Як вибрати постачальника хмарних послуг для бізнесу?
22 квітня 2024 3 хвилини читання

Як вибрати постачальника хмарних послуг для бізнесу?

Поради#Бізнес#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#Azure

Про що:

Розвиток напрямку хмарних обчислень мотивує постачальників таких послуг еволюціонувати та створювати для компаній нові послуги й можливості. Тож, зараз бізнес має багато варіантів для вибору хмарного партнера. Що треба врахувати, аби вибрати надійного постачальника, і на які моменти звернути увагу?

Зміст

Що зробити найперше

Дізнайтеся більше про безпеку даних, мереж та інфраструктури

Перевірте, наскільки легко хмарний постачальник масштабується

Проаналізуйте ціни та модель ціноутворення

Оцініть, наскільки зручно керувати хмарною інфраструктурою

Що зробити найперше

Перед тим, як почати обирати постачальника хмарних послуг, визначте, який запит компанії необхідно вирішити.

Припустимо, що підприємству складно управляти внутрішньою ІТ-інфраструктурою та надавати доступ до актуальних даних співробітникам під час роботи в офісі та віддалено. Отже, головна проблема, яку треба розв’язати, полягає в оптимізації управління ІТ та забезпеченні доступу до робочої інформації для працівників незалежно від їх місця перебування.

Далі, щоб оцінити вартість і вимоги, подумайте, хто використовуватиме хмарну платформу та скільки ліцензій знадобиться. Вам потрібно визначити, чи потрібен доступ лише ІТ-команді, чи всій організації. Уточніть також, які інструменти ви замінюєте, а які — потрібно буде інтегрувати. 

І наостанок, подумайте, який результат ви хочете отримати і як вимірюватимете успіх. Адже можна порівнювати пропозиції хмарних постачальників нескінченно.

Дізнайтеся більше про безпеку даних, мереж та інфраструктури

Перевірте, як постачальник хмарних послуг забезпечує безпеку даних. Йдеться про стандарти шифрування, заходи захисту від витоку даних, контроль доступу та інші аспекти, які забезпечують конфіденційність та збереження вашої інформації. Наприклад, глобальний хмарний постачальник Microsoft Azure убезпечує дані, мережу, інфраструктуру та програми за допомогою вбудованих служб захисту. Переконатися в цьому можна, запросивши сертифікати PCI -DSS, ISO 27001, GDPR та ін.

Хмари та зберігання даних темна

Хмарна інфраструктура

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

Перевірте, наскільки легко хмарний постачальник масштабується

Спитайте, чи може хмарний постачальник швидко масштабуватися. Якщо ваш бізнес росте, вам може знадобитися більше ресурсів або функціональності. Можливо, вам іноді необхідні посилені обчислювальні потужності та збільшений обсяг сховища даних. Або якщо ваш бізнес поширюється на нові регіони, вам може знадобитися розгалужена мережа серверів. 

Тож, якщо ви оперативно в будь-який момент зможете замовити більший обсяг для своїх даних, а хмарний-партнер їх швидко надасть — це ще один плюс на його користь.

Проаналізуйте ціни та модель ціноутворення

Порівняйте ціни на послуги різних хмарних постачальників і розгляньте моделі ціноутворення. Наприклад, можна платити за фактично використаний обсяг і кількість обчислювальних ресурсів, через підписку, комбіновано тощо. Виберіть ту модель, яка найбільше відповідає специфіці вашого бізнесу та бюджету.

Важливо розуміти, що включено у вартість та чи є додаткові витрати, як-от вартість додаткових послуг, трафіку, резервного копіювання даних, підтримки тощо. Деякі послуги можуть надаватися за базову вартість, а інші — за додаткову плату.

Оцініть, наскільки зручно керувати хмарною інфраструктурою

Переконайтеся, що інтерфейс управління хмарними послугами інтуїтивно зрозумілий та простий у використанні. Це дозволить вашим працівникам легко користуватися хмарними сервісами без необхідності довготривалого навчання. 

Далі визначте, які можливості автоматизації надає постачальник для спрощення рутинних задач управління хмарними ресурсами. Завдяки цьому ви зможете зосередитися на стратегічних завданнях, замість того, щоб витрачати час на рутинні процеси. 

Важливо також мати засоби моніторингу та аналітики, аби відстежувати продуктивність та використання ресурсів, виявляти можливі проблеми або покращення. Крім того, переконайтеся, що хмарні сервіси легко інтегруються з наявними системами та інфраструктурою вашого бізнесу. Це дозволить уникнути проблем з обміном даними та співробітництвом між різними платформами.

Для прикладу, з Microsoft Azure можна управляти всіма хмарними службами та додатками через спеціальний портал. На ньому ви знайдете необхідні метрики, дашборди, командний рядок. А якщо треба, то можете все це робити через мобільний застосунок для iOS та Android.

Ну і те, що має бути обов’язково — якісна підтримка та обслуговування клієнтів в разі проблем або питань.

Поради#Бізнес#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#Azure

Зміст

Що зробити найперше

Дізнайтеся більше про безпеку даних, мереж та інфраструктури

Перевірте, наскільки легко хмарний постачальник масштабується

Проаналізуйте ціни та модель ціноутворення

Оцініть, наскільки зручно керувати хмарною інфраструктурою

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ДатаЦентр#Colocation#MicrosoftAzure#Azure#Бізнес#AzureStack
#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#AzureStack#ГібриднаХмара#Бізнес#Рішення#Бізнес-рішення#Azure#CRM#CRM-система#ДатаЦентр
Світові телеком-тренди на 2023 рік26 грудня 2022 9 хвилин читання

Світові телеком-тренди на 2023 рік

#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365#FTTB#Інтернет#ІнтернетДляБізнесу#Технології#B2B#API
#AzureExpressRoute#ХмарніРішення#AzureStack#MicrosoftAzure#Azure#Бізнес#Київстар
#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#Офіс365#ХмарніРішення#ХмарніСховища#Технології#Розвиток#Бізнес
#ХмарніСховища#Azure#Бізнес-рішення#Клієнт#CloudArchiveStorage
#AzureStack#Azure
#ХмарніРішення#Microsoft365#Офіс365#Azure#MicrosoftAzure#BigData#Скоринг#Антифрод

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку