Як підготуватися до зимового сезону: гайд для бізнесу в Україні
5 жовтня 2023 7 хвилин читання

Як підготуватися до зимового сезону: гайд для бізнесу в Україні

Поради#Azure#MicrosoftAzure#FTTB#Microsoft365#Офіс365#Бізнес#ІнтернетДляБізнесу#Тарифи#4G

Про що:

Перебої з електропостачанням, зв’язком та інтернетом очолювали перелік проблем бізнесу в Україні на початку року. З наближенням нового зимового сезону ці виклики знову загострюються. Тому одна з актуальних задач компаній на сьогодні — підготуватися до можливих блекаутів.

Розповідаємо, як це зробити за допомогою технологій. А саме — як організувати віддалену роботу з Microsoft Office 365, чому варто мігрувати в MS Azure та який інтернет для бізнесу вибрати? Про це все читайте у нашому гайді з підготовки до зимового сезону.

Зміст

Переходьте на хмарні платформи

Дайте інструменти для віддаленої роботи

Упевніться в надійності інтернету для бізнесу

Не забудьте про резервний канал інтернет-зв’язку

Подбайте про додаткове електроживлення

Переходьте на хмарні платформи

Раніше компанії розміщували IT-інфраструктуру в хмарах переважно через можливість оптимізувати бізнес-процеси та гнучко зростати. Повномасштабна війна змістила акценти — через ракетні обстріли та блекаути стало зрозуміло, що зберігати дані виключно на власних фізичних серверах небезпечно. Саме тому бізнес почав шукати альтернативні варіанти розміщення інфраструктури. Один з таких — Microsoft Azure.

«Від початку повномасштабної війни й по серпень 2023 року використання хмарних сервісів зросло майже у 7 разів. Не дивно, адже це є одне з найважливіших рішень, яке допомогло бізнесу забезпечити роботу в непередбачуваних умовах».

Станіслав Зюков

«Від початку повномасштабної війни й по серпень 2023 року використання хмарних сервісів зросло майже у 7 разів. Не дивно, адже це є одне з найважливіших рішень, яке допомогло бізнесу забезпечити роботу в непередбачуваних умовах».

Станіслав Зюков

керівник напрямку розвитку нових продуктів та послуг для корпоративного ринку Київстар

Що отримує компанія, обираючи хмару сьогодні:

 • Безпека даних. MS Azure дозволяє зберігати дані у понад 100 захищених дата-центрах у 60+ регіонах світу. Вони відповідають стандарту TIER III, що підтверджує їх відмовостійкість і надійність.Хмарна платформа має вбудовані рішення з кібербезпеки. Тому ваші дані будуть захищені від атак, яких після повномасштабного вторгнення суттєво побільшало. Крім того, завдяки сервісу Azure Backup ви можете створювати резервні копії даних в один клік.
 • Гнучкість і можливість економії. Ви сплачуєте тільки за ті обчислювальні ресурси, які фактично використовуєте. І можете в будь-який момент змінити їхній обсяг.Уявімо, що посеред зими попит на послуги вашого бізнесу впав. Через це зменшуються і прибутки. Але якщо ваші сервіси розташовані на власних серверах, ви обслуговуєте їх у звичному режимі та витрачаєте на це кошти. У випадку ж з хмарою ви можете тимчасово зменшити обсяг використовуваних ресурсів. А як тільки попит відновиться — знову масштабувати сервіси до своїх потреб.
 • Зручність розміщення сервісів. Компанія може не перейматися обслуговуванням «заліза» та оновленням програмного забезпечення. Це лягає на плечі хмарного провайдера. Бізнес отримує можливість зняти цю частину обов’язків зі своїх працівників і звільнити їхній час для більш стратегічних задач.

Спеціалісти Київстар супроводжують клієнтів на всіх етапах міграції в хмару Microsoft Azure: вони оцінюють IT-інфраструктуру, допомагають її перенести та навчають працювати з платформою.

Хмари та зберігання даних темна

Хмарна інфраструктура

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

Дайте інструменти для віддаленої роботи

Якщо задачі співробітника не вимагають присутності в офісі, не має бути жодних перешкод для дистанційної роботи. Компанія повинна надати командам повноцінний набір інструментів для ремоуту. По-перше, це питання безпеки та зручності співробітників. По-друге, так ви зможете розвантажити офіси.

Потреби бізнесу в злагодженій дистанційній роботі закриє пакет сервісів Microsoft Office 365. Що ваша команда може з ними робити:

 • Підтримувати постійний зв’язок. Збирайте співробітників на наради в Microsoft Teams, незалежно від того, де вони перебувають. Для термінових повідомлень є чат, а для листування — корпоративна пошта Outlook.
 • Працювати над спільними проєктами. Створюйте тексти в Word, звіти в Excel та презентації у PowerPoint. При чому, на різних пристроях. Якщо ноутбук розрядиться, можна продовжити працювати зі смартфона, бо файли автоматично синхронізуються.
 • Мати доступ до корпоративних файлів. Зберігайте документи, аудіо та відео в SharePoint, щоб кожен співробітник міг швидко знайти потрібні файли.

Зручність сервісів в тому, що їх можна використовувати офлайн. Якщо не буде доступу до інтернету, але гаджет ще матиме заряд, працівник зможе доробити звіт в Excel або презентацію в PowerPoint. А як тільки підключення до мережі з’явиться, всі зміни у файлах синхронізуються з онлайн-версією.

«З серпня 2022 року по березень 2023-го кількість запитів на підключення хмарного продукту Microsoft Office 365 зросла вдвічі, а по серпень 2023-го — майже втричі»

Станіслав Зюков

«З серпня 2022 року по березень 2023-го кількість запитів на підключення хмарного продукту Microsoft Office 365 зросла вдвічі, а по серпень 2023-го — майже втричі»

Станіслав Зюков

Офіс та телефонія темна

Офіс та телефонія

Microsoft 365 від Київстар

Набір ліцензійних додатків та сервісів для роботи вашої команди: Word, Excel, Powerpoint, бізнес-месенджер Teams, корпоративна пошта Outlook, 1 ТБ хмарного сховища та інше.

Упевніться в надійності інтернету для бізнесу

Швидкісний інтернет — обов’язкова умова повноцінної роботи сучасної компанії. Якщо ваш бізнес розташований у багатоквартирному будинку, оптимальним рішенням буде технологія FTTB — оптичний інтернет зі швидкістю передачі даних до 100 Мбіт/с. А для підключення окремих будівель найбільш надійно прокладати виділену оптоволоконну лінію. В такому випадку швидкість буде до 10 Гбіт/с.

Який інтернет підійде бізнесам у ЖК?

Як перестрахуватися у виборі провайдера:

 • Підключайте послуги від кількох операторів, які активно готують свої мережі до можливих проблем з електроенергією.

Наприклад, Київстар забезпечує телеком-мережу дизель-генераторами, акумуляторами та пристроями безперебійного живлення. 70% мережі фіксованого інтернету буде захищено від відключень електроенергії. Для цього до кінця року на мережі встановлять 50 тис. блоків безперебійного живлення.

Також в окремих містах Київстар вже розпочав розгортати та тестувати технологію GPON — швидкісну пасивну оптичну мережу, що менше залежить від постійного електроживлення, а отже, є більш стійкою до відключень.

 • Користуючись сервісом одного провайдера, не розривайте договір з іншим — ставте послуги на паузу.

Тоді вашій компанії не доведеться витрачати час на те, щоб після стабілізації ситуації в оператора переукладати з ним договори.

Зв'язок для бізнесу

Зв'язок для бізнесу

Тарифи для компаній та підприємців

Підбирайте тариф під ваші бізнес-потреби. Швидкісний 4G, безлім на Київстар, хвилини на інші номери та за кордон, а ще дві послуги на вибір без доплат.

Не забудьте про резервний канал інтернет-зв’язку

Тут усе залежить від розміру та фінансових спроможностей компанії. Для невеликого бізнесу оптимальним рішенням буде 4G (LTE) інтернет. Цей варіант підійде для торгових точок, кав’ярень, майстерень чи офісів, де потрібно забезпечити інтернетом кількох співробітників.

Для використання 4G (LTE) вам потрібен роутер з SIM-картою. Маршрутизатор гарантує пропускну здатність до 40 Мбіт/С. Цього достатньо для підключення ноутбуків, смартфонів, камер спостереження, розрахункових приладів та подібних малих пристроїв.

З 4G (LTE) ви зможете завантажувати великі файли, переглядати відео високої якості, користуватися додатками у реальному часі та виконувати інші дії без сповільнення швидкості.

Подбайте про додаткове електроживлення

І наостанок — забезпечте робочі простори обладнанням для резервного електроживлення. Перевірте справність техніки, яку купили торік. Актуалізуйте потреби бізнесу відповідно до планів на зимовий сезон — чи не варто оновити пристрої на сучасніші або збільшити їхню кількість.

Цьогоріч ваш бізнес тільки почав працювати й ви ще не знаєте, яке обладнання знадобиться? Зверніть увагу на найбільш популярні рішення:

 • Power Bank. Щоб підтримувати роботу смартфона або планшета протягом одного дня, достатньо пристрою місткістю 10 mAh. Для ноутбука потрібен павербанк на 20 000-30 000 mAh — в середньому він може збільшити час роботи лептопа утричі.
 • Зарядні станції. Без них не обійтись, якщо треба забезпечити одночасну роботу кількох приладів. На ринку ви знайдете станції різної місткості: від найпростіших на 100 Вт до потужних на 3000-4000 Вт і вище. Щоб визначитися з оптимальною моделлю, складіть показники споживання (Вт) всіх пристроїв, які плануєте одночасно підключати до станції, й підрахуйте потрібну потужність із запасом.
 • Генератори. Для малих торгових точок і офісів підійде бензиновий або дизельний генератор потужністю до 6-8 кВт. Для великих магазинів, закладів харчування та виробництва краще обирати дизельні генератори потужністю вище 10 кВт.

Перелік і типи додаткового обладнання будуть залежать від масштабів і задач вашого бізнесу. Детальніше про інші рішення читайте у нашій статті «Як підтримувати роботу бізнес-процесів без електроенергії під час блекауту?».

А більше порад та інструментів для роботи бізнесу під час війни шукайте у комплексі рішень «Бізнес працює» від Київстар.

Поради#Azure#MicrosoftAzure#FTTB#Microsoft365#Офіс365#Бізнес#ІнтернетДляБізнесу#Тарифи#4G

Зміст

Переходьте на хмарні платформи

Дайте інструменти для віддаленої роботи

Упевніться в надійності інтернету для бізнесу

Не забудьте про резервний канал інтернет-зв’язку

Подбайте про додаткове електроживлення

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Azure#MicrosoftAzure#Інновації#Технології#ШтучнийІнтелект#ШІ#AI
#Microsoft365#Офіс365#Stoprussia#СмсРозсилка#MicrosoftAzure#Azure#Viber#SMS#Тарифи#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression
#MicrosoftAzure#ATC#ВійнавУкраїні#Рішення
#Microsoft365#Офіс365#Рішення
#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#FTTB
#Azure#ДатаЦентр#ЦентрДаних#ЦОД
#ДатаЦентр#Бізнес#Colocation#Azure#AzureStack#MicrosoftAzure
#ДатаЦентр#ЦОД#Colocation#AzureStack#ЦентрДаних#MicrosoftAzure#Azure#Бізнес

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку