У червні Бізнес-школа МІМ розпочала загальнонаціональний освітній проєкт ReІnforceUA, мета якого – інтелектуальна підтримка бізнесу та цивільного населення, відновлення та зміцнення української (після)воєнної економіки.
У липні партнером проєкту став глобальний рейтинг Thinkers50, тож експертна складова проєкту стала ще потужнішою. Блок лекцій у другій половині літа був присвячений захисту прав людини, конкурентоспроможності України, можливостям, які можна знайти у невизначеності, та кризовому менеджменту в економіці та політиці.
Джон Моррісон, генеральний директор Інституту прав людини та бізнесу (IHRB), співголова Глобальної Ради Майбутнього з Прав Людини Давоського форуму (2020-2022), який входить до топ-25 найвпливовіших осіб у боротьбі проти сучасного рабства, впевнений, що захист прав людини має бути невід’ємним елементом корпоративної культури сучасності. Під час лекції «Як бізнес може активізувати захист прав людини під час глобальної кризи» він зазначив:
Україна має зрозуміти, ким вона є і якою буде майбутня національна пропозиція цінності від країни світові. Про це під час своєї лекції «Майбутня конкурентоспроможність України в світовому контексті» зазначив професор Гарвардської школи бізнесу Крістіан Кетелс. За його словами, майбутнє України буде вирішуватися саме на рівні конкуренції. Зараз воно сильно залежить від того, що відбувається на полях битви. А коли закінчиться війна, тоді все залежатиме від того, наскільки населення зможе бути конкурентним, а суспільство позиціонуватиме себе в світі. При цьому спікер відзначив, що конкурентність – це командна робота:
Невизначеність завжди має і зворотній бік. Такою думкою поділилися викладачі провідної французької бізнес-школи INSEAD Натан Фурр і Сюзанна Гармон Фурр. Під час лекції «Як сміливо долати невизначеність». Спікери зазначили, що ми всі захоплюємося позитивними змінами, проривами, інноваціями, досягненнями, від яких завмирає подих. Але до того, як вони це зробили, їхні творці стикалися з невизначеністю. Вони пройшли через неї, щоб отримати можливості. Тому невизначеність і можливості – це дві сторони однієї медалі:
У День Незалежності під звуки численних тривог та вибухи ворожих ракет ми провели розмову про майбутнє України з Наталією Яресько, екс-міністеркою фінансів. Під час лекції «Кризовий менеджмент в економіці та політиці» вона пояснила, що багато ключових речей відбуватимуться інакше, аніж після Другої Світової війни:
Наступна лекція відбудеться 31 серпня о 18.00 за Києвом. Тема – «Мистецтво бути неправим – шлях до позитивного прогресу». Спікер – Андерс Індсет, філософ і футуролог, якого називають «Цифровим Ісусом». Серед напрямків, які досліджує Андерс, діджиталізація, навчання протягом життя і квантова економіка. Деталі та реєстрація: https://reinforceua.com/lectures/20.
Доступ до подій є безкоштовним. Лекції можна слухати мовою оригіналу та в синхронному перекладі українською.