20 корисних порад, як прокачати свій бізнес за допомогою ChatGPT
24 березня 2023 11 хвилин читання

20 корисних порад, як прокачати свій бізнес за допомогою ChatGPT

Бізнес ідеї#Рішення#Технології#ChatGPT#ШтучнийІнтелект#ШІ#AI#Бізнес#СмсРозсилка#SMS

Про що:

Не встигли усі оговтатись від ейфорії щодо ChatGPT, як роботодавці вже почали полювання на кандидатів, які вміють правильно застосовувати його для роботи. Тож, пропонуємо на прикладах подивитися, що він вміє ChatGPT та чим допоможе бізнесу?

Зміст

Чи готовий бізнес до революції ШІ?

Лайфхаки для взаємодії з ChatGPT

Приклади використання ChatGPT

Висновки

Чи готовий бізнес до революції ШІ?

На перший погляд, ChatGPT інтуїтивно зрозумілий та зручний. Втім, за даними американської компанії TalentLMS, майже половина з опитаних працівників зазначають, що потребують відповідного навчання, щоб отримати від чат-бота максимальну користь. Лише 14% із них все ж таки знайшли можливість пройти таке навчання. Ці статистичні дані підкреслюють суттєву прогалину у підготовці бізнесу до революції штучного інтелекту (ШІ).

Компанії мають інвестувати у навчання команд, щоб на повну використовувати потужність ШІ. Адже ті, хто працював з ChatGPT, розповідають, що інструмент допоміг їм краще керувати робочим часом, підвищити продуктивність, отримати доступ до нової інформації та швидше приймати рішення. 70% респондентів вважають, що з часом більшість щоденних завдань виконуватимуться саме за допомогою ШІ.

Тож, далі розповімо, чим ChatGPT може допомогти бізнесу.

Лайфхаки для взаємодії з ChatGPT

Перед тим, як створювати будь-який запит, пропонуємо ознайомитися з кількома лайфхаками у взаємодії з ним:

 1. Помічник. На даному етапі розвитку ChatGPT — це ваш помічник. Ну, скажімо, як секретар у керівника. Адже йому треба ставити завдання, поясняти деталі виконання, перевіряти роботу, адаптувати результат під напрямок бізнесу тощо. Треба усвідомлювати, що він не зробить усе за вас.
 2. Ввічливість. Розмова з ChatGPT схожа на діалог з живою людиною, яка має експертизу в певній галузі, тож іноді на початку запиту хочеться з ним привітатися, а потім подякувати за відповідь. Але він не потребує ввічливих слів на кшталт: привіт, вітаю, дякую, будь ласка та інші. Пишіть запит чітко, детально та зрозуміло.
 3. Мова. Багато хто вважає, що краще звертатись до чат-бота англійською мовою, адже тоді він видає більш розгорнуту відповідь. Проте сам ChatGPT радить писати йому тією мовою, якою ви розмовляєте. Зокрема, він розуміє українську, але не досконало. Якщо чат генерує неточну відповідь, залиште відгук. Праворуч від відповіді є або . Це дозволить ChatGPT покращити розуміння української мови й надалі він надаватиме кращі відповіді.
 4. Перевірка. Чат-бот має схильність надавати дезінформацію та робити помилки. Крім того, його знання базуються на даних, які існували в інтернеті до 2021 року, тобто він достеменно не знає, що відбувається у світі після цього періоду.
 5. Плагіат. Не копіюйте слово в слово той вміст, який згенерував ChatGPT, без зазначення автора (тобто ШІ), адже це вважається плагіатом.
 6. Подробиці. Щоб чат-бот надав більш досконалу відповідь на ваш запит, необхідно детально описати, для кого цей текст (керівник, працівник, клієнт), вказати tone of voice, для якої галузі задача. Зазначте, у якому вигляді потрібно надати дані: як стаття, блок коду, список тощо. Вкажіть максимальну довжину тексту. А якщо чат-бот зупинився на генерації тексту та обірвав речення, необхідно написати йому «Продовжуй».

Приклади використання ChatGPT

Ми перевірили на що здатен ChatGPT, і ось що з цього вийшло:

 • Статті для блогу

  Ми вже розповідали, як за допомогою чат-бота генерувати контент для бізнесу. Проте нагадаємо ще раз, що він може згенерувати теми статей на різні теми, створювати план матеріалу, описувати його структуру, писати саму статтю.

 • Тексти для рекламних SMS та email-розсилок

  Наприклад, якщо ви використовуєте рекламні SMS-розсилки або надсилаєте email-листи для своїх клієнтів, то необхідно щоразу створювати нові цікаві тексти повідомлень. Їх можна генерувати за допомогою чат-бота. Тобто, у запиті так і пишемо: «згенеруй (тип тексту: стаття, СМС, електронний лист) на тему (додаємо тему)».

Тексти для рекламних SMS та email-розсилок
 • Тексти для доповідей

  ChatGPT може створити текст доповіді. Необхідно лише задати тему, вказати, де використовуватиметься доповідь, яка має бути за розміром. Зазначайте усі деталі для чіткої відповіді.

 • Тексти привітань для колег та партнерів

  Не знаєте, які слова підібрати для привітання? Чат-бот зробить це за вас. Проте краще перед відправкою привітання, персоналізувати його (наприклад, додати ім’я, вказати якісь особливості, які притаманні людині тощо). ChatGPT навіть може створювати вірші та тексти пісень, але іноді вони не завжди римовані.

 • Бізнес-література

  Аммар Реші за допомогою ChatGPT буквально за пару днів створив 12-сторінкову дитячу книжку «Аліса та Іскорка», надрукував її та почав продавати на Amazon. Цей досвід можна перейняти й створювати книги для бізнесу, white paper тощо.

 • Пояснення складних тем та термінів

  Чат-бот може пояснити складні терміни настільки простими словами, ніби це уточнення для дитини. Запит може виглядати так: «Поясни простими словами, що таке (вказуємо тему, термін, назву тощо)», «Розкажи, як і де використовується технологія (назва)».

 • Супровідний лист до резюме

  За допомогою ChatGPT можна згенерувати і супровідний лист до резюме. Проте є вже зафіксований випадок, коли через те, що кандидат полінувався відредагувати текст ШІ та надіслав його без жодних правлень у компанію, він не отримав цю роботу. Подробиці цієї історії описав Vector.

 • Креативні запити

  Чат-бот дозволяє генерувати креативні ідеї для проєктів, допомагає у мозковому штурмі. Також він може запропонувати ідеї проведення корпоративу, дня народження колеги, варіанти подарунків партнерам тощо.

Наприклад, ми створили запит: «Напиши три ідеї подарунків керівнику від колег на ювілей 50 років. Керівник полюбляє спорт та дотримується здорового способу життя».

ChatGPT надав кілька варіантів, що можна подарувати:

 1. спортивний інвентар, взуття або одяг;

 2. книгу про здоровий спосіб життя або харчування, про успіх у спорті тощо;

 3. подарункова коробка з корисними продуктами або смаколиками.

   

 • Переклад

  ChatGPT допомагає перекладати будь-який контент:

Переклад тексту через ChatGPT
 • Дослідження та порівняння

  Якщо вам необхідно провести порівняльний аналіз будь-чого: конкурентів, технологій, продуктів, послуг тощо, ви можете поставити цю задачу чат-боту.

Дослідження та порівняння
 • Інструкції

  Чат-бот може створити інструкції на певну тему. Наприклад, як правильно написати наказ, інструкцію з користування обладнанням, програмою тощо.

 • Розрахунки

  Якщо необхідно провести розрахунки, чат-бот впорається і з таким завданням. Він не просто надає відповідь, а детально пояснює формули. Зручно, погодьтеся.

Розрахунки за допомогою ChatGPT

Далі можна продовжити діалог та поставити питання: «Чи цей показник CTR є ефективним?». Для цього не потрібно знов уточнювати деталі, адже у цій сесії чат-бот вже розуміє про який показник ви питаєте.

 • Опис товарів та послуг

  ChatGPT допомагає створювати описи для продуктів та послуг. Необхідно спочатку повідомити чат-боту усе про товар, його функції, ціну, вказати хто ним може користуватися тощо. Після цього запит може бути таким: «Напиши перелік переваг та можливостей цього товару для клієнтів», «Зроби опис цього продукту, враховуючи наведені вище характеристики», «Створи модель AIDA» тощо.

 • Пости для соціальних мереж

  ChatGPT може допомогти створити контент для соціальних мереж Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn. Запит може виглядати так: «Придумай для фахівця SMM три теми для постів на Facebook щодо відкриття бізнесу під час криз» або «Ти фахівець SMM. Придумай три теми для постів на Facebook щодо відкриття бізнесу під час криз». Як бачимо, чат-бот пропонує не тільки теми, а й зміст поста.

Пости для соціальних мереж

Якщо створюється текст поста, можна написати також, щоб чат-бот додав у кінці заклик до дії: купити, замовити, прочитати, дізнатися більше, зателефонувати тощо. Не забувайте вказувати необхідну кількість слів, наявність гумору у тексті та інші деталі.

 • Сценарії відео

  Штучний інтелект може написати сценарій відеороликів. Для цього створіть запит, наприклад: «Напиши сценарій YouTube-відео на тему (вказати тему) тривалістю 30 секунд» або «Напиши сценарій Reels в Instagram для реклами салону краси. Тривалість відео 15 секунд».

 • Тайм-менеджмент

  Чат-бот можна використовувати для допомоги у створенні щоденних розкладів. Надайте деталі, які завдання вам необхідно зробити за день. ChatGPT використає цю інформацію та надасть поради, як розподілити навантаження.

  Наприклад, запит може бути наступним: «У мене є кілька завдань на день. Зустрітися офлайн з бізнес-партнером. Провести онлайн-нараду з колегами. Відвідати захід для керівників бізнесу. Провести коучінг-сесію. Створити презентацію для конференції. Допоможи розподілити завдання для кращої продуктивності».

 • Чат-бот для чат-бота

  Можна створити власний чат-бот ШІ за допомогою ChatGPT API. Це здійснюється на будь-якій платформі Windows, macOS, Linux або ChromeOS. Покрокову інструкцію, як це зробити, ви можете дізнатися зі статті.

 • Навчання

  ChatGPT допомагає знайти ідеї корпоративних навчальних курсів для працівників, створювати зміст та план курсів, навіть перевіряти завдання та рекомендувати, як можна покращити виконану роботу. Запит може бути таким: «Розроби план навчання з 5 уроків для працівників на тему Power BI» або «Прокоментуй роботу працівника, внеси у неї необхідні виправлення». Звичайно, перед цим треба додати текст виконаної роботи, щоб ШІ розумів про що йдеться.

 • Тестування

  Чат-бот створює тести за будь-якою тематикою, завдяки яким ви можете дізнатися рівень своїх знань. Так, ми попросили ChatGPT створити тест на тему FTTB і ось приклад одного з питань, які він згенерував:

Створення тестів за допомогою ChatGPT
 • Кодування

  А ще чат-бот може писати досить непоганий код. Проте варто розуміти, що він програмує на рівні талановитого студента-першокурсника. ChatGPT використовується для написання невеликих алгоритмів і підпрограм. Ви можете дати завдання розбити великий проєкт на частини, а потім попросити його допомогти вам їх закодувати. Код потрібно буде перевірити, інтегрувати у свій проєкт, протестувати, удосконалити тощо.

Висновки

Ми навели багато прикладів використання ChatGPT, проте він може робити набагато більше. Просто спитайте сам чат-бот, чи він зможе виконати ваше завдання. Звичайно, перевіряйте отриману інформацію, тому що, як каже Джон Шульман, співзасновник OpenAI, найбільше вони хвилюються щодо правдивості фактів, тому що модель часто їх вигадує.

Ейфорія навколо ChatGPT спровокувала ще одну «золоту лихоманку» навколо великих мовних моделей ШІ, до якої долучаються компанії та інвестори з усього світу. Тож, опанувавши ChatGPT, найімовірніше, нам усім згодом необхідно буде приборкувати інші технології ШІ, щоб бути на хвилі розвитку та інновацій.

Бізнес ідеї#Рішення#Технології#ChatGPT#ШтучнийІнтелект#ШІ#AI#Бізнес#СмсРозсилка#SMS

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Тренд#Київстар#Бізнес
#ПортретКлієнта#ТаргетованіРозсилки#Look-alike
#ШтучнийІнтелект#Рішення#Технології
Добірка ШІ інструментів для роботи31 березня 2023 9 хвилин читання

Добірка ШІ інструментів для роботи

#Технології
#Рішення#Технології#ChatGPT#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ
#Azure#MicrosoftAzure#Інновації#Технології#ШтучнийІнтелект#ШІ#AI
#IOT#Рішення#Технології
#ADWISOR#BigData#SMS#СмсРозсилка#ATC#Look-alike#Маркетинг#Бізнес#БігДата#ТаргетованіРозсилки#ТригерніРозсилки#ПортретКлієнта#CRM#CRM-система#Microsoft365#Офіс365#SEO#Клієнт

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку