Логістика: ключ до ефективного руху товарів
24 квітня 2024 6 хвилин читання

Логістика: ключ до ефективного руху товарів

Огляди рішень#IOT#Геоаналітика#M2M#MicrosoftAzure#IOTISKYIVSTAR#Azure

Про що:

У 2023 році світовий ринок вантажних перевезень та логістики зріс на 5,5% у річному обчисленні. Очікується, що темп зростання збережеться і в наступні роки. До 2030 року ринок цифрової логістики, тобто автоматизації процесів у цій галузі, досягне 77,52 мільярда доларів США. Основними факторами прискорення є розвиток штучного інтелекту та використання інтернету.

Більшість підприємців знає, що логістика є важливою складовою розвитку бізнесу, але чому? Про те, що таке логістика, навіщо вона потрібна, які є види логістики, яка проблематика та перспективи цієї галузі — читайте далі у статті.

Зміст

Що таке логістика та яка в неї мета

У чому різниця між видами логістики

Яка ситуація з логістикою в Україні у 2024 році

Які перспективи галузі: технології сьогодення і майбутнього

Що таке логістика та яка в неї мета

Логістика —  це все, що пов’язано з організацією доставки товарів чи продуктів із однієї точки в іншу.

Однак це не лише процес транспортування, а й багато інших:

 • Прогнозування попиту на товари та послуги;
 • Обслуговування клієнтів; 
 • Зберігання продукції на складі;
 • Контроль запасів;
 • Обробка замовлень..

Мета логістики — мати необхідну кількість товарів або ресурсів у потрібний час та доставити їх клієнту в потрібне місце в належному стані. 

Погана логістика призводить до несвоєчасних поставок і незадоволення потреб клієнтів, зрештою — завдає бізнесу шкоди. І навпаки — якісно побудовані логістичні процеси сприяють фінансовому зростанню компанії.

Щоб забезпечити компанії конкурентну перевагу, варто тримати під контролем кожен із них. Як? Розповімо на прикладі напрямку ритейлу. Київстар Бізнес пропонує рішення для галузі торгівлі, які допоможуть організувати роботу команди онлайн та офлайн, та ефективно побудувати логістичні процесиДізнатися більше

Деякі з цих рішень:

 • Геоаналітика допоможе зрозуміти, де сконцентрована ваша цільова аудиторія, щоб побудувати ефективні маршрути поставок, дозволить визначити вдале розташування пункту видачі замовлень або побудувати розподільчий центр;
 • Microsoft Azure розв’яже питання із контролем залишків продукції на складах;
 • SIM-карти для пристроїв знадобляться, щоб відстежувати місцеперебування вантажу.
Інтернет речей темна

Інтернет речей

M2M картки для пристроїв

Це SIM-карти, призначені для використання у пристроях та обміну даними між ними. М2М SIM-карти встановлюють в обладнання, що оснащене спеціальними датчиками та модулями зв’язку.

У чому різниця між видами логістики

Всі логістичні процеси, з якими стикаються українські підприємства, можна розділити на три групи:

 1. Вхідна логістика — управління сировиною, компонентами та товарами, які надходять в компанію.
 2. Вихідна логістика — переміщення та розподіл готової продукції від виробничих потужностей до клієнтів.
 3. Зворотна логістика — всі процеси повернення товарів, їх ремонту, переробки та утилізації.

Окрім цього, виділяють різні види логістики залежно від типів товарів, способів їх доставки та задач, які при цьому виконуються:

 • Закупівельна логістика — включає пошук та закупівлю сировини та деталей, необхідних для виробництва. 
 • Виробнича логістика — розподіл усередині підприємства чи корпорації матеріалів, які були закуплені раніше, та всі дії, які потрібні, щоб виготовити продукцію, запакувати її й доставити на склад.
 • Транспортна логістика — об’єднує процеси, при яких готові товари доставляються до кінцевого клієнта.
 • Розподільча логістика — це весь комплекс задач, які з’являються від моменту, коли клієнт здійснює замовлення, до того, як він його отримує. Можна сказати, що розподільча логістика об’єднує в собі три види, вказані вище, Це і питання, як обслугувати клієнта, і як упакувати продукцію, і як її краще доставити.
 • Маркетингова логістика — дії, спрямовані на те, щоб утримати клієнтів та залучити нових, створити позитивний досвід для клієнтів на всіх етапах ланцюга поставок.

Логістичні процеси існують не тільки в бізнес-галузі. Сьогодні важливу роль відіграє військова логістика — це максимально швидке і безпечне переміщення військ, особового складу та техніки, та забезпечення їх зброєю, необхідним обладнанням та провіантом. 

Окремо варто виділити зелену логістику, яку ще називають екологічною чи стійкою — це всі дії, покликані зменшити загальний вплив транспортної логістики та викиди вуглецю на навколишнє середовище. Наприклад, відновлювальні джерела енергії, альтернативний транспорт, енергоефективне обладнання й пакування з біорозчинних матеріалів.

Сьогодні майже 90% споживачів покоління X готові платити більше за екологічні послуги.

Яка ситуація з логістикою в Україні у 2024 році

У 2024 році галузь логістики в Україні, як і в усьому світі, стикається з великою кількістю викликів — вона зазнає постійних цифрових трансформацій, зростає складність автоматизації та попит на інформацію в реальному часі, дедалі важливішою стає гнучкість у ланцюжках поставок

Проте через війну в Україні до цього додаються обстріли та кібератаки, перебої з електропостачанням, необхідність оптимізувати логістичні маршрути, замінивши в них старі назви населених пунктів на дерусифіковані.

Відбувся великий регіональний перерозподіл в схемах логістики — наприклад, Харківська та Чернігівська, Миколаївська та Херсонська області частково втратили свій економічний потенціал через постійні обстріли. 70% обсягів морського транспорту перейшло на сухопутний. 

Головним логістичним хабом країни на початку війни був Львівський регіон, який і зараз залишається перспективним. Сьогодні цю роль відіграє Київ — велика кількість компаній з окупованих та прилеглих до них територій переносять свої розподільчі центри ближче до столиці. Дніпро залишається головним хабом для центральної частини країни.

Які перспективи галузі: технології сьогодення і майбутнього

Сьогодні неможливо уявити галузь логістики без технологій: хмарних систем зберігання, відстеження замовлень в реальному часі, штучного інтелекту та інших.

Наприклад: 

 • IKEA Components модернізувала логістичні процеси за допомогою автоматизованих систем, які дозволяють їй успішно збирати 99% замовлень. 
 • Amazon, один із найуспішніших логістичних бізнесів у світі, забезпечує доставку товарів в день замовлення або на наступний день. Як? Завдяки глобальній мережі дистрибуції, сортування та реалізації замовлень, й наявності великої кількості власних вантажівок та літаків. Активно застосовує ШІ та власного електронного помічника Amazon Echo.

Які технології будуть використовуватися в логістиці в майбутньому:

 • Автономні автомобілі. Tesla Motors анонсувала функцію автопілота ще у 2014 році. У 2018 Waymo запустила першу службу безпілотного таксі, Robotaxi. З 2020 року активною розробкою служби безпілотної доставки займається Uber разом із стартапом Aurora. Очікується, що в майбутньому безпілотні автомобілі зможуть доставляти товари й пересуватися між містами. 
 • Дрони. Дослідженням та розробками в цьому сегменті одночасно займаються багато світових компаній. Наприклад, логістичний стартап Zipline створив дрони для швидкої доставки товарів та зменшення викидів в атмосферу.
 • 3D друк. Якби споживач міг замовити товар, котрий надрукували б на найближчому складі, це значно пришвидшило б доставку.
 • Інтернет речей (IoT). Інтегруйте мережу взаємопов’язаних пристроїв та датчиків по всьому ланцюжку поставок — керуйте обладнанням та пристроями через мобільну мережу та дізнавайтеся про стан і статус товарів у дорозі в режимі реального часу.
Огляди рішень#IOT#Геоаналітика#M2M#MicrosoftAzure#IOTISKYIVSTAR#Azure

Зміст

Що таке логістика та яка в неї мета

У чому різниця між видами логістики

Яка ситуація з логістикою в Україні у 2024 році

Які перспективи галузі: технології сьогодення і майбутнього

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Тренд#Київстар#Ритейл
#IOT#BigData#ATC#ПортретКлієнта#ВійнавУкраїні
#Геоаналітика#Heatmap#ТаргетованіРозсилки#ADWISOR#BigData
Дослідження українського ринку FMCG10 травня 2023 51 хвилина читання

Дослідження українського ринку FMCG

#BigData#SMS#ATC#ПортретКлієнта#СмсРозсилка
#Реалісти#Stoprussia#ВійнавУкраїні#ЯкЦеПрацює?#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression
#Рішення

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку