Банківська IT-інфраструктура у хмарі
29 березня 2022 8 хв. читання

Банківська IT-інфраструктура у хмарі

Огляди рішень#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365#ХмарніРішення#IaaS#PaaS#SaaS

Про що:

Цифровізація банківської системи України почала активно розвиватися в 2020 році. Був розроблений електронний паспорт громадянина у застосунку Дія – з’явилась можливість підтвердження особистості у будь-якому банківському відділенні без паперових документів. До того ж почала працювати функція шерінгу. Тепер можна надавати свої документи у цифровому форматі для відкриття банківського рахунку. Це можна зробити онлайн на сайті або у додатку відповідного банку, а також безпосередньо у відділенні. Така взаємодія громадян та банківських установ набувала все більшої популярності.

Зміст

Чому банки віддають перевагу Microsoft Azure?

Сервіси Microsoft Azure для банківських установ

Втім з початком війни в Україні багато що змінилося. Функціонування банківської системи опинилося під загрозою. Зважаючи на це, НБУ переглянув окремі наявні процеси та надав нові можливості для роботи банків у надскладних умовах.

Постановою Правління Національного банку України від 08 березня 2022 року № 42 Нацбанк врегулював питання про використання хмари українськими банками в умовах воєнного стану в Україні. Відтепер їм дозволено надавати послуги, здійснювати процесинг за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, зберігати та обробляти персональні дані клієнтів і конфіденційні банківські дані за допомогою хмарних сервісів. Постанова діє на період війни та протягом двох років після скасування воєнного стану. Це дає можливість банкам не призупиняти свою роботу та утримувати міцні позиції України на «фінансовому фронті».

Хмарними сервісами (public cloud services) називають програми та платформи, які функціонують на серверах хмарних провайдерів. Після перенесення інфраструктури банку до хмари працівники зможуть отримати доступ до робочої інформації з будь-якого гаджета в будь-якій точці світу.

Чому банки віддають перевагу Microsoft Azure?

Хмарним платформам від міжнародних компаній-лідерів віддають перевагу багато українських банків, бо такі рішення є вже перевіреними та надійними. Microsoft — один з таких світових лідерів, який має в своєму портфелі платформу з хмарних обчислень Microsoft Azure. Вона дозволяє оптимізувати наявну банківську IT-інфраструктуру, перенести її у хмару або створити нову. При цьому дані можна зберігати та обробляти у понад 100 розподілених дата-центрах країн ЄС, Великобританії та Америки.

Деякі українськи банки вже скористалися цими перевагами. Наприклад, у хмарну платформу Microsoft Azure зробив міграцію своїх ІТ-систем Investors Bank. Загалом було перенесено понад 15 ТБ даних із семи різних локальних серверів. Надання фінансових послуг стало більш безпечним та доступним.

Райффайзен Банк Аваль, який нараховує понад 6500 співробітників в 400 відділеннях, потребував централізоване середовище для поліпшення внутрішніх процесів і комунікації. Можливості хмарної платформи Microsoft Azure були використані для управління маркетинговими кампаніями та лояльністю. Завдяки цій автоматизації робота стала простішою та більш ефективною.

Безпека хмар від Microsoft

Microsoft забезпечує найкращі стандарти безпеки та конфіденційності завдяки службам захисту, які мають сертифікати PCI DSS, ISO 27001, GDPR та допомагають переносити будь-які робочі навантаження банківських установ до Azure. Процес збирання та обробки персональних даних, а також дії Microsoft повністю відповідають вимогам Регламенту ЄС про захист персональних даних і відповідним регулюванням Великобританії та США.

Як можна працювати з Microsoft Azure?

Банківські установи можуть обрати для себе зручну модель використання хмар Microsoft Azureі:

 • IaaS (Infrastructure as a Service ― Інфраструктура як Послуга) ― надає банківській установі в оренду обчислювальні ресурси у вигляді віртуальної інфраструктури в хмарі Azure, а саме сервери з певною обчислювальною потужністю та обсягами пам’яті. Провайдер встановлює програмне забезпечення для створення віртуальних машин, контролює фізичну та віртуальну інфраструктуру. IaaS користуються системні адміністратори банків. Вони можуть запускати на одному сервері декілька віртуальних комп’ютерів з різними операційними системами та програмами.
 • PaaS (Platform as a Service ― Платформа як Послуга) ― банк отримує повноцінну віртуальну платформу з різноманітними необхідними для роботи сервісами. Провайдер обслуговує не тільки сервери, системи зберігання даних і обчислювальні потужності, а й пропонує банкам платформи та засоби управління ними. Тобто забезпечує доступ до понад 200 сервісів Microsoft та його партнерів. Користувачами PaaS-сервісів є досвідчені розробники ПЗ в банківських установах.
 • SaaS (Software as a Service ― Програмне забезпечення як Послуга) ― банк отримує для роботи певні програмні продукти у мережі інтернет. Microsoft розробляє програми та сервіси, обслуговує, розміщує їх у хмарі та пропонує все це банку через браузер або додаток. Користувачем SaaS-сервісів може бути будь-який працівник банку або фінансова установа.

Microsoft Azure дає змогу об’єднувати моделі IaaS та PaaS. Вони потрібні, коли готового хмарного рішення SaaS для банку недостатньо.

Ілля Польшаков, директор з розвитку нових напрямків бізнесу Київстар, зазначає, що хмара дає банкам саме той обсяг обчислювальних потужностей, який потрібен їм саме зараз. Банки вкладають багатомільйонні інвестиції в ресурси, які закуповуються з великим запасом. Ці потужності іноді не використовуються у повному обсязі, тому устаткування простоює і застаріває. До того ж банки часто інвестують в кілька розподілених дата-центрів. Це теж вкладення, які можуть не окупитися. А з Microsoft Azure банк сплачує лише за фактичний обсяг використання хмарних послуг, що дозволяє інвестувати кошти в ІТ-сервіси більш раціонально.

Сервіси Microsoft Azure для банківських установ

 • Віртуальні машини

  За допомогою Azure можна створювати та налаштовувати віртуальні машини Windows і Linux, а також розміщувати їх у хмарі. Віртуальні машини не відрізняються від фізичних комп’ютерів або сервера та існують у вигляді коду. Вони мають пам’ять, диски для зберігання файлів і, за необхідністю, можуть підключатися до мережі інтернет. Це дозволяє створювати та розгортати у хмарі додатки для банків, тестувати нові операційні системи, робити резервне копіювання наявної операційної системи, впорядковувати віртуальні мережі для безпечного зберігання даних у Великобританії, США та країнах ЄС.

  Віртуалізація має переваги в тому, що економить ресурси та більш ефективно управляє ІТ. Сучасна обчислювальна потужність дозволяє розміщувати на одному фізичному сервері декілька віртуальних машин. Це допомагає об’єднати фізичні сервери, заощадити витрати на обладнання та час на технічне обслуговування.

 • Віртуальні робочі столи

  Azure Virtual Desktop — це віртуальні робочі столи, з якими співробітники з будь-якого місця можуть мати доступ до звичних інструментів та можливостей Windows 10 та Windows 11. Завдяки цьому рішенню банки можуть надавати працівникам такі саме можливості, які доступні й на фізичному робочому столі або ноутбуці. Можна керувати папкою вхідних повідомлень в Outlook, обмінюватися файлами за допомогою OneDrive або спільно працювати з колегами у Microsoft Teams. Використання Azure Virtual Desktop допомагає скоротити витрати на інфраструктуру, адже можна гнучко управляти розміром віртуальних робочих столів та відключати їх, коли ними не користуються.

 • Резервні копії важливої інформації

  Azure Backup — це економічне та безпечне рішення для резервного копіювання важливої банківської інформації, яке можна масштабувати в залежності від потреб компанії, використовуючи сховище резервних копій. Цей сервіс допомагає налаштувати бекапи робочих систем повністю або окремих потрібних файлів, систем, віртуальних машин, програмного забезпечення, баз даних типу IaaS та PaaS. Azure Backup забезпечує захист від втрати даних та усуває зайві витрати на додаткову інфраструктуру резервного копіювання.

 • Відновлення даних після збоїв

  Azure Site Recovery – інструмент, який допомагає протидіяти масштабним збоям та оперативно відновлює дані (DRaaS). Сервіс створює копії робочих навантажень з фізичних і віртуальних машин, тобто з основної платформи на додаткову. Це забезпечує безперервність роботи банківської установи навіть під час великих збоїв її ІТ-інфраструктури та мінімізує наявність проблем пов’язаних з відновленням інформації. Аварійне відновлення не вплине на виробничі навантаження та роботу працівників банку.

 • Керування базами даних

  За допомогою гнучких, повністю керованих, баз даних Azure можна зосередитися на створенні інноваційних хмарних програм або модернізувати наявні. Керування базами даних дозволяє автоматизувати налаштування та адміністрування, аварійне відновлення, резервне копіювання та реплікацію даних. Все завдяки інтелектуальній службі SQL у хмарі. Банки мають можливість безперебійно працювати завдяки автоматичним оновленням компонентів та виправленням.

  Стратегічний партнер Microsoft в Україні – компанія Київстар. Спеціалісти національного оператора надають професійні консультації та допомагають вибрати необхідний варіант сервісу банківським установам по всій країні, враховуючи індивідуальні запити компаній.

Огляди рішень#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365#ХмарніРішення#IaaS#PaaS#SaaS

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Azure#MicrosoftAzure#AzureBackup#AzureStack#IOT#IOTISKYIVSTAR#Microsoft365#Офіс365#Бізнес#Київстар#ГібриднаХмара
#MicrosoftAzure#Azure
#Microsoft365#Офіс365#MicrosoftAzure
Світові телеком-тренди на 2023 рік26 грудня 2022 9 хв. читання

Світові телеком-тренди на 2023 рік

#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365#FTTB#Інтернет#ІнтернетДляБізнесу#Технології#B2B#API
#AntiDDoS#Cybersecurity#MicrosoftAzure#ФінансовийСкоринг#DDoS-атака#Кібератака#Кібербезпека
#Azure#MicrosoftAzure#ВійнавУкраїні#ХмарніСховища#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression#Робота#Компанії#AzureVirtualDesktop
#Компанії#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#Azure#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ#AzureStack#Microsoft365#Офіс365
#ДатаЦентр#Colocation#Azure#AzureStack#ЦОД#ХмарніРішення#ХмарнаІнфраструктура#MicrosoftAzure#Дата-платформа#Бізнес#VPN

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку