Команда Fora.One
17 серпня 2017 5 хвилин читання

Розумний будинок у кишені: українці управлятимуть будинком із смартфона

Тренди та аналітика#РозумнийБудинок#ІнтернетРечей#IOT#IOTISKYIVSTAR

Про що:

Як управляти кондиціонером, котлом індивідуального опалення або іншими електропристроями з екрана смартфона

Зміст

Інтернет речей приходить в Україну

Як працює Fora.One

Перспективи

Українські винахідники останнім часом захопилися перспективною темою розумного будинку і інтернету речей (IoT). Нові проекти з’являються один за одним.

Нещодавно новий український стартап Fora.One вийшов до фіналу Телеком-акселератора 2.0, організованого Radar Tech за підтримкою Київстар.

Ідея стартапу – сервіс, який робить розумною домашню техніку та об’єднує її управління в одному додатку на смартфоні, ПК або планшеті. Його співзасновниками стали фахівець з IoT Сергій Савченко, продакт-менеджер Руслан Прилипко і розробник програмного забезпечення Ельвіра Мірошниченко.

Ми вирішили розповісти для нього детальніше.

Команда Fora.One

Команда Fora.One

Інтернет речей приходить в Україну

Разом з курсом енергоефективності та безпеки в Україні поволі починає проникати нове віяння: розумні будинки і інтернет речей.

У світі це вже давно є глобальним трендом. За розрахунками дослідницької компанії Gartner, в 2017 році кількість підключених до інтернету розумних пристроїв перевищить населення Землі. Із них близько 5 млрд – це користувацькі пристрої. За прогнозами компанії в найближчі 5 років ця кількість зросте до 20 мільярдів.

«Термін «розумний будинок» насправді вже популярний в Україні, але я зустрічав дуже мало людей, які справді розуміють і знають, що це таке», – розповідає засновник проекту PassivDom Максим Гербут.

За його словами, потенціал впровадження сервісів розумного будинку ще ледве використаний.

Як розповідає менеджер з розвитку продуктів департаменту мультимедіа та OTT послуг Київстар Костянтин Андрусенко, мобільні оператори в світі зараз активно дивляться в напрямі IoT і вбачають в ньому великі перспективи.

«Якщо зануритися в світові дослідження, можна побачити, що орієнтовно до 2025 року оборот IoT ринку в світі перевищуватиме десятки мільярдів доларів», – коментує він.

Як працює Fora.One

Напевно, кожен з нас, виходячи з дому, хоч раз замислювався: «чи вимкнув я праску?». Раніше для вирішення цієї проблеми потрібно було повернутися і переконатися, що все добре. Проте з розвитком технологій кожен зможе керувати роботою своєї домашньої техніки, чи то система безпеки, камера спостереження, бойлер, кондиціонер чи просто лампочка.

Проблема, яку вирішує стартап: навчити техніку різних виробників говорити однією мовою. Творці проекту називають свій проект «Вавилонська рибка», за прикладом вигаданої істоти з твору Дугласа Адамса «Автостопом галактикою». У культовій книзі рибка, поміщена в вухо, давала можливість розуміти будь-яку мову у Всесвіті.

Отже, купивши для свого розумного будинку рішення від Philips, Apple, Xiaomi або інших виробників, вам не потрібно буде думати, як управляти окремо кожною системою, встановлюючи їх на своїх гаджети. Fora.One з’єднує розрізнені системи і предмети в єдине ціле.

Система дозволяє управляти домашніми пристроями звідусіль. Наприклад, ви зможете увімкнути робот-пилосос, щоб він прибрав в квартирі до вашого приходу і увімкнути кондиціонер.

Розумний будинок у кишені: українці управлятимуть будинком  із смартфона

Сервіс також аналізуватиме ваші дані зі споживання електрики, що дозволить користувачам контролювати свої витрати.

Як розповів Прилипко, побутову техніку можна підключити до сервісу трьома способами:

  • через Wi-Fi,
  • з допомогою покупки розумної розетки, в яку буде вмикатися гаджет (найдешевша коштує близько 300 грн),
  • з допомогою підключення інфрачервоних пультів до вашої техніки, якщо ви їх маєте.

Очікується, що система буде настільки простою, що користувач зможе самостійно під’єднати до системи домашні прилади.

«Як ви знаєте, екосистема Аpple не сумісна з Windows або Android. Або навіть пристрої одного виробника управляються з різних додатків на смартфоні, проте не мають інтерфейсу управління з комп’ютера», – розповідає Прилипко.

За його словами, стартовий набір для перетворення своєї квартири на розумну коштуватиме близько 2,5 тис. грн.

«Базовий набір для забезпечення безпеки можна купити в магазині. Розумна розетка, датчик руху, датчик відкриття вікна. Можна розпочати будувати свій розумний будинок з цього набору», – зазначив стартапер.

Базова місячна передплата сервісу коштуватиме близько 2 $ на місяць або 20 $ на рік. У стартапі наголошують, що ціна не є фінальною.

Перспективи

За словами Костянтина Андрусенка, у творців Fora.One достатньо досвіду для створення технологічних продуктів. «І є шанси запустити спільний продукт з Київстар», – наголосив він.

Проте додав, що сьогодні подібні сервіси в світі і навіть в Україні вже існують.

В Україні є схожі стартапи, що значно просунулися. Наприклад, стартап Ecoisme, заснований 2013 року, сумарно залучив $ 400 000. І вже навіть має намір запустити масове виробництво восени 2017 року. Ecoisme створив контролер розумного будинку, який збирає інформацію про енергоспоживання з різних пристроїв з допомогою сенсорів.

Ще один приклад – стартап Ajax Systems, що створює охоронні системи для будинку, заснований 2011 року. Він залучив в 2015 році від венчурного фонду SMRK $ 1 млн. Зараз в компанії працюють понад 200 людей. Ajax Systems виробляє в Україні понад 30 000 девайсів на місяць, 60-70 % яких експортуються до більш ніж 40 країн.

Тому головною відмінністю нової платформи може стати те, що вона об’єднує всі розробки окремих виробників. Вона повинна бути максимально простою і орієнтованою на недосвідченого користувача. «Універсального рішення, яке б влаштувало усіх клієнтів, в світі ще немає», – наголосив менеджер Київстар.

Тренди та аналітика#РозумнийБудинок#ІнтернетРечей#IOT#IOTISKYIVSTAR

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Cybersecurity#Кібербезпека#Microsoft365#Офіс365#ЯкЦеПрацює?#Захист#AntiDDoS#DDoS-атака
#Microsoft365#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#Azure#Офіс365#РозумнийБудинок
#IOT#SmartCity#КиївстарДляДержави#IOTISKYIVSTAR
#IOT#SmartCity#ІнтернетРечей#IOTISKYIVSTAR
#IOT#Київстар#Рішення#IOTISKYIVSTAR
IoT, або Інтернет речей — що це таке?12 травня 2020 9 хвилин читання

IoT, або Інтернет речей — що це таке?

#IOT#IOTISKYIVSTAR#ІнтернетРечей
#IOT#IOTISKYIVSTAR#SmartCity#Тренд#РозумнийБудинок
#ІнтернетРечей#IOT#IOTISKYIVSTAR#РозумнийБудинок#РозумнеМісто#M2M

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку