Як антифрод-рішення допомагають банкам боротися з фінансовими махінаціями

27 листопада 2024

6 хв.

Як антифрод-рішення допомагають банкам боротися з фінансовими махінаціями

Про що:

Щороку шахрайство стає все витонченішим, завдаючи бізнесу колосальних збитків. За даними ACFE, підприємства щорічно втрачають в середньому 5% доходу через шахрайські дії. У глобальному масштабі ця сума сягає неймовірних 4,7 трильйона доларів США. А звіт Global State of Scams за минулий рік свідчить, що кожна четверта людина у світі стає жертвою шахраїв. Сучасні злочинці майстерно маніпулюють довірою та використовують технології для махінацій: оформлюють кредити на підставні імена чи знімають кошти з чужих рахунків.

Київстар пропонує банкам і МФО послугу антифрод, яка за допомогою скорингових моделей на базі Big Data виявляє підозрілу активність і захищає кошти клієнтів.

Зміст

Що таке антифрод і фрод?

Як фінансовий скоринг допомагає в боротьбі з шахрайством?

Big Data як інструмент безпеки для банків

Як працює фрод-моніторинг за допомогою Big Data?

Послуги фрод-моніторингу від Київстар

Антифрод у банківському секторі: Чому це важливо?

Що таке антифрод і фрод?

Фрод (fraud) — це шахрайство, яке полягає в обмані з метою привласнення чужих коштів. Це можуть бути незаконні операції з банківськими картками, використання шкідливих програм для викрадення грошей з рахунків або покупка товарів в інтернет-магазинах без оплати. Методи обману стають все витонченішими, однак з ними можна боротися.

Антифрод (anti-fraud, fraud monitoring) — це система, яка відстежує фінансові транзакції та оцінює їх на підозрілість. Вона дозволяє вчасно виявити сумнівні операції, попередити шахрайство та надати рекомендації щодо подальших дій. Антифрод-системи є ефективними в таких ризикованих сферах, як мікрокредитування та онлайн-кредитування. Їхня головна мета — мінімізувати ризики для банків та фінансових установ, забезпечуючи безпеку клієнтів.

Як фінансовий скоринг допомагає в боротьбі з шахрайством?

Антифрод-системи у фінансових установах базуються на фінансовому скорингу — важливому інструменті для оцінки платоспроможності та надійності клієнтів. Перш ніж отримати кредит, відкрити рахунок чи оформити картку, потенційний позичальник проходить обов’язкову перевірку, яка включає анкетування. В ньому містяться питання про соціальний статус, професію та інші демографічні характеристики.

Як працює антифрод у банках? Кожен клієнт отримує скоринговий бал на основі своїх відповідей, що дозволяє автоматично оцінити його фінансову надійність. Високий бал свідчить про позитивний ризик, а низький — може вказувати на шахрайські наміри чи фінансові проблеми. Подібна система діє і для оцінки транзакцій існуючих клієнтів.

Скоринг дозволяє:

  • Швидко обробляти заявки та транзакції.
  • Захищати компанію від кредитного шахрайства.
  • Покращувати операційну ефективність.
  • Скорочувати витрати на боротьбу з фродом.
  • Розробляти точні прогнози для виявлення шахрайських дій.

Кожен банк розробляє свою персоналізовану скорингову модель, враховуючи специфіку роботи та потреби клієнтів. Це дає можливість забезпечити оперативний захист від шахраїв і мінімізувати вплив людського фактору на фінансові рішення. Для клієнтів така система гарантує безпеку й упевненість у тому, що кожна операція оцінюється об’єктивно.

Big Data як інструмент безпеки для банків

Київстар є лідером у застосуванні сучасних технологій обробки великих даних для забезпечення безпеки в банківському секторі. За допомогою розроблених інструментів на базі Big Data компанія допомагає фінансовим установам протидіяти шахрайству та оптимізувати внутрішні процеси.

Як працює фрод-моніторинг за допомогою Big Data?

Фрод-моніторинг — це система, що автоматично відстежує та аналізує фінансові транзакції, виявляючи потенційно шахрайські операції. Технологія Big Data дозволяє швидко обробляти величезні обсяги інформації та фільтрувати її відповідно до заданих критеріїв. Завдяки алгоритмам машинного навчання, які використовуються в цій системі, банкам не потрібно вручну перевіряти кожну транзакцію. Водночас завдяки відсутності людського фактора зменшується кількість помилкових спрацьовувань і зростає точність у виявленні реальних загроз.

Галузеві рішення

Галузеві рішення

Антифрод від Київстар

Набір інструментів, що допомагають оцінити підозрілість фінансових операцій та реєстрацій на сайті за допомогою аналізу SIM-карти клієнта.

Дізнатися більше

Послуги фрод-моніторингу від Київстар

  1. CHECK IMSI Шахраї можуть викрасти номер телефону клієнта, перевипустити SIM-карту і таким чином отримати доступ до онлайн-банкінгу. Щоб уникнути цього, Київстар пропонує послугу Check IMSI, яка дозволяє перевіряти ідентифікаційний номер SIM-карти (IMSI), прив'язаний до картки. Якщо за номером телефону була заміна SIM-карти перед спірною транзакцією, це може вказувати на шахрайство. В такому разі банк може заблокувати операцію та провести додаткову перевірку.
  2. SIM COUNT Ця послуга дозволяє банкам отримати інформацію про кількість SIM-карт, що використовувались з одного телефону протягом певного періоду. Так можна визначити, чи було застосовано багато різних карток, що є ознакою підвищеного ризику.
  3. CHECK IMEI Послуга дозволяє банкам перевіряти, в скількох пристроях була використана SIM-карта. Якщо картка використовувалася в кількох телефонах за короткий період, це може бути ознакою шахрайських дій. Така перевірка допомагає виявити підозрілі транзакції та запобігти несанкціонованому доступу до рахунків клієнтів, забезпечуючи додатковий рівень захисту для банків та їхніх клієнтів.
  4. SIM LIFETIME Дозволяє банкам перевіряти, коли була активована SIM-карта, що допомагає визначити рівень ризику при фінансових операціях. Якщо картка була активована недавно (менше ніж місяць тому), це може бути ознакою потенційно високого ризику шахрайства, оскільки нові SIM-карти часто використовуються для незаконних дій. Така перевірка дає змогу банкам оцінити надійність клієнта та вчасно виявляти підозрілі транзакції.

Антифрод у банківському секторі: Чому це важливо?

Фрод-моніторинг є критично важливим інструментом для виявлення кібератак, шахрайських дій і незаконних фінансових операцій. Застосування автоматизованих технологій на базі Big Data від Київстар допомагає банкам значно знизити ризик втрати коштів, вчасно виявляючи потенційні загрози. Завдяки інтеграції цих рішень банки можуть зберігати довіру своїх клієнтів і захищати їх від шахраїв.

Зміст

Що таке антифрод і фрод?

Як фінансовий скоринг допомагає в боротьбі з шахрайством?

Big Data як інструмент безпеки для банків

Як працює фрод-моніторинг за допомогою Big Data?

Послуги фрод-моніторингу від Київстар

Антифрод у банківському секторі: Чому це важливо?

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті