Економічні вигоди від впровадження точного землеробства
22 серпня 2023 5 хвилин читання

Економічні вигоди від впровадження точного землеробства

Огляди рішень#IOT#IOTISKYIVSTAR#Бізнес

Про що:

Сільськогосподарський сектор зараз переживає значну трансформацію. І ця зміна викликана впровадженням методів точного землеробства (англ. Precision Agriculture). Нещодавно ми розповідали, що цей напрямок — одна з ключових інновацій у сучасному сільському господарстві. Нагадаємо, точне землеробство — це комплексний підхід до управління сільським господарством з використанням технологій (RTK, Big Data-аналіз, IoT-датчики) для оптимізації вирощування с/г культур. Економічні вигоди від впровадження точного землеробства є численними та далекосяжними. У чому саме вони полягають? Розповідаємо детальніше у нашій статті.

Зміст

Як збільшити врожайність

Як знизити витрати

Як зменшити вплив на навколишнє середовище

Як збільшити врожайність

Технології точного землеробства (наприклад, RTK, Big Data-аналіз, IoT-датчики тощо) дозволяють оптимізувати використання ресурсів, таких як добрива, полив та засоби захисту рослин (далі ЗЗР). Це може сприяти збільшенню врожайності та якості сільськогосподарської продукції. Крім того, такі технології дозволять на ранніх стадіях виявляти хвороби рослин, недостатність поливу та інші подібні проблеми, що у свою чергу допоможе швидше реагувати та мінімізувати втрати врожаю.

Наприклад, дослідження 2021 року свідчить , що точне землеробство у США призвело до покращення врожайності пшениці на 25%, порівняно з рівнем 1980 року. Це дозволило заощадити мільйони доларів завдяки скороченню використання гербіцидів,пестицидів та інших ЗЗР майже на 10% по всій країні.

Бразилія є ще одним прикладом величезного потенціалу точного землеробства. З моменту дебюту технології у 1980 році із запровадженням Глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) країна пережила безпрецедентне агрономічне зростання — зі збільшенням національного врожаю зерна на 206% і зростанням виробництва на 394%.

Як знизити витрати

Завдяки точному землеробству фермери можуть ефективніше розподіляти добрива, , ЗЗР, паливно-мастильні та інші витратні матеріали для техніки на основі показників кожної конкретної ділянки землі. Це допомагає уникнути надмірного використання ресурсів і знижує витрати на придбання та застосування цих засобів.

Ці переваги забезпечує така технологія точного землеробства, як RTK-системи (Real Time Kinematic). Вона надає високу точність вимірювань координат до 2,5 см і дозволяє автоматизувати процеси: відстежувати рух оприскувача та за необхідності вносити корективи, зменшувати навантаження на водія с/г техніки та пришвидшувати його роботу.

Згідно з дослідженнями FieldBee, зменшення кількості проходів техніки полем, зменшує загальний час роботи, а також споживання дизельного пального на 10-15%, залежно від розміру поля. Опитування, проведене в Північній Дакоті, показало, що у результаті використання систем автоматичного керування було зекономлено майже 1870 л пального.

Точне землеробство дозволяє застосовувати технології GPS та датчиків для більш точного планування та виконання польових робіт. Це може зменшити перекриття та перекоси при обробці землі, і сприятиме збільшенню продуктивності. Використовуючи локальну базову RTK-станцію разом із супутниковими сигналами, система виправлятиме можливі помилки в даних GPS.

Як зменшити вплив на навколишнє середовище

Використання точного землеробства може допомогти уникнути надмірного забруднення навколишнього середовища, оскільки ресурси, такі як добрива і ЗЗР , будуть застосовуватися тільки там, де це необхідно.

У таких країнах, як В’єтнам, протягом багатьох років рисове землеробство — основний вид зайнятості в сільській місцевості . Водночас це трудомісткий і дорогий процес, який потребує великих водних ресурсів.

Уявіть, вирощування рису створює понад 10% світових викидів парникових газів у сільському господарстві та потребує 21% загального об’єму води, яка застосовується у світовому рослинництві.

Із запровадженням методу зрошення за принципом чергування зволоження та сушіння багато з цих перешкод було подолано. Почергове зволоження та сушіння є однією з практик, коли рисові поля по черзі затоплюються та висихають, а рівень води підтримується низьким протягом етапу затоплення. Завдяки цьому потреба у воді для сільського господарства зменшилася на 28%, а викиди метану зменшилися майже на 50%.

Цей проєкт став можливим завдяки технології Інтернету речей (IoT). Ось як це працює:

  • датчик вимірює рівень води на рисовому полі;
  • дані надходять до хмарного програмного забезпечення для керування;
  • фермер може відстежувати фактичні та рекомендовані рівні води в додатку для смартфона, що допомагає йому визначити найкращий час для поливу рису та оптимальну кількість води;
  • також він може керувати водяним насосом через додаток для мобільного телефону або вручну.

Сприяючи більш ефективному використанню ресурсів, ці методи можуть зменшити вплив сільського господарства на довкілля , роблячи галузь стійкою до зміни клімату. Це згодом забезпечить економічну стабільність, оскільки фермери з меншою ймовірністю зазнають збитків через екстремальні погодні явища чи зміну умов вирощування.

Американська асоціація виробників обладнання (AEM) вважає, що сільськогосподарська галузь максимізує вплив Інтернету речей та штучного інтелекту на людство. Наприклад, прогнозується, що протягом наступних 10 років ШІ тісно інтегрується у сільськогосподарську галузь. Рішення IoT дають змогу краще аналізувати стан навколишнього середовища, вимірювати ключові сільськогосподарські показники, відстежувати стан рослин на полях.

Про ефективну роботу агротехніки за допомогою IoT-рішень, ми розповідали у нашій статті.

Галузеві рішення

Галузеві рішення

Сигнал точного позиціювання mAgri.RTK

Підвищуйте ефективність робіт — від підготовки ґрунту до збирання врожаю. Створюйте оптимальні навігаційні маршрути для техніки та повторюйте їх із незмінною точністю.

Огляди рішень#IOT#IOTISKYIVSTAR#Бізнес

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#RTK-система#Бізнес#IOT#IOTISKYIVSTAR
#ТочнеЗемлеробство#IOT#RTK-система#IOTISKYIVSTAR#2024#Технології#ШтучнийІнтелект#ШІ#AI#Розвиток
#RTK-система#Бізнес-рішення#Технології
#IOT#BigData#Технології#RTK-система
#IOT
#RTK-система#Azure#MicrosoftAzure#IOT#IOTISKYIVSTAR#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ#M2M#Бізнес#МобільнийЗв'язок#ТочнеЗемлеробство#ІнтернетРечей
#IOT#Рішення#Технології#RTK-система#IOTISKYIVSTAR
#IOT#ІнтернетРечей#Бізнес#IOTISKYIVSTAR

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку