страхової компанії після бойових дій, вже через годину зрозумів, що треба щось міняти. Рік чоловік не міг знайти справу, яка б надихала. За цей час почав надавати військовим безоплатну допомогу з оформлення судових позовів. А здобувши юридичну освіту, відтепер професійно захищає побратимів у судах.

Доброволець Денис Дудик повернувся з війни у важкому психологічному стані. Попрацювавши над собою, згодом здобув освіту психолога та відкрив власний центр психологічної допомоги. Військовий вважає, що ветерани, отримавши ґрунтовну психологічну реабілітацію, можуть стати потужною силою у цивільному житті. Ветеранський бізнес допоможе їм не тільки інтегруватися у суспільство, а й стане опорою для економіки України.

Бізнес ідеї#Тарифи#ВійнавУкраїні#Бізнес#Робота#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression

Зміст

Майже 40% очікують на труднощі з пошуком роботи після війни

Який бізнес відкривають ветерани та ветеранки

Корисні ресурси для розвитку ветеранського бізнесу

Що думають про ветеранський бізнес військові-підприємці

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Економіка#Бізнес#BigData#Розвиток#БігДата
#Бізнес#ІдеїДляБізнесу#Київстар
Як масштабувати мікробізнес в Україні у 2024 році13 березня 2024 7 хвилин читання

Як масштабувати мікробізнес в Україні

#Бізнес#ПортретКлієнта#Тенденції#Маркетинг#Реклама#ADWISOR#Клієнт#Microsoft365#Офіс365
#2024#ДобіркаСервісів#Навчання#Розвиток
#ДобіркаСервісів#ADWISOR#Бізнес
#Краудфандинг#Франчайзинг#Бізнес#БігДата#BigData
#ДобіркаСервісів#ADWISOR#ВійнавУкраїні

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку