Розвиток точного землеробства у світі та його вплив на сільське господарство
27 липня 2023 6 хвилин читання

Розвиток точного землеробства у світі та його вплив на сільське господарство

Актуальні тренди#IOT#BigData#Технології#RTK-система

Про що:

Напрямок точного землеробства є однією з ключових інновацій у сучасному сільському господарстві. Тому не дивно, що світовий ринок точного землеробства стрімко масштабується. Очікується, що до 2030 року він перевищить 26 мільярдів доларів. Технологія точного землеробства є життєздатним рішенням від прогнозованої продовольчої кризи та інструментом для підвищення сільськогосподарського виробництва. Тож, як розвивається глобальне точне землеробство та які перспективи його впровадження в Україні?

Зміст

Що таке точне землеробство?

Чому важливо розвивати точне землеробство?

Які технології впливають на розвиток точного землеробства?

Що відбулося на світовому ринку точного землеробства?

Що таке точне землеробство?

Точне землеробство — це відносно новий підхід до управління сільським господарством з використанням технологій для оптимізації вирощування с/г культур. Зокрема, йдеться про такі рішення, як RTK, Big Data-аналіз, IoT-датчики тощо. Вони дають змогу фермерам моніторити ситуацію на полях й приймати рішення на базі даних у реальному часі. Такий підхід до ферми гарантує, що рослини отримують саме те, що їм необхідно для оптимального росту.

Іншими словами, точне землеробство — це комплексний підхід, при якому використовуються аграрна техніка, яка обробляє поля без водія, супутники, що надають фермерам дані про стан їхнього врожаю, датчики, які аналізують інформацію про стан ґрунту тощо.

Точне землеробство є науково обґрунтованим методом, який оптимізує продуктивність та врожайність сільськогосподарських культур. Він набув популярності у 1980-х роках з появою інформаційних технологій (ІТ) і супутникового моніторингу.

За даними Straits Research, найбільш домінантним ринком для точного землеробства у світі є Північна Америка. Цій тенденції також слідують Європа, деякі країни Азійсько-Тихоокеанського регіону, такі як Японія, Китай, Південна Корея, Індія та деякі інші країни, такі як Бразилія, Аргентина, Куба та Південна Африка.

Що стосується України, то вона прямо зараз відстоює мир на своїх територіях через війну з рф. І саме точне землеробство стане одним з пріоритетних завдань відбудови українського аграрного сектору.

Чому важливо розвивати точне землеробство?

Сільськогосподарський сектор забезпечує продовольством, роботою та доходом більшість країн. Традиційні практики в сільському господарстві через надмірне використання пестицидів призводять до деградації ґрунту, забруднення ґрунтових вод і втрату біорізноманіття. Як наслідок, зменшення виробництва.

Точне землеробство має на меті змінити такі традиційні с/г методи. Зокрема, це потрібно для підтримки рослинництва, зменшення використання різних агрохімікатів заради збереження навколишнього середовища та підвищення прибутковості для фермерів у всьому світі. Тому точне землеробство стало необхідністю. Його правильне застосування покращує якість сільськогосподарського виробництва.

Чинники, які розвивають ринок точного землеробства:

 • Зростання попиту на світове виробництво продуктів харчування.
 • Потреба в автоматизації робочої сили в сільському господарстві.
 • Збільшення інвестицій у підтримку клімату.
 • Потреба в оптимізації ресурсів у сільському господарстві.

Які технології впливають на розвиток точного землеробства?

Розглянемо декілька технологій:

 • RTK (від англ. Real-Time Kinematic — «кінематика у реальному часі»). Ця технологія вдосконалює роботу супутникових навігаційних систем GNSS та виправляє типові помилки у режимі реального часу. Детальніше про RTK-системи, ми розповідали у нашій статті.
 • Штучний інтелект (ШІ) Використання додатків та інструментів на основі ШІ полегшує точне землеробство, надаючи фермерам необхідну інформацію або вказівки щодо використання добрив, управління водними ресурсами, боротьби зі шкідниками та типу культур, які вирощуватимуться залежно від ґрунту.

Наприклад, ШІ за допомогою супутникових зображень порівнює історичні дані, щоб визначити, чи сідали комахи на рослини та які саме це були комахи. Алгоритми ШІ моніторять великі обсяги даних, які збираються IoT-датчиками. Наприклад, можна дізнатися про погоду, стан ґрунту та рослин. Ці показники впливають на отримання високоякісного врожаю. Крім того, дрони з підтримкою Інтернету речей можуть допомогти в боротьбі зі стихійними лихами.

Галузеві рішення

Галузеві рішення

Сигнал точного позиціювання mAgri.RTK

Підвищуйте ефективність робіт — від підготовки ґрунту до збирання врожаю. Створюйте оптимальні навігаційні маршрути для техніки та повторюйте їх із незмінною точністю.

 • Великі дані та аналітика Програмні рішення на базі Big Data надають інформацію про структуру опадів, потреби в добривах тощо. Це допомагає робити сільськогосподарське виробництво більш ефективним, зберігаючи навколишнє середовище та клімат. Аналітика даних також дозволяє фермерам відстежувати здоров’я рослин у режимі реального часу, отримувати практичні відомості щодо майбутньої врожайності та приймати рішення щодо управління своїми ресурсами.
 • Розробка смартфонів Сплеск впровадження смартфонів створив величезні можливості для глобального ринку точного землеробства. Компанії розробили передові програми, сумісні з усіма смартфонами. Завдяки цьому фермери можуть контролювати свої поля з будь-якого місця, а дані зберігаються у хмарі. Проте це не всі приклади.

Про 10 ключових технологій, які змінюють агробізнес, читайте у нашій добірці «Бізнес і технології. Нові підходи та інструменти для аграріїв».

Що відбулося на світовому ринку точного землеробства?

Розповідаємо про кілька подій:

 • У лютому 2022 року компанія Deere & Company відкрила центр розробки в Остіні (США), який зосереджується на розробці програмного забезпечення, що використовується в автономних тракторах і допомагає техніці брати дані з хмари та сигнали GPS, щоб їхати точним шляхом.
 • У лютому 2022 року компанія Trimble Inc. запустила віртуальну ферму — це інтерактивний онлайн-досвід для фермерів у всьому світі, щоб зануритися в точне землеробство. У цьому новому онлайн-інструменті користувачі проходять через цифрову ферму та визначають загальні проблеми, з якими вони стикаються щодня.
 • У вересні 2022 року компанія Trimble Inc. придбала французьку компанію Bilberry, яка спеціалізується на системах технології селективного обприскування для сталого землеробства. Завдяки цьому Trimble Inc. отримує доступ до технології штучного інтелекту (ШІ) від Bilberry, яка в режимі реального часу визначає різноманітні види бур’янів для широкого діапазону типів культур.
 • У червні 2022 року корпорація Kubota у партнерстві з Національним центром електроніки та комп’ютерних технологій (NECTEC-NSTDA) розробила таїландську програму KAS Crop Calendar, програму календаря врожаю рису на базі KUBOTA Agri Solution.

Утім, за прогнозами аналітиків, ринок може зіткнутися з такими проблемами, як високі початкові інвестиції, загроза безпеці та конфіденційності даних, відсутність обізнаності та ІТ-інфраструктури в регіонах. Попри це, за словами Дебреджа Чакраборті, головного аналітика BIS Research, технології точного землеробства і надалі стрімко впроваджуватимуться в усьому світі.

Галузеві рішення

Галузеві рішення

IoT для бізнесу

ІоТ-технології для автоматизації різних процесів. Найчастіше використовуються у відеоспостереженні, медицині, логістиці, агро, розумних містах тощо.

Актуальні тренди#IOT#BigData#Технології#RTK-система

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#RTK-система#Бізнес#IOT#IOTISKYIVSTAR
#ТочнеЗемлеробство#IOT#RTK-система#IOTISKYIVSTAR#2024#Технології#ШтучнийІнтелект#ШІ#AI#Розвиток
#RTK-система#Бізнес-рішення#Технології
#IOT#ІнтернетРечей#RTK-система#IOTISKYIVSTAR
#IOT#IOTISKYIVSTAR#Бізнес
#IOT
#RTK-система#Azure#MicrosoftAzure#IOT#IOTISKYIVSTAR#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ#M2M#Бізнес#МобільнийЗв'язок#ТочнеЗемлеробство#ІнтернетРечей
#IOT#ІнтернетРечей#Бізнес#IOTISKYIVSTAR

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку