Як підтримувати роботу бізнес-процесів без електроенергії під час блекауту?
4 листопада 2022 10 хвилин читання

Як підтримувати роботу бізнес-процесів без електроенергії під час блекауту?

Тренди та аналітика#Microsoft365#Офіс365#Рішення

Про що:

Найкращий спосіб продовжувати працювати попри блекаут — це забезпечити себе додатковими автономними джерелами електроживлення. У цій статті розповімо, що треба робити, якщо вам потрібно виконувати робочі завдання, а світла немає.

Зміст

Подовжуємо час роботи смартфона

Подовжуємо час роботи ноутбука

Програми та додатки, які працюють без доступу до інтернету

Пристрої для додаткового електроживлення

Подовжуємо час роботи смартфона

Для того, щоб подовжити час роботи акумулятора у смартфоні без підзарядки та здійснювати робочі дзвінки, потрібно змінити деякі налаштування:

 • Відрегулюйте яскравість екрана до комфортного мінімуму.
 • Закрийте мобільні додатки, якими не користуєтесь в період роботи. Для цього необхідно саме вийти з додатка, а не просто його згорнути.
 • Відмовтесь від функції автоматичного оновлення застосунків. Це можна робити власноруч за необхідності.

Якщо спостерігаються проблеми у мережі вашого мобільного оператора, завжди можна скористатись безкоштовним національним роумінгом та підключитися на цей період до мережі іншого оператора. Тарифікація інтернету, SMS та дзвінків не змінюються. Національний роумінг дозволить користуватися 2G/3G-інтернетом, але іноді його швидкість може бути знижена до 512 Кбіт/с.

Як підтримувати роботу бізнес-процесів без електроенергії під час блекауту?
Як підтримувати роботу бізнес-процесів без електроенергії під час блекауту?

Подовжуємо час роботи ноутбука

Для того, щоб подовжити час роботи ноутбука від акумулятора, потрібно змінити налаштування пристрою:

 • Увімкнути режим економії заряду та вдосконалити режим живлення.
 • Зменшити яскравість дисплея до комфортного для очей рівня.
 • Вимкнути підсвітку клавіатури.
 • Використовувати темні тему та фон.
 • Скоротити час до відключення дисплея у режим сну.
 • Вимкнути сповіщення, закрити додатки, якими не користуєтесь.

Іноді оптимізувати роботу батареї допомагає перезавантаження ноутбука. А режим «У літаку» дозволить заощадити заряд акумулятора, коли для роботи вам не треба використовувати мережу інтернет, Bluetooth тощо.

Програми та додатки, які працюють без доступу до інтернету

Коли батарея ґаджета вже майже розряджена, то можна продовжити працювати навіть офлайн. Так, у пакеті рішень Microsoft 365 (укр. Майкрософт) є ліцензійні програми та додатки для бізнесу, якими можна користуватися без доступу до інтернету. Наприклад, якщо ви пишете статтю у Microsoft Word, редагуєте фінансовий звіт в Excel або створюєте презентацію PowerPoint в офлайн форматі, то всі зміни у файлах синхронізуються з онлайн-версією щойно з’явиться підключення до мережі. В офлайн-форматі можна створювати, редагувати та зберігати документи.

Також усі файли, з якими ви працюєте у Microsoft 365, зберігаються у хмарі та синхронізуються на усіх пристроях. Саме тому, коли розрядиться, наприклад, ноутбук, за необхідності ви можете продовжити працювати у потрібному додатку зі свого смартфона або планшета. Зокрема, Microsoft 365 містить не тільки офісні програми, а й хмарне сховище OneDrive обсягом 1 ТБ для кожного працівника, корпоративну пошту та календар Microsoft Outlook, службу для організації відеоконференцій Microsoft Teams та платформу для створення корпоративного порталу SharePoint.

Пристрої для додаткового електроживлення

Якщо ви постійно маєте бути на зв’язку з колегами, а бізнес-процеси офлайн у вашій діяльності неможливі, пропонуємо розглянути пристрої для додаткового електроживлення:

Power Bank

Це портативний пристрій, який працює як невеликий акумулятор та може зарядити телефон, планшет або іншу подібну техніку. Щоб обрати павербанк, потрібно визначитись, як ви плануєте його використовувати. Зарядити смартфон протягом дня можуть пристрої місткістю від 5 000 до 10 000 мАг. Батарея більше ніж 10 000 мАг може заряджати телефон кілька днів, залежно від того наскільки активно ви користуєтеся ґаджетом.

Наприклад, щоб розрахувати, скільки разів ви зможете зарядити свій смартфон за допомогою певного павербанку, необхідно місткість телефона помножити на коефіцієнт 1,5. Потім цю цифру треба поділити на місткість акумулятора Power Bank.

Тепер поговоримо про ноутбуки. Без підзарядки цей пристрій може працювати приблизно 3-5 годин, залежно від його моделі та активності користувача. Тому, готуючись до тривалих відключень світла, варто підібрати зовнішній акумулятор. Наприклад, моделі павербанків місткістю у 20 000-30 000 мАг можуть збільшити час роботи комп’ютера приблизно утричі. Проте у ноутбуці має бути роз’єм USB Type-C. Якщо він відсутній, треба придбати кабель та перехідник.

Важливо розуміти, що потужність павербанка має дорівнювати або перевищувати потужність акумулятора в ноутбуці. Тобто, якщо потужність ноутбука 45W, а потужність павербанка 64W, то ви зможете додатково отримати приблизно 5-6 годин роботи. У результаті, з повністю зарядженим ноутбуком та зарядженим на 100% павербанком ви зможете працювати 7-8 годин без електроенергії.

Wi-fi роутер з акумулятором та підтримкою SIM-карти

За допомогою цього пристрою можна працювати у двох режимах: від кабельного інтернету (коли є електроенергія) та з підключенням LTE або стільникового зв’язку. Якщо світло вимкнули, маршрутизатор живиться певний час від вбудованого акумулятора без підзарядки. Після установки SIM-карти роутер налаштовує мережу оператора та в автоматичному режимі перемикається між 3G і 4G, щоб забезпечити вищу швидкість інтернету. Є моделі маршрутизаторів з антенами, які ще більше покращують зв’язок.

Заряджати такий роутер можна через USB-кабель, Power Bank чи автомобільний прикурювач. Вбудований Wi-fi модуль роздає інтернет одночасно на кілька пристроїв. Наприклад, особистий смартфон, робочий телефон та ноутбук.

Яку SIM-карту можна підключити у роутер? Для цього існує рішення — SIM для планшета. Її можна замовити як Суперсилу у корпоративних тарифах від Київстар без додаткової оплати або як окрему послугу. Вона має той самий номер, тариф та рахунок для поповнення, що й основна SIM-карта у вашому телефоні.

Генератор електричного струму

Генератори бувають бензинові, дизельні та газові. Вони конвертують механічну енергію від палива у вихідну електричну. Важливо враховувати, що генератори не підходять для використання у квартирах, адже працювати цей пристрій має у добре провітрюваному місці. Чадний газ, який він випаровує, без запаху, а тому його важко помітити. Є ризик отруєння. Тож, якщо ви працюєте віддалено, перебуваючи у квартирі багатоповерхівки, цей варіант не для вас. Генератори краще підійдуть тим, хто працює дистанційно з приватного будинку та має подвір’я або у компанії, яка має можливість безпечно встановити пристрій. Тоді залишається тільки обрати його тип.

У чому різниця?

 • Бензиновий генератор — найпопулярніший серед усіх. Він не гучний, не дуже дорогий, компактний, його легше завести на холоді. Утім, він не здатний працювати довго: у середньому такий пристрій треба кожні 6-7 годин вимикати та давати йому відпочити. Бензиновий генератор використовують як резервне джерело живлення у приватних будинках або невеликих компаніях, оскільки його ресурс всього 4 тис. мотогодин.
 • Дизельний генератор — представлений на ринку у різних розмірах Такі пристрої обирають, тому що вони економні, спроможні витримувати велике навантаження та працювати без перерви. Проте дизельні генератори гучні та дорожчі за бензинові. Ресурс до 40 тис. мотогодин. Їх використовують на підприємствах як постійне джерело електроенергії. За необхідності можна придбати й для приватного будинку.
 • Газовий генератор — непопулярний варіант, адже пристрій потрібно підключати до балона з газом, що потребує особливої уваги. Залежно від об’єму балона, ви отримаєте й пропорційний час роботи генератора. Утім, він екологічніший за попередні варіанти та має довший ресурс. Використовують на виробництвах.

Якщо ви працюєте віддалено та мешкаєте у приватному будинку, то вам може вистачити бензинового генератора потужністю 3-5 кВт. Ви зможете підключити не тільки ноутбук, смартфон, а й інші побутові прилади: холодильник, пральну машину тощо. Для торгової точки обирайте бензиновий чи дизельний генератор потужністю до 7-8 кВт. Для виробництва, торгових приміщень підійде дизельний генератор (краще з функцією автозапуску) потужністю 10 кВт і вище. Так, ви зможете забезпечити роботу наявних електричних приладів та не зупиняти роботу при відключенні електрики.

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ)

Це посередник між електромережею та обладнанням, який має також вбудовані власні акумулятори. ДБЖ коригує напругу та дозволяє коректно, безпечно та безперебійно завершити робочі процеси чи продовжити працювати. Коли вимикається світло, автоматично вмикається ДБЖ. Коли електроенергія з’являється, ДБЖ перемикає пристрої на живлення від мережі. Існує кілька типів джерел:

 • Резервні ДБЖ (off-line, stand-by, backup, in-line) — замінюють основне джерело електропостачання у разі його вимкнення. Резервні ДБЖ не корегують вихідну напругу. Використовують цей тип пристрою у квартирах, малих офісах, але він не підійде для виробничих потужностей.
 • Лінійно-інтерактивні ДБЖ (line-interactive) — регулюють напругу та майже синхронно починають працювати від інвертора у разі збою в основній мережі. Лінійно-інтерактивні ДБЖ коштують дорожче, ніж резервні. Можуть застосовуватися на виробництві для роботи котлів опалення та електричних двигунів.
 • ДБЖ з подвійним перетворенням (on-line, double-conversion) — надійне обладнання, яке працює одночасно із джерелом основного електропостачання. Цей варіант має складну конструкцію, високу ціну та значні експлуатаційні витрати. До того ж ці ДБЖ гучні. Використовують в дата-центрах, для систем безпеки тощо.

Сонячна батарея

Сонячні панелі є різних видів: дахові та наземні — для приватних будинків та підприємств, портативні станції — для квартир та офісів. Це екологічний безперебійний канал живлення. Сонячні батареї безшумні, мають майже необмежений термін дії, економні. Завдяки урядовій програмі можна відшкодувати до 70% витрат на встановлення станції та продавати надлишкову енергію за «Зеленим тарифом». Власна станція на даху або на землі може забезпечити живлення всього будинку або офісу.

Водночас портативна зарядна станція може бути розміром не більше мікрохвильової печі. Заряджається від автомобільного прикурювача, мережі або сонячних панелей. Має вбудовані розетки змінного струму і додаткові порти, а тому може заряджати ноутбуки, мобільні телефони тощо. Деякі моделі настільки компактні, що розміщуються у кишені, але заряджати можуть тільки ліхтарик або смартфон.

Для додаткового освітлення у приміщенні подбайте про ліхтарики, портативні свічки, нічники, кільцеві лампи тощо. Ці прилади бажано купувати із зарядкою від USB/220 або на батарейках. А щоб швидко зарядити кілька гаджетів, коли з’явилася електроенергія, придбайте компактну GAN-зарядку. Це зручне обладнання, яке містить в одному корпусі кілька портів, тож можна зарядити одночасно смартфон, ноутбук та навушники. Варіантів, щоб працювати деякий час без електроенергії, багато. Обирайте свій та продовжуйте вести бізнес попри будь-які кризи.

Тренди та аналітика#Microsoft365#Офіс365#Рішення

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ІнтернетДляБізнесу#Тарифи#GPON
#Azure#MicrosoftAzure#FTTB#Microsoft365#Офіс365#Бізнес#ІнтернетДляБізнесу#Тарифи#4G
#Інвестиції#Київстар
5 бізнес-ідей на 2023 рік27 грудня 2022 8 хвилин читання

5 бізнес-ідей на 2023 рік

#ADWISOR#SMS#СмсРозсилка#BigData#БігДата#Тарифи#КорпоративнийІнтернет#Microsoft365#Офіс365
#Київстар#МобільнийЗв'язок#Бізнес#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression
Добірка сервісів і додатків для українців25 листопада 2022 8 хвилин читання

Добірка сервісів і додатків для українців

#Microsoft365#ЕДО#Офіс365#Технології#ЕлектроннийДокументообіг#Star.Docs
#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#FTTB

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку