Про що:
Якісне IT-обладнання — must have для стабільної роботи будь-якої компанії. Але для цього необхідно виділити окреме приміщення, а також підібрати команду фахівців, які його обслуговуватимуть. Це потребує великих капіталовкладень, особливо якщо інфраструктура зростає та розширюється. Виходом у таких випадках є Colocation, коли компанія користується послугою з розміщення обладнання або оренди стійки у дата-центрі.
Зміст
Що таке Colocation
У яких випадках Colocation буде найкращим вибором
Colocation від Київстар: дата-центр з рівнем надійності Tier III
Переваги використання Colocation у сучасному світі
Що таке Colocation
Colocation (Колокейшн) — це розміщення своїх серверів на технічному майданчику (даті-центрі) провайдера. Сервером називається спеціалізований комп’ютер, який, як правило, оснащений великою базою даних, до якої є доступ інших комп’ютерів.
Технічний майданчик є особливим приміщенням, яке оснащується гарантованим електроживленням, підтримкою оптимального температурного середовища, вологості, а також охоронною системою та системою пожежогасіння для максимального рівня безпеки. За своєю суттю це вузол зв’язку.
Часто послуга Колокейшн надається телеком-провайдерами, які пропонують клієнту розміщення сервера в дата-центрі у так званій шафі або телекомунікаційній стійці. Серверна шафа відрізняється стандартними розмірами — має ширину 19 дюймів (48 см). Такий розмір вважається ідеальним, щоб у фізичну стійку помістився сервер. Висота ж шафи визначає простір, що здається в оренду. Вимірюється вона у юнітах (1 юніт це близько 4,5 см). Сервер може займати лише їхню кількість. Саме тому іноді послугу Colocation називають «орендою юнітів».
Крім незвичайних розмірів, сервери для колокейшн відрізняються від звичайних комп’ютерів материнською платою. Сьогодні випускають спеціальні материнські плати для серверів, які одразу містять усі необхідні для роботи комплектуючі — відеокарти, мережеві карти, контролери жорстких дисків SATA/ATA/SCSI та інше. Також до виробництва спеціалізованих материнських плат висувають жорсткіші вимоги.
У деяких компаній постає питання: чим колокейшн відрізняється від оренди хостингу? Справді, розміщення власного обладнання (сервера) на технічному майданчику провайдера схоже на хостинг, коли у провайдера клієнт розміщує свій веб-ресурс. Але віртуальний хостинг має одну важливу відмінність — на провайдерській машині розташовуються сотні сайтів різних клієнтів. А ось Colocation є використання ресурсів провайдера тільки для розміщення власного сервера.
Взагалі, сервер можна навіть зібрати самостійно або придбати готовий. Але треба розуміти, що він відрізняється від звичайного комп’ютера тим, що працює з максимально високим навантаженням. У цьому випадку працювати без перерв сервер може роками. Тому необхідно задуматися про використання правильної кількості досить потужних вентиляторів, які охолоджуватимуть його не лише зовні, а й усередині. Досягти подібного самотужки практично нереально.
У яких випадках Colocation буде найкращим вибором
Технічні фахівці ДЦ стежать за безпекою та фізичною справністю, а співробітники вашої компанії можуть зосередитись на тому, що відбувається у самій IT-інфраструктурі. Організовується дата-центр так, щоб сервери отримали все необхідне для повноцінної роботи:
- відповідний режим температури;
- сучасну систему відеоспостереження, що працює в режимі нон-стоп;
- правильне вентилювання та стерильність;
- незалежне джерело живлення;
- надійні зовнішні канали Інтернет або Передачі даних;
- вузькоспеціалізованих експертів у IT-області.
Відтворити подібні умови компаніям у своїх офісах не просто важко, а й досить затратно. Тому, якщо ви ще не знаєте, чи потрібна вам оренда місця під сервер, подумайте ось про що:
- Чи зможете ви самостійно надати інтернет-з’єднання без перебоїв?
- Чи є можливість використовувати в офісі безперебійне електроживлення навіть тоді, коли на роботі немає нікого?
- Як ви будете справлятися з перепадами напруги в електромережі та чи зможете зберігати в приміщенні досить низьку температуру навіть у спекотний літній день?
Якщо відповідь хоча б на одне з цих питань «ні», тоді єдиним правильним виходом для вас буде саме розміщення серверів у дата-центрі провайдера.
Послуга Колокейшн необхідна у таких випадках:
- ви використовуєте сайт з великим обсягом даних, які необхідно захистити (інтернет-магазини, соціальні та пошукові сервіси);
- розвиток вашої компанії залежить від ефективності та швидкості обробки великих потоків інформації (банківська справа, сфера фінансів та охорони здоров’я, логістика та рітейл);
- проект активно та швидко зростає, вимагаючи все більшого та більшого обсягу ресурсів;
- на вашому сайті висока щоденна відвідуваність;
- ви маєте портал з великим потоком інформації (онлайн-кінотеатр, відеохостинг, дошка оголошень, онлайн-бібліотека).
А також, коли обладнання вашої компанії встановлено на місці та ви хочете заощадити бюджет і простір, переносячи його в дата-центр провайдера.
Colocation від Київстар: дата-центр з рівнем надійності Tier III
Якщо з необхідністю використання Colocation вже розібралися, виникає ще одне питання — яку компанію вибрати для розміщення сервера в дата-центрі?
Вибираючи Colocation від Київстар, ви маєте можливість розмістити своє обладнання у дата-центрі з високим рівнем надійності (Tier-III) та міжнародними стандартами. Провайдер пропонує свої послуги з використання комерційного ДЦ на території України вже понад 10 років. За цей час кількість стійок постійно зростає. І в березні 2020 року площа була збільшена до 74 шаф. З них:
- 32 шафи можуть вмістити до 42 юнітів;
- 7 екранованих шаф на 45 юнітів;
- 35 стійок на 48 юнітів.
Комерційний Дата-центр є технологічним майданчиком, де можна орендувати кілька юнітів або цілу стійку для розміщення власного сервера в Україні. Переваги та особливості розміщення обладнання на сервері у Дата-центрі Київстар:
- надійно захищене місце для вибору індивідуального модуля з потрібним рівнем оснащення або модуля загального користування залежно від потреб та виділеного бюджету;
- зручна інфраструктура з можливістю встановлення обладнання та управління ним із будь-якої точки світу;
- гарантоване безперебійне енергопостачання завдяки використанню власної трансформаторної підстанції, двох незалежних промислових електричних вводів та дизель-генераторної станції;
- цілодобова охорона, система відеоспостереження, автоматична пожежна сигналізація та система пожежогасіння для повної безпеки ваших даних;
- канали зв’язку та швидкий доступ до Інтернету від провайдера;
- технічна підтримка та обслуговування спеціалістів Київстар 24/7, оперативний доступ до обладнання;
- необхідні кліматичні умови, що забезпечуються за допомогою автоматичної системи керування кліматом та ізоляцією «холодних коридорів».
Київстар володіє своєю мережевою інфраструктурою, тому разом із можливістю розміщення обладнання ви отримуєте гарантоване підключення до зовнішньої мережі з параметрами якості, наданими одним постачальником. Крім цього, у Дата-центрі розгорнуть Azure Stack Київстар — хмарний сервіс, який дозволяє використовувати гібридну ІТ-інфраструктуру, коли основні дані знаходяться на фізичному сервері, а решта розміщується у «хмарі».
Переваги використання Colocation у сучасному світі
Чому використовувати Colocation економно та вигідно для бізнесу? Ще у 2018 році обсяг світового ринку у цій сфері перевищував суму в $34 млрд. При цьому за рік він збільшився на цілих 10%. Безумовно, замовнику краще розмістити своє обладнання у спеціально оснащеному для цього місці, ніж витрачати зайві гроші, які можуть піти на масштабування та розвиток компанії. При цьому він залишається повноправним власником сервера та може розпоряджатися ним так, як вважає за потрібне.
Ця послуга розвивалася багато років. Та якщо років п’ять тому клієнтів колокейшн у провайдерів було порівняно мало, сьогодні все стрімко змінюється. Colocation використовують мережеві ЗМІ, інтернет-магазини, банерні мережі, ігрові портали та інші проекти.
Великі корпорації намагаються винести на колокейшн з офісів різні служби, наприклад, поштові сервери.
Компанія Київстар пропонує своїм клієнтам найвигідніші умови. Послуга Colocation для вашої компанії:
- гарантія безпеки;
- можливість реалізувати індивідуальні рішення;
- використання хмарного сервісу Azure Stack від Київстар на майданчику дата-центру разом із сервісом IaaS для побудови гібридної ІТ-інфраструктури.
Ви можете бути впевненими у фінансовій надійності Київстар, адже компанія входить до міжнародного телеком-холдингу VEON та вже не перший рік є оператором мобільного зв’язку в Україні. Дізнатись більше про послугу Colocation та замовити її можна, залишивши заявку на сайті Київстар.
Додайте коментар