Ілля Польшаков, Київстар: як хмари, Big Data та RTK допомагають перебудувати бізнес в умовах війни
2 липня 2024 3 хв. читання

Ілля Польшаков, Київстар: як хмари, Big Data та RTK допомагають перебудувати бізнес в умовах війни

Досвід#MicrosoftAzure#BigData#RTK-система#БігДата#Azure#ТочнеЗемлеробство#ХмарніСховища#Бізнес#Клієнт

Про що:

Бізнес потребує нових рішень, щоб зростати в складних умовах. Технології вдосконалюються, ринки трансформуються, а клієнти підвищують вимоги, тому важливо встигати за швидкістю змін. Які саме рішення потрібні компаніям, щоб адаптуватися до сучасних реалій — у колонці NV розповів директор з розвитку нових напрямків бізнесу Київстар Ілля Польшаков.

Зміст

Про хмарні сервіси як драйвери бізнесу

Про те, як Big Data допомагає шукати клієнтів

Про розширення сфер застосування RTK

Про хмарні сервіси як драйвери бізнесу

Якщо раніше наші клієнти використовували хмарні рішення переважно для комунікацій та спільної роботи, то зараз — переносять у «хмари» все більше інфраструктурних та системних для бізнесу сервісів: системи обліку, core-processing, резервні копії критичних даних та інше.

За нашими даними, за останні два роки споживання хмарних сервісів Microsoft Azure в Україні зросло майже у 7 разів. Бачимо кілька причин, чому бізнес активніше мігрує у хмари:

  • підвищилися ризики використання локальних майданчиків;
  • завдяки хмарам бізнес стає більш гнучким у питаннях релокації — вони дозволяють компаніям не зупинятися і продовжувати роботу;
  • використання хмарних платформ надає доступ до найновіших технологій, зокрема таких як помічники з використанням ШІ. Це забезпечує можливість швидкої розробки та запуску нових сервісів;
  • бізнеси і держустанови отримали законодавчий дозвіл зберігати дані у закордонних дата-центрах.

Ми помітили, що вдосконалюється формат використання «хмарних» сервісів. Якщо раніше бізнеси обирали базові послуги, то зараз підвищується попит на місткі рішення з різними продуктами. Наприклад, активно використовуються сервіси для кібербезпеки, щоб захищати бізнес від кіберзагроз. Або ж Generative AI, щоб розгортати рішення, які допомагатимуть закривати рутинні задачі.

Хмари та зберігання даних

Хмари та зберігання даних

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

Про те, як Big Data допомагає шукати клієнтів

Зараз компанії постають перед труднощами через зміну кон’юнктури ринку та клієнтської бази, адже люди переміщуються між містами та країнами. І саме Big Data допомагає компаніям знаходити своїх клієнтів — розуміти, куди вони мігрували та чого потребують.

Після початку повномасштабної війни ми розробили новий набір сервісів Big Data. Адже нам було важливо зрозуміти, що відбулося з нашими клієнтами: які у них нові потреби, які сегменти зупинені, а які напрямки бізнесу з’явилися. Зараз ситуація стабілізується, і ми відчуваємо повернення попиту, хоч і з певними змінами.

Якщо раніше ми надавали аналітику по міграції з точки зору розвитку туризму, то зараз — для розуміння, як перебудувати бізнес. Наприклад, в 2021-му ми аналізували туристичні потоки на Івано-Франківщині або ж допомагали Харківському аеропорту аналізувати, які маршрути користуватимуться попитом.

Зараз же більше запитів бачимо на аналітику. Наприклад, той же ритейл хоче розуміти, що відбулося з клієнтською базою та де відкривати нові точки, щоб вони користувалися популярністю (зокрема і за кордоном).

Також багато запитів на пошук персоналу. Big Data допомагає знайти людей, що проживають у потрібному для бізнесу регіоні та шукають роботу в конкретній галузі. Це ефективно для секторів з високою плинністю кадрів, наприклад, сфер обслуговування.

Big Data та аналітика

Big Data та аналітика

Big Data-рішення для бізнесу

Набір інструментів для аналізу великих масивів даних під різні потреби бізнесу — аналіз та пошук аудиторії, геоаналітика, налаштування персоналізованної комунікації тощо.

Про розширення сфер застосування RTK

Технологія для точного землеробства RTK вже змінює агробізнес і матиме попит у найближче десятиліття. Для українського сільського господарства це не просто трендове рішення, а закономірний шлях розвитку, бо ми є одним зі світових лідерів у експорті агропродукції. І саме RTK дозволяє зробити землеробство ще більш ефективним і підвищувати рентабельність агропідприємств.

Галузеві рішення

Галузеві рішення

Сигнал точного позиціювання mAgri.RTK

Підвищуйте ефективність робіт — від підготовки ґрунту до збирання врожаю. Створюйте оптимальні навігаційні маршрути для техніки та повторюйте їх із незмінною точністю.

У співпраці з американським виробником Trimble ми побудували національну мережу RTK. Київстар — перший і єдиний український телеком-оператор, який надає цю послугу і має власну мережу точного позиціонування.

Технологія може використовуватись у геодезії, будівництві, розумному землеробстві, а також відіграє важливу роль для розмінування України.

Шукайте більше технологічних рішень, які допоможуть вашій компанії зростати та встигати за швидкістю ринку, на Київстар Бізнес.

Досвід#MicrosoftAzure#BigData#RTK-система#БігДата#Azure#ТочнеЗемлеробство#ХмарніСховища#Бізнес#Клієнт

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#RTK-система#Бізнес-рішення#Технології
#IOT#IOTISKYIVSTAR#Бізнес
#IOT#BigData#Технології#RTK-система
#IOT
#RTK-система#Azure#MicrosoftAzure#IOT#IOTISKYIVSTAR#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ#M2M#Бізнес#МобільнийЗв'язок#ТочнеЗемлеробство#ІнтернетРечей
#IOT#Рішення#Технології#RTK-система#IOTISKYIVSTAR
#IOT#Київстар#Рішення#IOTISKYIVSTAR
#ЯкЦеПрацює?#M2M#SIM-карта#0-800#ATC

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку