Про що:
Є інструменти, які допомагають бізнесу вчасно виявити онлайн-шахраїв під час фінансових чи платіжних операцій, реєстрацій на сайті та онлайн-замовлень. І один із них — CHECK IMEI. Це рішення, яке аналізує номер телефону клієнта для перевірки його надійності. Завдяки йому можна захистити гроші, вашу репутацію і довіру цільової аудиторії. Розберімося, як це працює.
Зміст
Що таке IMEI та навіщо він потрібен
Для яких компаній корисний CHECK IMEI
Як працює CHECK IMEI
Як перевірити IMEI свого телефону
Що таке IMEI та навіщо він потрібен
IMEI (International Mobile Equipment Identity) — унікальний 15-значний код, який має кожен мобільний телефон або пристрій із SIM-картою. Це ніби паспорт смартфона. А от завдяки CHECK IMEI можна визначити кількість телефонів (IMEI), у які було встановлено SIM-карту клієнта.
Для чого це бізнесу:
- Верифікація клієнтів. CHECK IMEI допомагає переконатись, що перед вами реальний покупець, а не шахрай, який часто змінює смартфони.
- Додаткова перевірка транзакцій. Перед переказом грошей зайвий захист ніколи не завадить. Цей інструмент, як ще один бар’єр на шляху зловмисників. Ви зменшуєте ризик, наприклад, неповернення кредитів.
- Захист репутації. Коли клієнти знають, що ви турбуєтесь про безпеку, вони вам більше довіряють.

Галузеві рішення
Антифрод від Київстар
Набір інструментів, що допомагають оцінити підозрілість фінансових операцій та реєстрацій на сайті за допомогою аналізу SIM-карти клієнта.
Для яких компаній корисний CHECK IMEI
CHECK IMEI стане незамінним для:
- банків і фінансових організацій;
- страхових компаній;
- лізингових компаній;
- компаній, що надають послуги оренди;
- e-commerce бізнесів;
- маркетплейсів.
Іншими словами, будь-де, якщо потрібно підтвердити, що користувач — не шахрай.
Як працює CHECK IMEI
Процес аналізу SIM-карти на базі Big Data:
1. Клієнт звертається до вашої компанії. Він може подавати заявку на кредит, реєструватися на маркетплейсі або робити онлайн-переказ. Зазвичай для цього використовується номер мобільного телефону.
2. Ваша компанія надсилає запит до Київстар. Через API ваша організація передає запит з номером телефону, щоб дізнатися більше про SIM-карту клієнта.
3. Київстар перевіряє IMEI. Зокрема, система аналізує у якій кількості пристроїв встановлювалась ця SIM-карта. Один-два — в нормі. Десять? Можливо, перед вами фейковий користувач.
4. Компанія ухвалює рішення. На основі відповіді від Київстар система або спеціаліст вашої компанії вирішує: довіряти клієнту чи ні. Наприклад, автоматично відмовити у видачі кредиту або попросити додаткову верифікацію.
Нагадуємо, пропоновані сервіси та послуги на основі Big Data створено мобільним оператором. У роботі з даними компанія дотримується законів України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних», не передає та не продає персональні дані абонентів, у тому числі записи розмов, тексти SMS та історію браузера третім особам. Усі аналітичні моделі з використанням Big Data будуються на основі неперсоніфікованих і зашифрованих даних.
Окрім CHECK IMEI, SIM-картку можна перевірити й за іншим параметрами:
- Перевіряємо інформацію щодо зміни ідентифікаційного номера (CHECK IMSI). Тобто, чи відновлювали SIM-картку останнім часом.
- Аналізуємо кількість унікальних SIM-карток, які встановлювалися в телефоні користувача за певний період (SIM COUNT).
- Перевіряємо те, як давно було активовано SIM-картку (SIM LIFETIME).
Також можна провести комплексний аналіз клієнта з інструментом SIM check protection. Детальніше читайте на сайті.
Як перевірити IMEI свого телефону
Дізнатися IMEI свого телефону легко. Ось кілька способів:
За допомогою спеціальної комбінації. Наберіть на телефоні *#06# і після цього на екрані з’явиться ваш IMEI. У більшості пристроїв він один, але у двосімочних телефонів — два.
У налаштуваннях смартфона:
- Якщо Android: Налаштування → Про телефон → Статус → IMEI
- Якщо iPhone: Налаштування → Основні → Про пристрій → IMEI
На коробці від телефону. Також IMEI зазвичай вказаний на упаковці від телефону або під акумулятором (якщо батарея знімається).
Онлайн-сервіси. Є багато безоплатних сайтів, які дають змогу перевірити IMEI в базах. Проте будьте обережні та використовуйте лише перевірені ресурси, щоб не «злити» свої дані шахраям.
Додайте коментар