Товарний бізнес в Україні 2024: кейси, види, як почати
25 вересня 2024

6 хв.

Товарний бізнес в Україні 2024: кейси, види, як почати

Аналітика та дослідження#Бізнес#КейсКлієнта#BigData#БігДата#Azure#MicrosoftAzure

Про що:

Товарний бізнес є одним із найпопулярніших у світі — за прогнозами, глобальний ринок роздрібної торгівлі сягне 30,6 трильйона доларів до кінця цього року і майже на 10 трильйонів доларів більше — до кінця 2030. А як в Україні? Про це розповідаємо у матеріалі.

Зміст

Товарний бізнес: що це таке та в чому особливості

Яка ситуація з товарним бізнесом в Україні

Відкрити товарний бізнес в Україні: переваги та труднощі

Як розпочати власний бізнес: покрокова інструкція

Кейс товарного бізнесу в Україні: досвід UGEARS

Товарний бізнес: що це таке та в чому особливості

Товарний бізнес — вид підприємницької діяльності, пов’язаний з покупкою, продажем або виробництвом товарів, фізичних чи цифрових.

Товарний бізнес можна класифікувати так:

  • Роздрібна торгівля — фізичні та онлайн-магазини купують товари у гуртових постачальників та продають їх кінцевим споживачам.
  • Гуртова торгівля — бізнес купує товари у виробника, зазвичай у великій кількості, і продає їх роздрібним магазинам.
  • Прямі продажі — виробник продає товари самостійно без посередників.
  • Дропшипінг — продавець не купує товари й не має власного складу. Коли клієнт замовляє продукцію, продавець інформує постачальника. Той пакує та надсилає товар, а продавець отримує комісію від кожної угоди
  • Франчайзинг — бізнес відкриває філії іншої компанії, зберігає її назву, стиль та бізнес-модель і отримує підтримку (фінансову або товари для реалізації).
  • Електронна комерція — продаж товарів та послуг через інтернет.

Читайте також:

Що таке e-commerce

Яка ситуація з товарним бізнесом в Україні

У 2024 році в Україні зростає товарообіг — за перші 7 місяців він становив 61,7 млрд доларів, що на 7% більше, ніж в аналогічний період минулого року.

Актуальні напрямки для товарного бізнесу:

  • Продовольчі онлайн-магазини — клієнти вибирають доставку до дверей і можливість замовити продукти своїм батькам та літнім родичам.
  • Рюкзаки та сумки для подорожей — якісні та міцні, щоб скласти в них речі для поїздок.
  • Електроніка та ґаджети — окрім смартфонів, планшетів та смартгодинників, в країні добре продаються генератори, 3D принтери, зарядні станції та павербанки.
  • Товари для військових — шоломи та бронежилети, дрони та деталі для них, антени, приціли та тепловізори.
  • Екотовари — натуральна косметика, що не тестується на тваринах, смаколики без цукру, пакування, що швидко перероблюється і не шкодить природі.

Відкрити товарний бізнес в Україні: переваги та труднощі

З якими викликами стикається український бізнес у 2024 році під час повномасштабної війни? Компаніям доводиться підлаштовувати робочий графік під відключення світла та купувати генератори, враховувати повітряні тривоги та інфляцію. Через пошкоджену інфраструктуру у прифронтових регіонах деякі бізнеси також мають логістичні проблеми.

При цьому український товарний бізнес має зараз можливості для розвитку. А саме:

  • Зріс попит на українські товари всередині країни. У вересні 2024 року запрацювала програма «Національний кешбек», за якою клієнти можуть отримати 10% компенсації при купівлі товарів українських брендів;
  • З’явилося більше можливостей для виходу на міжнародні ринки. Наприклад, відділення Нової Пошти відкрилися в Польщі, Румунії, Іспанії, Італії та інших країнах. Українці, що тимчасово знаходяться за кордоном, активно підтримують вітчизняні бренди;
  • Відкриваються нові програми підтримки малого та середнього бізнесу — гранти, кредити на розвиток, «Ветеранський бізнес».

Як розпочати власний бізнес: покрокова інструкція

Щоб відкрити товарний бізнес:

  • Проаналізуйте ринок. Скористайтеся інструментами бізнес-аналітики, наприклад, Google Trends чи Statista, щоб дізнатися, які товари та послуги цікавлять клієнтів;

Проаналізувати цільову аудиторію та локацію також можна за допомогою Big Data від Київстар. Big Data допоможе побудувати портрет наявних та потенційних клієнтів за 100+ критеріями (вік, стать, інтереси та стиль життя) і зробити персоналізовану рекламну пропозицію.

Big Data та аналітика

Big Data та аналітика

Big Data-рішення для бізнесу

Набір інструментів для аналізу великих масивів даних під різні потреби бізнесу — аналіз та пошук аудиторії, геоаналітика, налаштування персоналізованної комунікації тощо.

Київстар дотримується Законів України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних» і не передає та не продає персональні дані абонентів, зокрема й записи розмов, тексти SMS/MMS та історію браузера третім особам. Усі аналітичні моделі з використанням Big Data будуються на основі неперсоніфікованих та зашифрованих даних.

  • Визначтеся з моделлю бізнесу — онлайн чи офлайн, роздрібна торгівля чи, наприклад, дропшипінг. Вдалим варіантом може бути омніканальність — відкрити фізичну точку продажу та інтернет-магазин, розмістити інформацію про компанію в соцмережах та на маркетплейсах, надати клієнту можливість самостійно вибирати, де він хоче купувати;
  • Напишіть бізнес-план — сформулюйте мету вашого бізнесу на наступний рік, складіть детальний бюджет, опишіть ризики та розробіть стратегію, за якою ви будете масштабувати та просувати компанію. 
  • Зареєструйте товарний бізнес — відкрийте ФОПТОВ чи іншу форму підприємницької діяльності.
  • Виберіть постачальників та організуйте логістику — забезпечте швидку доставку до клієнта за допомогою Укрпошти, Нової Пошти, Meest або власних кур’єрів.
  • Розробіть маркетингову кампанію — залучайте клієнтів за допомогою inbound та outbound маркетингу.
  • Зберігайте та обробляйте інформацію безпечно — використовуйте хмарні сервіси Microsoft Azure, щоб мати доступ до інформації про клієнтів і транзакції з будь-якої точки світу, адмініструвати дані та захистити їх від кібератак.
Хмари та зберігання даних

Хмари та зберігання даних

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

  • Залучайте клієнтів та утримуйте наявних — щоб підвищити лояльність, переконайтеся, що ваш сервіс якісний, ви швидко відповідаєте на питання та ефективно вирішуєте проблемні ситуації.

Кейс товарного бізнесу в Україні: досвід UGEARS

UGEARS — дерев’яні рухомі іграшки, що збираються без клею та цвяхів. Сьогодні цей бізнес входить у перелік найбільш перспективних малих та середніх бізнесів України за версією Forbes, а починалося все з невеликого стартапу. 

Так виглядає шлях компанії:

  • У 2014 році група інженерів і дизайнерів вигадала механічні дерев’яні іграшки-конструктори;
  • Вже наступного року компанія запустила збір на краудфандинговій платформі Kickstarter, отримала підтримку аудиторії й швидко зібрала 400 000 доларів;
  • Після цього UGEARS вийшла на ринки США, Європи та Азії — сьогодні конструктори продаються у 85 країнах;
  • Іграшки можна купити на Amazon та Ebay, на сайті, в соцмережах та фізичних магазинах.

UGEARS використовує екологічну фанеру, чим підтримує всесвітній тренд на екотовари. Компанія випускає конструктори в популярних тематиках — тут і Гоґвортс, і Привид Києва, і динозаври.

У чому секрет успіху — в унікальності іграшок, правильно побудованій рекламній кампанії чи постійному поступовому масштабуванні й виході на нові ринки? Скоріш за все, в усьому одночасно.

Аналітика та дослідження#Бізнес#КейсКлієнта#BigData#БігДата#Azure#MicrosoftAzure

Зміст

Товарний бізнес: що це таке та в чому особливості

Яка ситуація з товарним бізнесом в Україні

Відкрити товарний бізнес в Україні: переваги та труднощі

Як розпочати власний бізнес: покрокова інструкція

Кейс товарного бізнесу в Україні: досвід UGEARS

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

Що таке e-commerce: все, що треба знати про бізнес в інтернеті16 вересня 2024

6 хв.

Що таке e-commerce

#BigData#0-800#БігДата#Інтернет#ІнтернетДляБізнесу#ВіртуальнаATC#Look-alike#Бізнес#ADWISOR
#Бізнес#Інновації#Вендинг#Геоаналітика#Теплокарта#Heatmap#M2M
#2024#Бізнес#Тренд#ПортретКлієнта#BigData#БігДата#ТаргетованіРозсилки
#Клієнт#ІдеїДляБізнесу#Бізнес#КейсКлієнта
#IOT#Бізнес#ІнтернетРечей#IOTISKYIVSTAR
#ІдеїДляБізнесу#СмсРозсилка#ADWISOR#SMS#Геоаналітика#Microsoft365#Офіс365#Клієнт#2024
#Тренд#Київстар#Ритейл
#BigData#Маркетинг#ПортретКлієнта#ТаргетованіРозсилки#ТригерніРозсилки#Геоаналітика#SMS#Heatmap#БігДата