8 хв читати
Головна / Новини / Бізнес рішення / Інтернет речей у сільському господарстві: 8 порад

Інтернет речей у сільському господарстві: 8 порад

Інтернет речей у сільському господарстві: 8 порад, автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №1
Київстар
Київстар Бізнес – надійний партнер бізнесу та держави, який допомагає у виконанні щоденних задач та оптимізації внутрішніх процесів.
03 Березня 2021
Бізнес рішення

Сільське господарство — один із найдавніших видів людської діяльності, який водночас є чудовим ґрунтом для впровадження новітніх технологій. Так, уже подейкують про Другу зелену революцію: інвестиційна компанія Goldman Sachs прогнозує, що продуктивність світового агробізнесу до 2050 року зросте на 70%. Такий прогноз частково базується на активному розвитку технології Internet of Things. Що таке «розумне» фермерство, як працює IoT у сільському господарстві і як за допомогою Інтернету речей розвивати аграрну галузь — у матеріалі.

 

IoT у сільському господарстві: що це й навіщо потрібно

Інтернет речей простими словами — це мережа пристроїв, підключених до інтернету. Найчастіше IoT-мережі будуються на технології міжмашинної взаємодії M2M: пристрої під’єднуються до телекомунікаційної мережі та обмінюються даними в автоматичному режимі. Бувають IoT-платформи для управління «розумними» пристроями і платформи для керування M2M SIM-картами в таких пристроях. Пристрій або SIM-карта зв’язується з центром керування, і за певних параметрів система виконує задану дію. Наприклад, сенсор фіксує надмірну сухість ґрунту — вмикається «розумна» система зрошення.

Завдяки масштабованості IoT-платформ технологію можна використовувати як на невеликому приватному господарстві, так і на величезному агрокомплексі. Так з’явилася концепція smart farming, «розумних» ферм, коли до фермерського господарства підключають комунікаційні та інформаційні технології: за стадами стежать дрони, рослини садять після аналізу ґрунту, а в теплицях підтримують штучний мікроклімат.

Яку користь приносить IoT у сільському господарстві:

 • контролює виробництво;
 • знижує ризики втрати врожаю та продукції;
 • збирає й аналізує величезні обсяги даних;
 • моніторить загальний стан господарства й ефективність процесів;
 • знижує витрати;
 • скорочує кількість відходів;
 • відстежує здоров’я худоби і стан рослин;
 • зменшує частку ручної праці;
 • підвищує стандарти якості продукції.

Як застосовувати IoT-технології в сільському господарстві

 1. «Розумне» землеробство

Під час точного землеробства система аналізує стан ґрунту і визначає, який сорт або різновид культури дасть найбільший урожай на конкретній ділянці. Поля також «обростають» технікою: датчиками для контролю загального стану рослин, температури, рівня вологи.

 1. Автоматизація теплиць

Інтернет речей у сільському господарстві дає змогу створити в теплицях відповідний мікроклімат для «примхливих» культур: керувати поливом, освітленням, вологістю повітря й температурою.

 1. «Розумні» системи поливу

Для раціональної витрати води на всьому полі встановлюють датчики, які фіксують сухість і рихлість ґрунту. Як тільки система помітить відхилення від норми, спрацює автоматичне зрошення. Таке рішення рятує і від сухості, і від надмірного поливу.

 1. Відстеження худоби

Датчики прикріплюються до кожної тварини. Пристрої можуть контролювати стан кожної особини і всього стада, а також відстежувати місце розташування й переміщення стада.

 1. Організація метеорологічних станцій

Одна з найпоширеніших на сьогодні практик: розташовані на полі пристрої збирають дані про погоду, які використовують для збереження і збільшення врожаю.

 1. Моніторинг техніки та транспорту

Система застосовується для багатьох завдань: враховувати час роботи водіїв, оптимізувати витрати палива, відстежувати маршрути, контролювати розташування на полі, моніторити стан техніки.

 1. Безпілотники

Іноді для обробки землі трактором або комбайном і водії не потрібні: роботу виконує безпілотник. Інший помічник фермера — дрони, які визначають щільність засіву поля.

 1. Керування сировиною

Правильне сортування, зберігання й перероблення сировини за допомогою IoT у сільському господарстві, по-перше, знижує витрати, по-друге, мінімізує роботу персоналу.

Центр керування IoT — мультифункціональний помічник сучасного фермера

Центр керування IoT Jasper (Cisco) від Київстар допоможе фермеру впровадити технологію точного землеробства, контролювати роботу сільськогосподарської техніки, налаштувати систему пожежної та охоронної безпеки і вирішити безліч інших завдань. Платформа надає автоматизоване керування М2М SIM-картами: в особистому кабінеті користувач онлайн управляє трафіком M2M SIM-карт за заданими правилами роботи, перевіряє статус карти та її параметри роботи. Тарифний план можна змінювати для кожного номера за результатами поточного місяця. Київстар також пропонує 100% підтримку API без додаткових оплат і всі технології передачі даних (Internet, SMS, CSD та Voice).

Теги
Підписатись на розсилку