Які сценарії використання хмарних рішень ви оберете для свого бізнесу?
2 травня 2024 5 хвилин читання

5 сценаріїв використання хмарних рішень: який вибрати для свого бізнесу?

Поради#ХмарніСховища#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніРішення

Про що:

Переведення інфраструктури компанії до хмари — тенденція, яка з року в рік не втрачає своєї актуальності. Gartner прогнозує, що у 2024 році світові витрати кінцевих користувачів на хмарні послуги становитимуть $679 млрд, а у 2027 році перевищать $1 трлн. 

Концепція хмарних систем доступна для різних типів послуг і успішно може використовуватись в логістиці, банківській сфері, медицині та іншому бізнесі. Усе залежить від його сегмента, розміру, стратегії тощо. Ми зібрали кілька сценаріїв, за якими компанії можуть перенести у хмару свою інфраструктуру.

Зміст

5 сценаріїв використання хмарних рішень

Які сценарії обирають компанії

5 сценаріїв використання хмарних рішень

Розглянемо кілька сценаріїв використання хмарних рішень для бізнесу:

Сценарій 1. Хмара для зберігання резервних копій важливих даних

При великій кількості критично важливих даних на локальних ПК чи серверах є  актуальним питання, де зберігати копії. Рішення є — це резервне копіювання даних у хмару зі зберіганням у сертифікованому дата-центрі. Інформація захищається шифруванням. Якщо станеться збій або виникнуть неполадки з комп’ютером, резервні копії даних будуть надійно зберігатися на віддаленому майданчику.

Сценарій 2. Хмара як резервна інфраструктура

Якщо в компанії відбувається великий збій, резервного копіювання даних недостатньо. Для швидкого відновлення робочих процесів та підтримки під час простою використовується резервний хмарний майданчик. У разі відмови основної інфраструктури він продовжить роботу. Це повноцінна копія ІТ-інфраструктури компанії. За допомогою цього сценарію можна мінімізувати час і збитки від простою.

Сценарій 3. Гібридна хмара як майданчик для великих навантажень

Коли бізнес має сезонність, то можна спрогнозувати періоди підвищеного навантаження. Програми, які використовуються в цей період, доцільніше винести у хмару. Так, ви організуєте гібридну IT-інфраструктуру для своєї компанії. Крім цього, гібридна хмара стає корисною для тестування програм і підвищення адаптивності процесів компанії до високих навантажень. Синхронізація локальних і хмарних програм допоможе підвищити ефективність робочих процесів. Більше про те, чим корисна гібридна хмара для бізнесу та які задачі виконує, ми розповідали у статті

Сценарій 4. Хмара як додаткова віртуальна ІТ-інфраструктура

Цей сценарій компанії використовують, коли необхідно збільшити потужність наявної фізичної інфраструктури. Віртуальна ІТ-інфраструктура — це дублікат локальної версії. Якщо локальні ресурси компанії не готові до розширення продукту, то перенесення цих процесів у хмару допоможе не зупиняти процес розробки.

Сценарій 5. Міграція у хмару усієї інфраструктури компанії

Цілковита міграція усіх процесів компанії у хмару — достатньо трудомістке завдання. Найчастіше допомагають провайдери завдяки комплексному аналізу бізнес-завдань. Перехід у хмару організовується так, щоб мінімізувати вплив на бізнес-процеси та оптимізувати роботу кінцевої інфраструктури. Важливо почати міграцію з найменших задач, поступово переходячи до більших навантажень. Рухаючись вглиб ІТ-інфраструктури, можна легко виявити потенційні помилки, слабкі місця міграції, відпрацювати їх і при цьому не зупиняти роботу підприємства.

5 сценаріїв використання хмарних рішень: який вибрати для свого бізнесу

Які сценарії обирають компанії

Дізнаймося, якими сценаріями хмарних рішень користуються компанії:

  • Allscripts

Allscripts є провідним виробником медичного програмного забезпечення. Компанія мала 6 дата-центрів по всьому світу. Втім, необхідно було обмежити масштабування центрів обробки даних, консолідувати та централізувати їх. Це б допомогло зменшити витрати, спростити керування та підвищити безпеку. 

Директор з технологічних операцій Томлінсон каже, що в них була альтернатива: або придбати сервери та сховище, щоб забезпечити сотні віртуальних машин, або перемістити активи у загальнодоступну хмару Microsoft Azure. І вибір припав на другий варіант — Microsoft Azure.

Усього за 3 тижні компанія перевела до Azure десятки програм, що працюють на 1000 віртуальних машин. Це дозволило отримати швидкий доступ до інфраструктури розробки та можливості масштабувати середовище. Тепер можна працювати, використовуючи хмару як майданчик для великих навантажень. На рішення компанії вплинуло й те, що платформа Azure надає значний рівень безпеки інфраструктури, зокрема щодо відповідності нормативним вимогам у сфері охорони здоров’я.

Хмари та зберігання даних темна

Хмарна інфраструктура

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

  • Adaptive Biotechnologies

Комерційна біотехнологічна компанія зі США Adaptive Biotechnologies досліджує імунну систему людини для діагностики та лікування захворювань. Гіпотеза Adaptive була побудована на тому, що адаптивна імунна система може виявляти та лікувати більшість захворювань, але не було можливості точно зрозуміти, як ця система працює. Щоб із цим працювати, компанія самостійно розробила і запатентувала спеціальну адаптивну платформу для вивчення імунної системи.

Для обчислень, зберігання та операцій машинного навчання вибрали Microsoft Azure. Завдяки потужності та масштабованості цієї платформи Adaptive мала можливість запустити нову лінію діагностичних досліджень для раннього виявлення багатьох захворювань. Це значно прискорило обробку даних.

  • Pearson VUE

Американська компанія Pearson VUE за допомогою програм професійної атестації та ліцензування пропонує іспити спеціалістам, надає професійні сертифікати медсестрам, лікарям, ІТ-фахівцям із різних галузей. У зв’язку з пандемією багато центрів тестування закрилися, а кандидатам довелося складати іспити вдома. Це наклало на компанію величезні вимоги до обробки даних. Тому Pearson VUE розпочала хмарну міграцію і використала технологію Microsoft Azure, щоб подолати свої попередні локальні обмеження.

Компанія обрала дискове сховище Azure для критично важливих бізнес-програм. Сховище призначене для використання разом із віртуальними машинами Azure. Продуктивність системи мала вирішальне значення для проведення великої кількості іспитів. Тому Pearson VUE скористалися можливостями масштабування віртуальних машин Azure, аби автоматично збільшувати або зменшувати навантаження. Натомість налаштування додаткової пам’яті для локальної інфраструктури може зайняти кілька місяців без можливості зменшення масштабу після пікових періодів.

Після того, як ви виберете сценарій хмарного рішення для вашого бізнесу, варто визначитися з постачальником хмарних послуг. Як його обирати, ми розповідали у статті.

Поради#ХмарніСховища#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніРішення

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ДатаЦентр#Colocation#MicrosoftAzure#Azure#Бізнес#AzureStack
#Azure#MicrosoftAzure#AzureBackup#AzureStack#IOT#IOTISKYIVSTAR#Microsoft365#Офіс365#Бізнес#Київстар#ГібриднаХмара
#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365
#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніСховища
#Microsoft365#Офіс365#ХмарніСховища#Azure#MicrosoftAzure#КиївстарДляДержави
Банківська IT-інфраструктура у хмарі29 березня 2022 8 хвилин читання

Банківська IT-інфраструктура у хмарі

#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365#ХмарніРішення#IaaS#PaaS#SaaS
#MicrosoftAzure#Azure#ХмарніРішення#ХмарніСховища#AzureStack#Клієнт#IaaS#PaaS#SaaS#AzureVirtualDesktop#Компанії
#Компанії#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#Azure#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ#AzureStack#Microsoft365#Офіс365

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку