Майк Помпео: «Приватний сектор найкраще здатен надавати телекомунікаційні послуги»
7 лютого 2024 2 хвилини читання

Майк Помпео: «Приватний сектор найкраще здатен надавати телекомунікаційні послуги»

Досвід

Про що:

Майк Помпео вперше приїхав в Україну після приєднання до Наглядової Ради директорів Київстар. Він оголосив про початок реалізації інвестиційної програми для відбудови України — протягом наступних трьох років на цей проєкт буде виділено $600 млн. Під час візиту Помпео дав інтерв'ю виданням NV, Forbes та Kyiv Post  — розповів про інвестиції в Україну, ризики для іноземного капіталу та негативний вплив ймовірної націоналізації. Публікуємо головні меседжі.

Зміст

Про інвестиції VEON в Україну

Про ризики для іноземних компаній

Про націоналізацію

Про цінність Київстар

Про інвестиції VEON в Україну

«Протягом трьох років компанія планує інвестувати в доволі широкий спектр активностей близько $600 млн. Перш за все інвестиції будуть спрямовані на відновлення та підвищення надійності мереж, розвиток центрів обробки даних, модернізацію технологій, надання нових послуг своїм клієнтам в Україні, щоб вони мали повний набір послуг телекомунікаційних систем високого класу. В цьому напрямку ми спрямовуємо роботу. Це, мабуть, найбільша приватна інвестиція в Україну, яка відбувається сьогодні».

Про ризики для іноземних компаній

«Я спостерігаю за американськими та європейськими компаніями і бачу, які з їхніх проєктів працюють. Працюють попри цю війну. Вони знають, що тут є що будувати, що тут є можливості. Але вони хочуть впевненості у верховенстві права, хочуть прозорості, дотримання правил в усіх тих випадках, з якими стикається той, хто вкладає капітал. Існують всілякі комерційні ризики. Ризик того, що твоя компанія може бути націоналізована, або певний ризик нормативно-правових змін – все це змушує компанії відмовлятись від інвестування. А на додачу до всього цього — війна, тож стає справді важко».

Про націоналізацію

«Подальші інвестиції в компанію залежатимуть від того, наскільки чітко та ясно буде сказано, що компанія не буде націоналізована. Це бізнес, який завжди і конче потребує великих інвестицій. Ніхто не плануватиме відбудовувати вежі. Ніхто не буде інвестувати в оновлення програмного забезпечення та технічних систем, якщо він думає, що його капітал знаходиться під загрозою націоналізації. Тому компанія дуже тісно співпрацює з урядом, намагаючись допомогти йому зрозуміти, що 100% акцій Київстару належать компанії, яка котирується на біржі NASDAQ, під назвою VEON».

Про цінність Київстар

«Це українська компанія. І я думаю, що український народ і український уряд побачать, що це неймовірно цінний актив. Приватний сектор найкраще здатен надавати телекомунікаційні послуги, яких потребує народ України. І ми будемо продовжувати працювати над цим».

Нагадаємо, що у кінці 2023 року Майк Помпео приєднався до Наглядової ради Київстару, українського дочірнього підприємства VEON, як партнер Impact Investments — американської стратегічної та фінансової консалтингової та інвестиційної компанії.

Досвід

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Київстар
#Київстар#Інвестиції
#ШтучнийІнтелект#Azure#AI#ШІ#MicrosoftAzure#BigData#ІнтернетДляБізнесу#Кібербезпека
#Інвестиції#Київстар
#Бізнес#Телеком
#Рішення#Технології
#Бізнес-рішення#Київстар#МобільнийЗв'язок
#Київстар#Розвиток#ЦифровіТехнології#BigData#БігДата

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку