Навіщо бізнесу зберігати корпоративні дані в різних місцях і як це робити
9 квітня 2024 6 хвилин читання

Навіщо бізнесу зберігати корпоративні дані в різних місцях і як це робити

Поради#ДатаЦентр#Colocation#MicrosoftAzure#Azure#Бізнес#AzureStack

Про що:

Проблеми зі зберіганням даних можуть послабити бізнес, призвести до втрати клієнтів та зіпсувати репутацію на ринку. Але компанія не може передбачити усі форс-мажори, які становитимуть загрозу для даних. Саме тому важливо продумати максимально надійну стратегію зберігання корпоративної інформації — розподіляти її між різними сховищами. Чому це важливо та як реалізувати такий підхід?

Зміст

Чому варто розподіляти дані

Які сценарії розподілу даних між сховищами

Як вибрати місце зберігання даних

Чому варто розподіляти дані

Зберігання корпоративних даних у різних сховищах дозволяє компанії:

 • Мінімізувати ризики. Є чимало причин, через які бізнес може втратити корпоративні дані. Збій в системі, хакерська атака, шкідливе програмне забезпечення, фізичне пошкодження обладнання і навіть людська помилка. Тому потрібно перестраховуватися та не зберігати дані в одному місці. Щоб проблеми з однією хмарною платформою чи фізичним сервером не зупиняли роботу всієї компанії.  

 • Гарантувати низьку затримку програм. Якщо зберігати дані в дата-центрі поблизу кінцевих користувачів чи додатків, зменшиться час затримки передачі інформації. Наприклад, це важливо для автоматизації виробництва та роботи фінансових платформ.

  При чому фізичне обладнання може бути як на території вашого підприємства, так і на комерційному технологічному майданчику. Наприклад, у дата-центрі Київстар.

Хмари та зберігання даних темна

Хмарна інфраструктура

Комерційний дата-центр

Дата-центр з найвищим рівнем надійності Tier-III. Технологічний майданчик в Україні, де ви можете розмістити своє серверне обладнання або орендувати наше.

 • Користуватися кращими сервісами. Одні хмарні постачальники можуть пропонувати більш інноваційні служби, а інші — зручніші в користуванні. І ваша компанія може обирати найкращі сервіси від провайдерів для різних задач. Детальніше про такий мультихмарний підхід читайте у нашій статті
 • Розвиватися без перешкод. У компанії на локальних серверах можуть бути дані, які неможливо або нераціонально переносити до інших систем. Залишайте їх на звичних вам серверах, а нові проєкти розгортайте у хмарній інфраструктурі. Так ви зможете поступово модернізувати весь процес роботи з даними.

Які сценарії розподілу даних між сховищами

Де і які дані зберігати — питання стратегії кожної окремої компанії. Але розглянемо кілька простих сценаріїв використання різних типів сховищ:

1) Корпоративний дата-центр — для збереження даних, а хмара — для резервних копій. Навіть якщо компанія впевнена в надійності фізичних серверів, резервні копії необхідно зберігати у хмарах. Тут діє стандарт бекапів «3-2-1»: робити мінімум три копії даних, розміщувати копії на двох різних носіях і зберігати одну копію за межами фізичної інфраструктури.

2) Розподіл даних за ступенем чутливості. Наприклад, критичні дані та сервіси можна зберігати на фізичному сервері, а нові проєкти — у хмарі. При чому, тестувати нові продукти можна на ізольованому приватному хмарному майданчику, а масштабувати — на публічному. Так запуск нових проєктів не буде впливати на роботу основних сервісів.

3) Резервні хмарні майданчики. Цей сценарій передбачає створення повноцінної копії ІТ-інфраструктури компанії у хмарі. Так навіть якщо станеться масштабний збій, можна буде мінімізувати збитки від простою основних систем.

4) Хмарні сховища для великих навантажень. Якщо ваш бізнес сезонний, у нього є прогнозовані періоди пікового навантаження. Щоб підтримувати роботу компанії у високий сезон, доцільніше використовувати хмари — завдяки їх гнучкості ви зможете замовити більший обсяг для даних на віртуальному диску.

Своєю чергою хмарні провайдери можуть пропонувати бізнесу різні варіанти збереження даних під конкретні потреби. Розберемо на прикладі Microsoft Azure. Компанія може вибрати: 

 • Локально надлишкове сховище. Дані зберігаються в одному дата-центрі, але копії розташовані у різних приміщеннях. 
 • Геонадлишкове сховище. Дані зберігаються в одній зоні, але у різних дата-центрах. Наприклад, один знаходиться у Німеччині, а інший — у Бельгії.
 • Сховище, надлишкове між зонами. Копії даних розташовані у дата-центрах на різних континентах. Наприклад, у Європі та Австралії.
Хмари та зберігання даних темна

Хмарна інфраструктура

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

Як вибрати місце зберігання даних

Компаніям може бути складно вирішити, чи зберігати корпоративну інформацію на локальних серверах, чи обирати хмари від різних провайдерів, чи переносити дані з одного місця в інше. Тому ось кілька факторів, на які бажано орієнтуватися, шукаючи рішення:

 • Безпекові вимоги.

  Щоб використовувати власні локальні сервери, команді потрібно буде створити надійну систему безпеки. Тут необхідний високий рівень знань у сфері інформаційного захисту та постійний моніторинг й обслуговування фізичних ресурсів і мережі.

  Щоб полегшити цю задачу, можна розмістити власне обладнання на комерційному майданчику або орендувати його сервери. Наприклад, дата-центр від Київстар відповідає безпековим вимогам Uptime Institute, має рівень надійності Tier-III та постійно контролюється технічними фахівцями.

  При виборі хмарних сховищ оцінюйте, наскільки комплексний захист пропонують постачальники. Постійний моніторинг загроз, захист фізичних дата-центрів, мережі та програм, моніторинг підозрілих дій — усе це принципово важливо. 

 • Плани на масштабування.

  Якщо компанія хоче в перспективі розширюватися на різні закордонні ринки, варто обирати провайдера, який має дата-центри в кількох регіонах. Так підприємству буде зручніше оптимізувати робочі навантаження й масштабувати бізнес, відповідаючи усім нормативним вимогам щодо зберігання та обробки даних.

  Наприклад, з Microsoft Azure ваша компанія зможе зберігати й обробляти дані у 100+ дата-центрах у понад 60 регіонах світу.

 • Вартість обслуговування сховищ.

  Розгортаючи власну локальну інфраструктуру, компанії потрібно інвестувати на старті в апаратне забезпечення, його установку й ліцензійні програми. А надалі — в обслуговування серверів і приміщень, де вони розташовані. Якщо ж ви орендуватимете сервери в комерційному дата-центрі, то потрібно буде платити тільки за послуги провайдера.

  У випадку з хмарами початкові інвестиції мінімальні, бо усе лягає на плечі постачальника. Але бізнес здійснює щомісячну передплату відповідно до використання послуг: чим більше ресурсів потрібно, тим вище витрати. 

 • Відповідність нормативним вимогам.

  Компанії у фінансовій, медичній, правничій та інших галузях повинні дотримуватися різних вимог щодо зберігання даних клієнтів. Наприклад, Загального регламенту про захист даних (GDPR) у межах Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Також до компаній можуть висувати вимоги про відповідність окремим регіональним умовам, наприклад, щодо проведення банківських операцій в конкретній юрисдикції. Тому, розподіляючи дані між сховищами, потрібно враховувати, чи відповідають вони регламентам, які стосуються вашої компанії. 

  Припустимо, компанії потрібно зберігати дані на території України, але ви хочете мати доступ до сучасних хмарних рішень. У такому випадку підійде гібридна модель — Azure Stack від Київстар. Хмарна платформа дає змогу зберігати дані у дата-центрі в Україні, але мати доступ до інструментів глобальної хмари Azure.

Хмари та зберігання даних темна

Хмарна інфраструктура

Azure Stack від Київстар

Інтегрована хмарна платформа, яка дає змогу зберігати дані у дата-центрі в Україні та мати доступ до 200+ інструментів глобальної хмари Azure.

Поради#ДатаЦентр#Colocation#MicrosoftAzure#Azure#Бізнес#AzureStack

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ХмарніСховища#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніРішення
#Azure#MicrosoftAzure#IaaS#SaaS#PaaS
Банківська IT-інфраструктура у хмарі29 березня 2022 8 хвилин читання

Банківська IT-інфраструктура у хмарі

#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365#ХмарніРішення#IaaS#PaaS#SaaS
#MicrosoftAzure#Azure#ХмарніРішення#AzureStack#AzureBackup
#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніРішення#Бізнес#AzureBackup#IaaS#PaaS#SaaS
#ХмарніСховища#AzureStack#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#Офіс365#ДатаЦентр
#Azure#ХмарніСховища#AzureBackup#MicrosoftAzure
#AzureStack#Azure

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку