4 тренди AgroTech, які будуть драйвити сільське господарство у 2024 році
23 листопада 2023 6 хвилин читання

4 тренди AgroTech, які будуть драйвити сільське господарство у 2024 році

Актуальні тренди#IOT#ІнтернетРечей#RTK-система#IOTISKYIVSTAR

Про що:

Розумне фермерство — майбутнє агропромислового сектору, де ключову роль грають інноваційні рішення. Штучний інтелект, RTK, Інтернет речей та інші технології змінюють підхід до сільського господарства: дозволяють ефективно використовувати ресурси та підвищувати рентабельність агробізнесу. 

Очікується, що розмір ринку розумного фермерства зросте з $15 млрд у 2022 році до $33 млрд у 2027-ому. Але попри такі перспективи, сільське господарство залишається однією з найменш оцифрованих галузей економіки. Тому ми вирішили підкреслити ключові тренди AgroTech, які вже використовуються в цьому секторі та розвиватимуть його у наступні роки.

Зміст

IoT для збору даних

AI для аналізу даних і прогнозів

RTK для точності польових операцій

Робототехніка для спрощення задач

IoT для збору даних

Автоматизований збір даних став невіддільною частиною сільськогосподарського процесу. Бо традиційний моніторинг полів і посівів вимагає суттєвого часу, праці та фізичного обладнання. Натомість Інтернет речей пропонує альтернативу — віддалений моніторинг за допомогою системи датчиків.

IoT-інструменти збирають і передають дані в режимі реального часу через мобільні додатки, периферійні пристрої або іншими засобами. Завдяки їм фермери можуть:

 • відстежувати температуру, вологість та електропровідність ґрунту;
 • моніторити рівень опадів і випаровування;
 • контролювати стан будівель: освітлення, вологість, температуру;
 • оцінювати стан запасів врожаю та термін придатності продукції;
 • контролювати стан сільськогосподарського обладнання;
 • моніторити якісні характеристики врожаю, щоб максимізувати дохід від нього;
 • регулювати необхідність внесення води та поживних речовин для дозрівання культур.

Інтернет речей покращує точність і ефективність ведення сільського господарства. Тому закономірним є зростання ринку IoT-рішень в агробізнесі: дослідження Data Bridge показує, що у 2022 році він оцінювався в $13.7 млрд, у 2023-ому має сягнути понад $15 млрд, а до 2030-го — майже $30 млрд з щорічним зростанням на 10%.

Галузеві рішення

Галузеві рішення

IoT для бізнесу

ІоТ-технології для автоматизації різних процесів. Найчастіше використовуються у відеоспостереженні, медицині, логістиці, агро, розумних містах тощо.

AI для аналізу даних і прогнозів

Збір інформації не принесе користі, якщо її правильно не проаналізувати. Тому в агробізнесі набирає обертів тренд використання штучного інтелекту для обробки даних, отриманих з IoT-пристроїв. AI опрацьовує дані, реагує на зміни в показниках та за допомогою машинного навчання дає рекомендації для покращення сільськогосподарських процесів.

Як це може працювати:

Сценарій №1: AI отримує з IoT-пристроїв зображення здорових і хворих рослин з різними аномаліями, а також дані про умови їх вирощування. Далі перевіряє поширені хвороби та виявляє причини їх виникнення, на основі яких пропонує розв'язання проблеми, наприклад, змінити умови для конкретних культур. Таким чином можна оперативно досліджувати стан рослин на великих територіях.

Сценарій №2: За допомогою аерофотознімків AI аналізує стан росту рослин, а з IoT-пристроїв отримує характеристики ґрунту. І надає рекомендації, як змінити зрошення, внесення добрив або боротьбу зі шкідниками, щоб покращити врожайність.

Сценарій №3: AI отримує дані про врожайність певних культур та аналізує умови їх вирощування: використання води та поживних речовин, адаптацію до зміни клімату, стійкість до хвороб тощо. І на основі цих даних з використанням моделей машинного навчання визначаються ймовірні гени, які сприяють кращому розвитку рослин.

Очікується, що розмір ринку AI-рішень у сільському господарстві зросте з $1.7 млрд  у 2023 році до $4.7 млрд у 2028-ому із середньорічним зростанням на 22.5%.

RTK для точності польових операцій

Real-Time Kinematic — у топі технологічних трендів, які матимуть значний вплив на агросектор у найближчі 10 років, згідно зі звітом від IDTechEx. Це не дивно, адже якщо аграрії хочуть ефективно займатися точним землеробством, традиційних GPS-систем буде вже замало.

Тут не обійтись без новітньої RTK-технології — вона дозволяє обробляти сигнали глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) та з високою точністю визначати координати сільськогосподарської техніки в режимі реального часу. Своєю чергою, це підвищує ефективність польових робіт при зменшенні витрат на робочі процеси.

Як розвивається RTK-технологія:

 • Глибока інтеграція з IoT, Big Data та AI. Це розширює можливості використання технології. Наприклад, пришвидшує обробку отриманих даних і покращує формування індивідуальних поправок. 
 • Розвиток супутникових систем. Розширюється спектр супутникових систем, що дозволяє отримувати більш точні дані про розміщення техніки на полях.
 • Зменшення обладнання. GNSS-приймачі стають більш компактними та легкими, що робить їх зручнішими для використання та доступнішими для фермерів.
Галузеві рішення

Галузеві рішення

Сигнал точного позиціювання mAgri.RTK

Підвищуйте ефективність робіт — від підготовки ґрунту до збирання врожаю. Створюйте оптимальні навігаційні маршрути для техніки та повторюйте їх із незмінною точністю.

Робототехніка для спрощення задач

Тенденція посилення дефіциту робочої сили зачіпає агробізнес. Тому необхідні рішення, які дозволять замінити людей для виконання повторюваних і трудомістких задач. Цю проблему розв'язує робототехніка — фермери можуть перекласти на автономні машини чимало важких рутинних робіт: збір врожаю, прополювання полів, застосування хімікатів тощо.

За даними Statista, розмір ринку сільськогосподарських роботів оцінюється в $8.7 млрд  у 2023 році та може сягнути $24 млрд до 2028-го, зростаючи на 13% щорічно. Такі тенденції можна пояснити чималою кількістю переваг використання роботів: 

 • заповнення дефіциту некваліфікованих працівників на фермах;
 • зменшення ймовірності людських помилок;
 • зниження витрат на виконання повторюваних робіт;
 • підвищення продуктивності сільськогосподарських операцій.

Також важливе значення має підтримка автоматизації фермерства з боку урядів. Наприклад, Європейський Союз розвиває проєкт Robs4Crops, який допомагає фермерам впроваджувати автоматизовані технології та цифровізувати агросектор.

Більше про переваги та перспективи технологічного фермерства читайте у наших статтях «Економічні вигоди від впровадження точного землеробства» та «Як виглядає агробізнес майбутнього? Три ключові інновації 2023 року».

Актуальні тренди#IOT#ІнтернетРечей#RTK-система#IOTISKYIVSTAR

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#RTK-система#Бізнес#IOT#IOTISKYIVSTAR
#IOT#IOTISKYIVSTAR#Бізнес
#IOT#BigData#Технології#RTK-система
#ADWISOR#BigData#ТригерніРозсилки#ТаргетованіРозсилки#Геоаналітика#Heatmap#БігДата
#IOT
#RTK-система#Azure#MicrosoftAzure#IOT#IOTISKYIVSTAR#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ#M2M#Бізнес#МобільнийЗв'язок#ТочнеЗемлеробство#ІнтернетРечей
#IOT#IOTISKYIVSTAR#ВійнавУкраїні#Технології
#IOT#Київстар#Рішення#IOTISKYIVSTAR

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку