Про що:
Збір та обробка бізнес-даних стають важливішими, ніж будь-коли, а тому кожній компанії потрібен хаб для зберігання інформації. Здавалось би, усе зрозуміло, адже для цього є власні центри обробки даних (ЦОД). Втім, Gartner прогнозує, що до 2025 року 80% підприємств відмовляться від власних ЦОД. Вони прагнуть, щоб інфраструктуру компанії обслуговував хтось інший. Наскільки актуальні комерційні дата-центри (ДЦ) для бізнесу — розповідаємо далі у статті.
Зміст
Що таке комерційний дата-центр
Критерії надійного комерційного дата-центру
Дата-центри у тандемі з хмарою
Прогнози на майбутнє
Що таке комерційний дата-центр
Комерційний дата-центр — це технологічний майданчик, де будь-яка компанія може орендувати серверне обладнання або розмістити власне та керувати даними із різних точок світу. Ця послуга називається колокація (англ. colocation). ДЦ може бути стратегічним рішенням для багатьох підприємств і надає їм більше можливостей, ніж підтримка власного ЦОД, заощаджуючи цінні капітальні та операційні витрати.
Послуги комерційного дата-центру можуть бути корисними як для великих корпорацій, які працюють зі значними обсягами даних, так і для малого та середнього бізнесу. Бо сучасні компанії мають високі вимоги до надійності та безпеки.
Критерії надійного комерційного дата-центру
Ось кілька ключових критеріїв, які слід враховувати підприємству при виборі надійного комерційного дата-центру:
- Фізична безпека. Дата-центр має бути обладнаний суворим контролем доступу та системами відеоспостереження.
- Пожежний захист. ДЦ має бути оснащений системами пожежогасіння, датчиками диму для запобігання пожежам.
- Резервне живлення. Надійний дата-центр має містити резервні джерела живлення, такі як дизельні генератори або власну трансформаторну підстанцію, щоб забезпечити безперервну роботу.
- Контроль клімату та охолодження. Це необхідно для підтримки оптимальної температури та вологості для обладнання.
- Мережева доступність. Дата-центр повинен мати підключення до різних мережевих провайдерів, щоб забезпечити резервування у разі відмови одного з провайдерів.
- Безпека мережі. Має бути захист мережі від будь-яких кібератак.
- Резервність та відновлення даних. Це потрібно на випадок їхнього пошкодження.
- Підтримка та сервіс. Має бути цілодобовий моніторинг та технічна підтримка для розв’язання технічних проблем.
- Можливість розширення інфраструктури відповідно до потреб бізнесу.
- Сертифікат надійності. Перевірте, якому рівню Tier від Uptime Institute відповідає дата-центр — від цього залежить його надійність і рівень доступності. Оптимальним рішенням для бізнесу з точки зору безпеки та відмовостійкості є дата-центри з рівнем Tier III.
Вкрай важливо враховувати ці критерії при виборі комерційного ДЦ, оскільки надійність та безпека інфраструктури мають критичне значення для багатьох бізнес-процесів та даних компанії. До речі, усім цим критеріям відповідає комерційний дата-центр від телеком-оператора Київстар.

Хмари та зберігання даних
Комерційний дата-центр
Дата-центр з найвищим рівнем надійності Tier-III. Технологічний майданчик в Україні, де ви можете розмістити своє серверне обладнання або орендувати наше.
Дата-центри у тандемі з хмарою
З появою гібридних рішень дата-центри можуть працювати у тандемі з хмарними службами, забезпечуючи організаціям гнучкість і масштабованість бізнесу.
Наприклад, завдяки Київстар можна підключитися до хмарного сервісу Microsoft Azure Stack, розгорнутого на базі дата-центру. Це рішення допомагає користуватися службами глобальної хмари Microsoft Azure, щоб побудувати або масштабувати IT-інфраструктуру, і при цьому зберігати корпоративні дані в Україні, у дата-центрі Київстар.

Хмари та зберігання даних
Azure Stack від Київстар
Інтегрована хмарна платформа, яка дає змогу зберігати дані у дата-центрі в Україні та мати доступ до 200+ інструментів глобальної хмари Azure.
Так можна розробляти нові продукти, налагоджувати будь-які внутрішні бізнес-процеси, організовувати віддалену роботу, водночас не утримуючи фізичні сервери. Також можна отримати високошвидкісне з’єднання з глобальною системою і безпечний канал передавання даних.
Прогнози на майбутнє
Що чекає дата-центри у майбутньому:
- Збільшення попиту на висококваліфікований персонал. Популярними вакансіями вважатимуться — інженери-проєктувальники ЦОД, інженери-механіки, інженери-електрики. Gartner прогнозує, що до 2027 року 60% команд, які обслуговуватимуть інфраструктуру дата-центрів, матимуть відповідні навички, порівняно з 30% у 2022 році.
- Пошук альтернативних видів палива для живлення дата-центрів. Деякі уже віддають перевагу сонячним електростанціям, наприклад центр обробки даних Moro Hub у Дубаї. Очікуємо також, що ще більше ДЦ отримуватимуть енергію з відновлюваних джерел, таких як вітрова та геотермальна.
- Кліматичне планування, яке враховує несприятливі погодні умови, задокументовані в останні роки, та ефект непередбачуваності. Наприклад, системи охолодження в центрі обробки даних Google Cloud у Лондоні було розроблено на основі історичних даних, тобто на максимальну зовнішню температуру у 32 градуси. Проте минулого року у Лондоні була зафіксована рекордна температура у 40,3 градуса. Це призвело до зупинки Google Cloud. Тож, проєктувати нові ДЦ потрібно з урахуванням непередбачуваності та запобіжних заходів проти несприятливих погодних умов.
Дізнатися більше про комерційний дата-центр від Київстар та можливості для вашої організації ви можете на сайті.
Додайте коментар