Альтернативи російським продуктам в бізнесі: практичні рекомендації. Частина 1
24 березня 2022 10 хвилин читання

Альтернативи російським продуктам в бізнесі: практичні рекомендації. Частина 1

Добірки сервісів#Microsoft365#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression#Офіс365#Stoprussia

Про що:

Український бізнес у своїй роботі звик користуватися багатьма сервісами для різних потреб. Вони були зручними й розповсюдженими на ринку. Втім російська агресія проти України змушує переглянути портфель інструментів, які залишаються в роботі — деякі популярні сервіси мають російське походження. Сьогоднішня ситуація потребує підбору інших бізнес-рішень. Це варто робити і з міркувань безпеки, адже програмне забезпечення від країни-агресора може містити небезпечні загрози, і з міркувань перекриття фінансових потоків на користь росії.

У цій статті ми розповімо про альтернативні сервіси, якими можна замінити російські 1C, Miro, Tilda Publishing та інші.

JivoSite (росія)

Це форма зворотного зв’язку, завдяки якій можна комунікувати з клієнтами у соціальних мережах, на сайті або месенджері.

Альтернативи:

HELPCRUNCH — платформа від українського розробника. Популярний аналог на ринку України, який має повний набір інструментів для клієнтської підтримки, маркетингу та продажів. Переваги:

 • Відділи підтримки та продажів можуть допомогти лідам, відповідаючи на термінові питання у чаті в режимі реального часу.
 • Спільна скринька для вхідних повідомлень – для злагодженої роботи операторів та обробки звернень клієнтів.
 • Багатофункціональний конструктор спливаючих вікон (попапів) – для взаємодії з аудиторією на всіх етапах воронки продажів.
 • Корисна база знань, яка вбудована у віджет чату для самообслуговування клієнтів.
 • Розсилки та автоматизація email-маркетингу – для повторного залучення неактивних відвідувачів та своєчасного надсилання фоллоу-апів лідам.

LiveChat — програмне забезпечення для онлайн-чату в режимі реального часу. Дозволяє миттєво підключати клієнтів на вебсайті до служб підтримки. Платформа інтегрує чати з декількох служб, полегшує роботу в командах підтримки або між відділами, а також застосовує активний підхід до підтримки та безпеки.

Miro (росія)

Це платформа для роботи команди у реальному часі. Використовується при створенні mind map для візуалізації ідей та планів команди a.

Нещодавно у корпоративному блозі b Miro з’явилась інформація про те, що платформа закриває свій офіс в росії та зупиняє продажі на території росії та білорусі.

Альтернативи:

MURAL — це провідний цифровий робочий простір для спільної роботи команди у будь-який час і з будь-якого місця. Дошка призначена для віддалених групових обговорень, де кожен з учасників має загальний доступ до білої дошки, на яку можна виносити зображення, посилання, текст, нотатки, коментарі. Це надає командам можливість візуалізовувати різні ідеї – від стратегії продукту та планування до проведення семінарів, брейнштормів тощо.

Lucidspark — це американський сервіс для створення mind map у реальному часі. За допомогою нього можна збирати та візуалізовувати ідеї на одній інтерактивній дошці. Серед доступних функцій: залучення багатьох учасників команди, інтеграції з різними системами, нескінченний простір на дошці, наклейки, малювання від руки, чат, шаблони, таймер, голосування, дошки для груп тощо.

TILDA Publishing (росія)

Шаблонний конструктор сайтів, для створення яких не потрібні навички з програмування. Дозволяє створювати сайти, інтернет-магазини, блоги та інше.

Альтернативи:

Weblium — український конструктор сайтів, який дозволяє створювати і редагувати їх, не володіючи програмуванням. Має сотні готових шаблонів та блоків, автоматичне створення мобільної версії, SEO-підтримку, CRM-модуль та вбудовування стороннього коду. Однією із особливостей Weblium є штучний інтелект. Суть у тому, що він підказує найбільш вдале розміщення блоків, допомагає обирати кольори, шрифти, будувати правильну навігацію та багато іншого задля досягнення оптимального результату.

WIX — один із найпопулярніших сайтбілдерів у світі, яким користуються більшість країн. На сьогодні Wix містить 500+ шаблонів, які розподілені на категорії: магазин, бізнес, фотографія, відео, музика, дизайн, ресторани, події, портфоліо, блог, краса і здоров’я, мода, мистецтво, лендінги.

Це один з найкращих конструкторів сайтів з широким набором функціональних переваг. Серед них:

 • Зручний інтерфейс.
 • Різноманітний набір вбудованих шаблонів, що постійно оновлюється.
 • Велика кількість віджетів та налаштувань.
 • Потужний візуальний редактор, який дозволяє змінювати дизайн сайту.
 • Зручне налаштування SEO-параметрів.
 • Велика кількість можливих FAQ та підказок на панелі управління.
 • Окреме редагування мобільних та десктопних шаблонів.
 • Цілодобова технічна підтримка.

Хорошоп – українська платформа-конструктор для запуску інтернет-магазину за декілька днів. Для запуску потрібно лише обрати дизайн, перенести товари й можна розпочинати продажі.

Серед переваг платформи:

 • створені сайти вже адаптовані до SEO-просування і не потребують додаткових аудитів та доопрацювань;
 • доступні понад 100 шаблонів дизайнів для сайту;
 • зручний редактор з широким набором функцій: каталог товарів, сторінка товару, головна сторінка, кошик, особистий кабінет, знижки та акції тощо;
 • готові інтеграції з поштовими службами та банківськими системами оплати;
 • підтримка 24/7;
 • вже включена адаптація мобільної версії.

На період воєнного часу у Хорошоп скасували стартовий платіж. А за потреби експерти сервісу допомагають бізнесам переїхати з будь-якої російської платформи.

Semrush (росія)

Платформа на якій зібрані інструменти для аналітики сайту компанії і конкурентів, пошукової оптимізації, контент-маркетингу та реклами у соціальних мережах.

Альтернативи:

Serpstat — багатофункціональна платформа з вебаналітики, яка складається з п’яти модулів: моніторинг позицій, аналіз зворотних посилань, SEO-аудит сайту, аналіз семантики та аналітика конкурентів. За допомогою Serpstat можна зібрати семантику для контенту, теги, ключові фрази для PPC-реклами, аналізувати вебсайти, ключові слова та рекламні кампанії конкурентів, відстежувати частку ринку, дані щодо розподілу трафіку між доменами, стежити за зміною видимості власного сайту, та багато іншого.

Similarweb — популярна світова платформа для комплексного аналізу власного та конкурентних вебсайтів. З її допомогою можна визначити «основних гравців» у вашій сфері та ознайомитись з каналами їх просування, зрозуміти яку стратегію обирати. За допомогою сервісу ви зможете отримати таку корисну інформацію:

 • Трафік. Платформа відображає трафік з усіх пристроїв за останні шість місяців: кількість візитів та переглянутих сторінок, середню тривалість відвідувань, процент відмов.
 • Географія. У даному блоці представлена статистика відвідувань з різних країн. На карті світу виділено ключові регіони з відображенням відсотка користувачів, з яких країн заходять на сайт.
 • Канали трафіку представлені у вигляді діаграми, на якій відображені усі джерела трафіку: пошуковий, реферальний, рекламний, соцмережі і т.д. Крім цього Similarweb надає інформацію про відсоток користувачів, кожного з цих каналів.
 • Детальна інформація про шлях користувача. У цьому блоці міститься інформація про те, з якого каналу прийшов користувач на сайт конкурента та куди далі пішов після вивчення інформації на вебресурсі конкурента.
 • Пошуковий трафік. В даному блоці відображається відсоток органічного та оплаченого трафіку, а також найбільш популярні ключові запити за якими користувачі заходять на сайт.
 • Соціальний трафік – трафік з соцмереж. Керуючись даними простої гістограми нескладно зрозуміти з якої соціальної мережі надходить найбільша кількість користувачів, а з якою варто ще «попрацювати».
 • Інтереси аудиторії. Блок відображає найбільш популярні категорії інтересів серед відвідувачів сайту. Також представлені сайти конкурентів якими теж цікавляться користувачі.

Отримані дані відображаються у графічному вигляді та таблицях з можливістю подальшого завантаження для локального використання.

AmoCRM (росія)

Сервіс для управління бізнес-процесами, який допомагає керувати клієнтською базою, дзвінками, заявками, продажами, документообігом, проєктами компанії.

Альтернативи:

Zoho CRM, який надає бізнесу можливість управляти життєвим циклом відносин із клієнтами на 360о. Основні функції включають: керування контактами, воронки продажів, автоматизацію робочого процесу, керування маркетинговими кампаніями, прогнозування продажів, підтримку та обслуговування клієнтів, керування запасами, звітність та аналітику, а також інтеграцію з понад 500 популярними бізнес-додатками в єдиній системі.

Microsoft Dynamics 365 — сучасне комплексне ERP-рішення для управління діяльністю малих та середніх підприємств. Дозволяє компаніям об’єднати фінанси, продажі, сервіс та операції для оптимізації бізнес-процесів, підвищення ефективності взаємодій з клієнтами та прийняття правильних рішень. Також можна поєднати декілька систем, щоб зібрати всі бізнес-процеси в одному місці, та заощадити час співробітників. З використанням цього рішення компанії можуть підвищити свою продуктивність завдяки автоматизації завдань та робочих процесів та доступом до звичних інструментів Office 365 — Outlook, Teams, Word та Excel. Рішення має вбудовані засоби аналітики, дозволяє краще керувати бізнесом.

Salesforce CRM — американська CRM-система, яка призначена для управління різними видами бізнес-процесів, відносинами з клієнтами, аналітикою, маркетингом, продажами тощо. Користувачам CRM-системи надається готове програмне забезпечення, доступ до якого відкритий через браузер або мобільний додаток. Salesforce допомагає підприємствам будь-якого розміру прискорювати продажі, автоматизувати завдання та приймати зважені рішення. Salesforce CRM пропонує:

 • Керування контактами та клієнтською базою.
 • Управління продажами.
 • Керування маркетинговими каналами.
 • Модуль для налаштування електронної комерції.
 • Правила та автоматизація робочого процесу.
 • Автоматичні звіти та інформаційні панелі.
 • Мобільний додаток та багато іншого.

1C (росія)

1С створена у 1991 році російською компанією, яка спеціалізується на розробленні комп’ютерних програм і баз даних ділового та домашнього призначення. За допомогою цєї програми підприємці ведуть бухгалтерський, управлінський та фінансовий облік.

Альтернативи:

IT-Enterprise — повнофункціональна ERP, MRPII, MES, APS, EAM, SCM, CRM – система, що охоплює всі сторони діяльності підприємства, а також забезпечує ефективне управління групою підприємств. Програмне забезпечення повністю відповідає актуальному українському законодавству та регулярно оновлюється.

Microsoft Dynamics 365 — багатофункціональна ERP-система управління ресурсами підприємства для середніх та великих компаній. Охоплює всі галузі менеджменту: виробництво та дистрибуцію, ланцюги поставок та проекти, фінанси та засоби бізнес-аналізу, взаємини з клієнтами та персоналом.

BOOKKEEPER — онлайн-бухгалтерія, розроблена в Україні. Сервіс дає змогу вести облік діяльності, складати та з будь-якого пристрою подавати звітність як підприємств, так і ФОП усіх систем оподаткування та неприбуткових організацій. За допомогою віддаленої бухгалтерії кожен користувач зможе самостійно, без допомоги фахівців з обліку, проводити необхідні операції та розрахунки, вести оперативний облік торгівлі, формувати регламентовані звіти та подавати електронну звітність. Присутні операції обліку: продажу та придбання, запаси та виробництво, каса та банк, розрахунки із зарплати та за договорами, необоротні активи, ЗЕД.

«Дебет Плюс» – безоплатна українська програма для автоматизації фінансово-економічної діяльності як великих корпорацій, так і підприємств малого, середнього бізнесу та ФОП. Має конфігурації для ведення звітності згідно з українським законодавством. “Дебет Плюс” включає систему управління торгівлею, виробництвом, бухгалтерську систему, систему CRM, систему управління персоналом, бюджетування, систему електронного документообігу, систему формування електронної звітності та багато інших. На відміну від 1С програма працює не тільки на Windows, а й на Linux.

Добірки сервісів#Microsoft365#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression#Офіс365#Stoprussia

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#API#CRM#CRM-система#IPтелефонія#Microsoft365#Офіс365#SaaS#SMS#Бізнес#ДобіркаСервісів#ТелефоніяДляБізнесу
#ADWISOR#BigData#SMS#СмсРозсилка#ATC#Look-alike#Маркетинг#Бізнес#БігДата#ТаргетованіРозсилки#ТригерніРозсилки#ПортретКлієнта#CRM#CRM-система#Microsoft365#Офіс365#SEO#Клієнт
#Microsoft365#Офіс365#ЕДО#Рішення#Роумінг
#BigData#Look-alike#SMS#ATC#0-800#БігДата#ADWISOR#ТаргетованіРозсилки#ТригерніРозсилки#ПортретКлієнта#Star.Docs#ЕДО#ЕлектроннийДокументообіг#СмсРозсилка#Дослідження
10 CRM-систем для оптимізації бізнесу24 червня 2022 6 хвилин читання

10 CRM-систем для оптимізації бізнесу

#ВійнавУкраїні#Рішення#Технології#CRM-система
#Stoprussianagression#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#ВійнавУкраїні#Viber#SMS#EmailSecurity#CRM-система#CRM
#Бізнес-рішення#Microsoft365#MicrosoftAzure#Azure#Офіс365
Хмарні рішення в ритейлі20 жовтня 2021 9 хвилин читання

Хмарні рішення в ритейлі

#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#ATC#Офіс365

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку