Які сценарії використання хмарних рішень ви оберете для свого бізнесу?
26 квітня 2022 7 хвилин читання

Які сценарії використання хмарних рішень ви виберете для свого бізнесу?

Кейси#ХмарніСховища#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніРішення

Про що:

Одна з останніх тенденцій українського бізнесу — переведення інфраструктури компанії до хмари. Вона забезпечує підвищену безпеку та стабільність у сьогоднішніх реаліях, допомагає скоротити витрати та надає компаніям більшу гнучкість, незалежно від того, який у вас проєкт — невеликий чи масштабний. Це допомагає швидко орієнтуватися в постійно мінливих умовах ведення бізнесу. Наразі доступ українських підприємств до локальної інфраструктури ускладнився, в той самий час використання онлайн-сервісів збільшилося.

Зміст

Сценарії використання хмарних рішень

Який сценарій обрала компанія Allscripts?

Перехід у хмару — досвід компанії Adaptive Biotechnologies

Хмарна міграція Pearson VUE

Доступ до даних з будь-якого місця є основною причиною використання хмари. За статистичними даними, 42% світових компаній стверджують, що доступ до хмарних даних можна здійснити у будь-який час і в будь-якому місці, 38% обирають хмару за можливість швидкого аварійного відновлення інформації, 37% — через гнучкість, 36% — для розвантаження робочих місць ІТ-персоналу.

Компанія може зберігати конфіденційні дані в приватній хмарі або в локальному центрі обробки даних та одночасно використовувати надійні обчислювальні ресурси керованої загальнодоступної хмари. Ідея хмари полягає в наданні користувачам віддаленого доступу до послуг, обчислювальних ресурсів і додатків через інтернет. Концепція хмарних систем доступна для різних типів послуг і успішно може використовуватись в логістиці, банківській сфері, медицині та іншому бізнесі.

Наприклад, Нацбанк розробив нові умови використання хмари банківськими установами під час воєнного періоду. Відтепер вони можуть надавати послуги, здійснювати процесинг за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, зберігати та обробляти персональні дані клієнтів і конфіденційні банківські дані за допомогою хмарних сервісів. Більше про це ми розповідали у нашій статті.

Хмари та зберігання даних темна

Хмарна інфраструктура

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

Хмара зберігається у віддаленому центрі провайдера. Саме провайдер відповідає за обслуговування фізичних компонентів хмари: налаштування, усунення несправностей тощо. Інфраструктура адмініструється користувачем через інтерфейс (IaaS), в якому він може збільшити або зменшити обсяг оперативної пам’яті, використовувати або відключити процесорні ядра. Вартість оренди потужностей розраховується саме за той обсяг ресурсів, який споживався. При цьому необов’язково переносити у хмару всі системи та програми компанії, можна вибрати тільки ті, які найбільш важливі.

Застосування хмари залежить від сегменту бізнесу, його розміру, стратегії, оргструктури та вимог законодавства. У цій статті ми зібрали сценарії, за якими компанії можуть перенести у хмару свою інфраструктуру.

Сценарії використання хмарних рішень

Розглянемо кілька простих сценаріїв використання хмарних рішень для бізнесу:

Сценарій 1. Хмара для зберігання резервних копій важливих даних

З великою кількістю критично важливих даних на локальних ПК чи серверах постає актуальним питання, де зберігати їх копії. Рішення є — це резервне копіювання даних у хмару зі зберіганням в сертифікованому дата-центрі. Інформація захищається шифруванням. Якщо станеться збій або виникнуть неполадки з комп’ютером, резервні копії даних будуть надійно зберігатися на віддаленому майданчику.

Сценарій 2. Хмара як резервна інфраструктура

Якщо в компанії відбувається великий збій, резервного копіювання даних буде недостатньо. Для швидкого відновлення робочих процесів та їхньої підтримки під час простою існує рішення — резервний хмарний майданчик. У разі відмови основної інфраструктури він продовжить роботу. Це повноцінна копія ІТ-інфраструктури компанії. За допомогою цього сценарію можна мінімізувати час і збитки від простою.

Сценарій 3. Гібридна хмара як майданчик для великих навантажень

Коли бізнес має сезонність, то бувають прогнозовані періоди підвищеного навантаження. Програми, які використовуються в цей період доцільніше винести у хмару. Таким чином, ви організуєте гібридну IT-інфраструктуру для своєї компанії. Окрім того, гібридна хмара стає корисною для тестування програм і підвищення адаптивності процесів компанії до високих навантажень. Синхронізація локальних та хмарних програм допоможуть підвищити ефективність робочих процесів.

Сценарій 4. Хмара як додаткова віртуальна ІТ-інфраструктура

Цей сценарій компанії використовують, коли необхідно збільшити потужність наявної фізичної інфраструктури. Віртуальна ІТ-інфраструктура — це дублікат локальної версії. Якщо локальні ресурси компанії не готові до розширення продукту, то перенесення цих процесів у хмару допоможе не зупиняти процес розробки.

Сценарій 5. Міграція у хмару усієї інфраструктури компанії

Цілковита міграція усіх процесів компанії у хмару достатньо трудомістке завдання. Найчастіше допомагають провайдери завдяки комплексному аналізу бізнес-завдань. Перехід у хмару організовується таким чином, щоб мінімізувати вплив на бізнес-процеси та оптимізувати роботу кінцевої інфраструктури. Важливо почати міграцію з найменших задач, поступово переходячи до більших навантажень. Рухаючись вглиб ІТ-інфраструктури, можна легко виявити потенційні помилки, слабкі місця міграції, відпрацювати їх і при цьому не зупиняти роботу підприємства.

Який сценарій обрала компанія Allscripts?

Allscripts — американська компанія, яка є провідним виробником програмного забезпечення для медичної сфери. Вона підтримувала шість дата-центрів розробки по всьому світу, але треба було обмежити розростання центрів обробки даних, консолідувати та централізувати їх, щоб зменшити витрати, спростити керування та підвищити безпеку. Директор з технологічних операцій Томлінсон каже, що в них був вибір: або придбати сервери та сховище, щоб забезпечити сотні віртуальних машин, або перемістити активи у загальнодоступну хмару Microsoft Azure.

Allscripts обрала Microsoft Azure. Всього за три тижні компанія перевела до Azure десятки програм, що працюють на 1000 віртуальних машинах. Таким чином, компанія отримала швидкий доступ до інфраструктури розробки та можливостей масштабувати середовища. До того ж з’явилась можливість працювати, використовуючи хмару як майданчик для великих навантажень. На рішення компанії вплинуло й те, що платформа Azure надає значний рівень безпеки інфраструктури, зокрема щодо відповідності нормативним вимогам у сфері охорони здоров’я.

Перехід у хмару — досвід компанії Adaptive Biotechnologies

Adaptive Biotechnologies — комерційна біотехнологічна компанія зі США, яка вивчає імунну систему людини для діагностики та лікування захворювань. Гіпотеза Adaptive була побудована на тому, що адаптивна імунна система може виявляти та лікувати більшість захворювань, але не було можливості точно зрозуміти, як ця система працює. Щоб із цим працювати, компанія самостійно розробила та запатентувала спеціальну платформу для вивчення імунної системи.

Для синтезу біологічної системи та використання всієї величезної клінічної бази даних була потрібна адаптивна платформа. Компанія обрала Microsoft Azure для обчислень, зберігання та операцій машинного навчання. Завдяки потужності та масштабованості цієї платформи Adaptive мала можливість запустити нову лінію діагностичних досліджень для раннього виявлення багатьох захворювань. Це значно прискорило обробку даних.

Хмарна міграція Pearson VUE

Pearson VUE — американська компанія, яка за допомогою програм професійної атестації та ліцензування пропонує іспити спеціалістам, надає професійні сертифікати медсестрам, лікарям, ІТ-фахівцям із різних галузей. У зв’язку з пандемією багато центрів тестування закрилися, а кандидатам довелося складати іспити вдома. Це наклало на компанію величезні вимоги до обробки. Тому Pearson VUE розпочала хмарну міграцію та використала технологію Microsoft Azure, щоб подолати свої попередні локальні обмеження.

Компанія обрала дискове сховище Azure для критично важливих бізнес-програм. Сховище призначене для використання разом із віртуальними машинами Azure. Продуктивність системи мала вирішальне значення для проведення великої кількості іспитів. Тому Pearson VUE скористалися можливостями масштабування віртуальних машин Azure, для автоматичного збільшення або зменшення навантаження. Так, наприклад, придбання додаткової пам’яті для локальної інфраструктури може зайняти кілька місяців без можливості зменшення масштабу.

Кейси#ХмарніСховища#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніРішення

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ДатаЦентр#Colocation#MicrosoftAzure#Azure#Бізнес#AzureStack
#Azure#MicrosoftAzure#AzureBackup#AzureStack#IOT#IOTISKYIVSTAR#Microsoft365#Офіс365#Бізнес#Київстар#ГібриднаХмара
#Azure#MicrosoftAzure#Дата-платформа#Бізнес#ХмарніСховища
#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365
#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніСховища
#Microsoft365#Офіс365#ХмарніСховища#Azure#MicrosoftAzure#КиївстарДляДержави
Банківська IT-інфраструктура у хмарі29 березня 2022 8 хвилин читання

Банківська IT-інфраструктура у хмарі

#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365#ХмарніРішення#IaaS#PaaS#SaaS
#MicrosoftAzure#Azure#ХмарніРішення#ХмарніСховища#AzureStack#Клієнт#IaaS#PaaS#SaaS#AzureVirtualDesktop#Компанії

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку