Хмарні сервіси для бізнесу: огляд п’яти рішень
2 вересня 2024

5 хв. читання

Хмарні сервіси для бізнесу: огляд п’яти рішень

Огляди рішень#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#Бізнес#Azure#Рішення#ХмарніСховища#Технології

Про що:

У 2024 році 96% світових бізнесів використовують хмарні сервіси. Очікується, що у 2025 році інформація у всіх хмарах світу займатиме близько 200 зетабайтів пам’яті (1 зетабайт = трильйон гігабайтів). А ще за рік ринок хмарних технологій сягне 947,3 мільярда доларів. Вражає, чи не так?

Що таке хмарні сервіси, для чого вони потрібні, чим корисні для бізнесу і який з них краще вибрати — читайте в матеріалі.

Зміст

Хмарні сервіси: що це таке і які має переваги

Класифікація хмарних сервісів: який вибрати

Microsoft Azure

Amazon Web Services

Google Cloud

IBM Cloud

Oracle Cloud

Хмарні сервіси: що це таке і які має переваги

Хмарні сервіси — це технології, що дозволяють зберігати, обробляти та отримувати доступ до інформації за допомогою інтернету. При цьому не потрібно використовувати локальні сервери чи персональні комп’ютери.

Хмарні сервіси надають бізнесу такі переваги:

  • Легше масштабуватися — збільшувати чи зменшувати розмір сховища даних або обчислювальну потужність відповідно до потреб;
  • Менше витрат на обладнання — використовувати хмарні ресурси дешевше, ніж обслуговувати фізичні сервери;
  • Можна швидко підключити нові сервіси — щоб впровадити нові рішення, не треба купувати та налаштовувати спеціальне обладнання;
  • Доступ з будь-якої точки світу — колеги, що працюють віддалено, мають однаковий доступ до технологій та ресурсів компанії;
  • Безпека даних — зазвичай хмарні сервіси мають вбудовані служби захисту від спрямованого шкідливого трафіку.

Класифікація хмарних сервісів: який вибрати

Існує 4 основних типи хмарних сервісів:

  • Інфраструктура як послуга (IaaS) — постачальник надає в оренду віртуальні комп’ютерні ресурси, наприклад, сервери, сховища даних та мережі. Клієнт контролює інфраструктуру та налаштовує її під свої потреби, а постачальник відповідає за ремонт, безпеку та роботу хмари. Так працює Amazon Web Services та Microsoft Azure.
  • Платформа як послуга (PaaS) — постачальник надає платформу, на якій розробники можуть створювати й розгортати застосунки та керувати ними. Так працює Google App Engine, Heroku, деякі сервіси Microsoft Azure.
  • Програмне забезпечення як послуга (SaaS) — це програмне забезпечення та застосунки, які надаються за підпискою. Клієнти отримують доступ через браузер й не встановлюють спеціальні програми. Наприклад, Google Workspace, Microsoft 365, Dropbox.
  • Функція як послуга (FaaS) — сервіс надає можливість запускати та масштабувати частину коду. Наприклад, AWS Lambda, Google Cloud Function.

Також хмарні сервіси можна групувати так:

  • Приватна хмара — ізольована інфраструктура, яка належить одній організації та керується нею. Може бути розміщена як всередині компанії, так і у зовнішнього провайдера, але доступ до неї мають тільки працівники однієї організації;
  • Загальнодоступна або публічна хмара — інфраструктура та послуги, які знаходяться у вільному доступі та зазвичай оплачуються за підпискою. Користувач платить тільки за ті продукти та послуги, якими користується;
  • Гібридна хмара — поєднує в собі елементи приватних та загальнодоступних хмар. Наприклад, компанія може зберігати конфіденційні дані в приватній хмарі, а іншу інформацію — в загальній;
  • Мультихмара — це система, в якій компанія використовує послуги кількох хмарних провайдерів одночасно. 

Яку хмару вибрати? Відповідь залежить від кількох факторів: розміру компанії, бюджету, вимог до безпеки та сервісів, які вам потрібні. Читайте далі опис п’ят прикладів використання, щоб розібратися в деталях.

Microsoft Azure

Microsoft Azure — глобальна хмарна платформа, що дозволяє розгорнути хмарну інфраструктуру швидко та безпечно. Важлива перевага Microsoft Azure — інтеграція з продуктами Microsoft.

Також Microsoft Azure:

  • Дає змогу зберігати та обробляти дані у понад 300 дата-центрах у 60+ країнах світу;
  • Містить понад 200 сервісів, серед яких Azure DevOps, Azure Virtual Machines, Azure Site Recovery, Azure BackUp;
  • Має гнучку модель тарифікації — клієнт сплачує тільки за фактично використаний обсяг та кількість ресурсів;
  • Зберігає інформацію в безпеці — вбудовані служби захисту підтверджені сертифікатами.
Хмари та зберігання даних

Хмари та зберігання даних

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

Київстар є стратегічним партнером Microsoft Azure в Україні. Наші спеціалісти мають високий рівень експертизи та вже підтвердили 15 професійних компетенцій для роботи з Microsoft.

Amazon Web Services

Amazon Web Services (AWS) — це публічна хмара, що має мережу дата-центрів по всьому світу з 99 зонами доступності у 31 регіоні. AWS пропонує понад 200 сервісів — бази даних, застосунки для обчислення та аналітики, гібридні рішення, штучний інтелект та машинне навчання.

AWS використовують як великі компанії, так і стартапи, щоб зберігати дані, обробляти транзакції, аналізувати інформацію про клієнтів та масштабувати бізнес-процеси.

Google Cloud

Google Cloud Platform (GCP) — набір хмарних сервісів, наданих компанією Google. Легко інтегрується з іншими продуктами компанії — наприклад, Google Workspace та BigQuery. Активно розширює інфраструктуру. 

Лідирує в галузях штучного інтелекту та машинного навчання — пропонує найбільш прогресивні інструменти для розробки сучасних рішень.

IBM Cloud

IBM Cloud — хмарна платформа, що надає велику кількість рішень, в тому числі інфраструктуру як послугу, платформу як послугу та програмне забезпечення як послугу. Фокусується на корпоративних рішеннях — гарантує високий рівень безпеки, гнучкість та інтеграцію з IT-системами, активно використовується в банківській, фінансовій та медичній сферах.

IBM Watson є однією з найвідоміших платформ штучного інтелекту у світі, особливо в бізнес-середовищах, що потребують специфічних AI-рішень.

Oracle Cloud

Oracle Cloud — хмарна платформа, що спеціалізується на корпоративних додатках та базах даних. Oracle Autonomous Database автоматизує багато процесів, що знижує витрати на управління базами даних. 

Найкраще підходить для компаній, що орієнтовані на рішення Oracle, тоді як інші хмарні платформи мають ширший спектр послуг для різних галузей та сфер бізнесу.

Читайте також:

та інші статті на Kyivstar Business Hub.

Огляди рішень#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#Бізнес#Azure#Рішення#ХмарніСховища#Технології

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#AzureStack#ГібриднаХмара#Бізнес#Рішення#Бізнес-рішення#Azure#CRM#CRM-система#ДатаЦентр
#Azure#AzureStack#MicrosoftAzure#Бізнес
#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#Офіс365#ШтучнийІнтелект#ШІ#AI#SaaS#PaaS#AzureExpressRoute
#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніСховища#ХмарніРішення#Бізнес#ФінансовийСкоринг
#AzureExpressRoute#ХмарніРішення#AzureStack#MicrosoftAzure#Azure#Бізнес#Київстар
#AzureStack#Microsoft365#MicrosoftAzure#Azure#Офіс365#Бізнес#ХмарніРішення#ХмарніСховища#IaaS#PaaS#SaaS#CRM#CRM-система#DDoS-атака#AntiDDoS
#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніРішення#Бізнес#AzureBackup#IaaS#PaaS#SaaS
#ХмарнаІнфраструктура#AzureStack#MicrosoftAzure#Azure#ХмарніРішення#Технології#Бізнес