8 хв читати
Головна / Новини / Бізнес рішення / Що таке RTK-системи та як вони працюють?

Що таке RTK-системи та як вони працюють?

Що таке RTK-системи та як вони працюють?, автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №1
Київстар
Київстар Бізнес – надійний партнер бізнесу та держави, який допомагає у виконанні щоденних задач та оптимізації внутрішніх процесів.
15 Червня 2023
Бізнес рішення

Розповідаючи про ключові інновації у сільському господарстві 2023 року, ми згадували про точне землеробство та одну з технологій для нього RTK (Real-Time Kinematic). Детальніше про її застосування у сільському господарстві ви можете дізнатися з нашої статті. Нагадаємо, що сервіс точного позиціювання в режимі реального часу неможливий без правильного налаштування RTK-систем. Далі пояснимо зрозумілою мовою, що це та як працює.

 

Що таке RTK-системи?

Для початку згадаємо, яке визначення має RTK. У перекладі з англійської Real Time Kinematic означає «кінематика у реальному часі». Ця технологія обробляє сигнал глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS, Global Navigation Satellite System) та допомагає онлайн у реальному часі отримувати координати для с/г техніки з точністю до 2,5 см. Щоб цього досягти, потрібно налаштувати RTK-систему.

RTK-система — це середовище, яке будується на кількох компонентах: мережа наземних базових GNSS станцій (БС), програмне забезпечення (ПЗ), супутникова антена, джерело безперебійного живлення (ДБЖ) та засоби зв’язку (ЗЗ).

 

Як працює RTK-система?

Відбувається наступний процес:

 • Програмне забезпечення отримує індивідуально сформовані та максимально точні дані корекції від «сервісу точного позиціювання». Для цього використовується інформація з кількох найближчих базових станцій RTK.
 • На с/г техніку необхідно встановити додаткову систему автопілота. Вона складається з модуля приймача RTK, GNSS-антени, монітору, контролера керування системою та напрямком руху, GSM-модему.
 • Автопілот отримує сигнал із супутника GPS з точністю 2-4 м. Далі передає його через канал мобільного інтернету (GSM-модем) до спеціалізованого програмного забезпечення для обробки даних.
 • Потім з поправками RTK відправляє сигнал на автопілот.
 •  
  Завдяки цьому с/г техніка отримує дані своїх географічних координат, щоб рухатися точним маршрутом під час виконання робот в полі.

  Використовуючи локальну базову RTK-станцію на додаток до супутникових сигналів, система може виправляти будь-які помилки, які можуть бути в даних GPS. Крім того, за допомогою точної навігації, отриманої від системи RTK, наприклад, оприскувач може точно визначати місця, де необхідно внести засоби захисту рослин. Це дозволяє оптимізувати використання ресурсів, уникнути перекриття областей обробки та забезпечити рівномірне покриття всієї площі поля.

  Система RTK може також використовуватись для моніторингу і збору даних під час роботи оприскувача. Зібрані дані будуть корисні для подальшого аналізу та оптимізації процесу обробки поля.

  Читайте також «Технологія RTK у будівництві та видобувній промисловості».

  Переваги використання RTK-систем

  Підприємства, які працюють в напрямку сільського господарства, можуть отримати багато переваг:

 • RTK надає високу точність вимірювань координат до 2,5 см.
 • Є можливість автоматизувати процес, відстежувати рух оприскувача та вносити корективи за необхідності.
 • Зменшує навантаження на водія с/г техніки й забезпечує швидку та ефективну роботу.
 • Економія витрат на пальне, добрива, засоби захисту рослин.
 • Щорічна повторюваність координат для ефективного використання с/г техніки. Це мінімізує ущільнення ґрунту та пошкодження посівних рядів.
 •  
  Як Інтернет речей пов’язаний з RTK читайте у статті «Що таке IoT технологія та як вона впливає на різні галузі?».

  Завдяки вдосконаленню технологій, новим підходам та інструментам сільське господарство може адаптуватися до сучасності, щоб бути ще ефективнішим.

  Крім того, RTK GPS знайшов застосування в різних галузях. Система широко використовується в геодезії. Цікаві рішення для RTK GPS також можна побачити в контексті точної навігації в дронах. Цей ринок має великий потенціал завдяки різноманітності завдань, які можуть виконувати ці відносно невеликі пристрої.

  З іншими інструментами для ведення бізнесу від Київстар ви можете ознайомитися на нашому сайті.

  Теги
  Підписатись на розсилку