Про що:
Інтернет речей (IoT, Internet of Things) є однією з найбільш популярних технологій, які вже змінюють спосіб роботи багатьох компаній та допомагають бути їм конкурентоспроможними. Тож, далі розповімо детальніше — що таке IoT, як використовують цю технологію та які можливості вона надає.
Зміст
Що таке IoT
Як і де використовують Інтернет речей
IoT для українського бізнесу
Що таке IoT
IoT (Internet of Things) або Інтернет речей — це процес передачі даних між будь-якими фізичними пристроями. Щоб налаштувати IoT-інфраструктуру необхідно мати:
- розумні датчики та сенсори, оснащені спеціальними IoT-картками
- IoT-платформу для керування, збору та обробки даних
- мережу для зв’язку пристроїв між собою та з платформою
Як працює IoT?
IoT збирає дані з розумних пристроїв, які мають датчики та сенсори, і передає цю інформацію у хмарне сховище. Відповідне програмне забезпечення аналізує отримані дані. Потім в автоматичному або ручному режимі до пристроїв надходить зворотний сигнал від системи. Він перетворюється у дії. Наприклад, так корегується робота оприскувачів на полях, відстежується місцезнаходження вантажівок, рівень запасів на складах тощо. З хмарним сховищем і між собою девайси пов’язані найчастіше з допомогою Wi-Fi, Bluetooth або мобільного зв’язку.
Як і де використовують Інтернет речей
IoT використовують у багатьох індустріях:
Сільське господарство та тваринництво
Рішення IoT дозволяють фермерам аналізувати стан навколишнього середовища та вимірювати ключові сільськогосподарські показники: хімічний склад ґрунту, добрив, вологість повітря, температуру, рівень кислотності землі тощо. Технологія також допомагає використовувати дрони для відстеження стану рослин на полях.
Водночас моніторинг здоров’я худоби передбачає використання чіпів для відстеження життєво важливих показників тварини, відомостей про вакцинацію та їхнє місцеперебування. Крім того, з IoT тісно пов’язана інша технологія — RTK. Як вона допомагає сільськогосподарському бізнесу, ми розповідали у статті.

Галузеві рішення
IoT для бізнесу
ІоТ-технології для автоматизації різних процесів. Найчастіше використовуються у відеоспостереженні, медицині, логістиці, агро, розумних містах тощо.
Медицина
Пристрої IoT можуть відстежувати важливі дані про стан здоров’я людини, такі як рівень цукру в крові, частота серцевих скорочень, артеріальний тиск тощо. Лікарі отримують детальну інформацію про самопочуття пацієнта у режимі реального часу. Це допомагає створювати точні клінічні прогнози. Алгоритми аналізують дані, отримані через системи IoT, та передбачають, коли пацієнту найімовірніше знадобиться екстрена медична допомога. Тож, розумні датчики підвищують ефективність лікування і допомагають проводити швидку діагностику хвороб.
Виробництво
На підприємствах важливо дбати, щоб обладнання вчасно проходило техобслуговування. Недостатня увага до нього або іноді надмірна робота з ним збільшить ймовірність несправностей та, як наслідок, витрат. За допомогою розумних датчиків і правильного програмного забезпечення виробники можуть дистанційно контролювати роботу і стан свого устаткування.
Київстар допоміг налаштувати Інтернет речей для одного з виробників у галузі машинобудування. Підприємству потрібно було структурувати обслуговування великої кількості устаткування. Адже іноді було не зрозуміло, коли востаннє обслуговувався певний станок та хто відповідальний за це.
Вирішили придбати промислові планшети, які дозволяють за допомогою QR-коду на обладнанні фіксувати його тип, несправність та оперативно створювати заявку на ремонт. Наприклад, майстер цеху, проходячи повз станок і побачивши певну проблему у його роботі, може за допомогою планшету одразу сповістити про це фахівців. У такий спосіб вдалося удосконалити технічне обслуговування усього устаткування.
Логістика
Технологія Інтернету речей широко застосовується у логістиці, дозволяючи точніше контролювати рух товарів від постачальника до кінцевого споживача. Можна здійснювати моніторинг вантажного транспорту, відстежувати рух посилок на складах, контролювати їхнє розміщення та стан, а також автоматизувати збір та пакування замовлень.
Пристрій для моніторингу посилок Parcelive від британської компанії Hanhaa використовує технологію IoT, щоб надавати інформацію про стан вантажу у реальному часі. Він корисний для відстеження цінних, крихких і чутливих до вологості та температури продуктів (наприклад, вакцин). Цей пристрій розміром з листівку додається до посилки та дозволяє як відправнику, так і одержувачу дізнаватися у спеціальному додатку точне місце та стан коробки. Крім того, прилад визначає, наскільки обережно поводилися з посилкою, а система виявлення світла повідомляє, коли пакунок було відкрито.
Транспорт
IoT дозволяє управляти автопарком:
- оптимізувати маршрути автомобілів завдяки аналізу поведінки водія;
- відстежувати дотримання ПДР, стану й кількості палива;
- моніторити використання транспортних засобів співробітниками в особистих цілях тощо.
Датчики IoT цілодобово перевіряють справність транспорту. Зібрані дані допомагають створювати графіки технічного обслуговування ще до того, як авто зламається та спричинить простій у роботі.
Читайте також:
Розумні пристрої для бізнесу: як розвивається ринокРозумне місто
Пристрої IoT можна використовувати у розумних містах — Smart City. Датчики допомагають:
- керувати міським трафіком;
- моніторити якість повітря;
- оптимізувати управління відходами у містах;
- покращити безпеку громадян;
- удосконалити паркування тощо.
До речі, про IoT-паркування ми розповідали у статті «Розумні системи паркування: тенденції та можливості для українських міст».
Розумне ЖКГ
Також за допомогою розумних лічильників можна моніторити та контролювати споживання електроенергії, водопостачання та інших комунальних послуг в будівлях.
Київстар впровадив «Розумний облік» в смт Квасилів Рівненської області. Завдяки цьому можна обліковувати та обробляти показники витрат води у 16 багатоквартирних будинках, відстежувати стан водопроводу, отримувати сповіщення про аварії чи незаконне втручання у мережу. Це дало можливість знизити втрати води на 10-15%.
Безпека
IoT зменшує ризики небезпеки та вразливостей завдяки датчикам, розробленим для відеонагляду на різноманітних об’єктах: у житлових будинках, офісах та містах. До того ж завдяки підключенню камер відеоспостереження до мережі IoT можна додатково вдосконалити їхню роботу, застосувавши автоматизацію та машинне навчання.
Стаття за темою:
Як 4 світові ритейлери використовують IoTРитейл
IoT можна використовувати, щоб покращити досвід клієнтів. Наприклад, надаючи їм інформацію про наявність товару або статус доставки. Крім того, пристрої з підтримкою Інтернету речей допомагають збирати відгуки клієнтів і отримувати інформацію, яка може допоможе компаніям покращити свої продукти та послуги. Технологія використовується також для персоналізації взаємодії з клієнтами.
У США Amazon використовує IoT для власного офлайн-магазина Amazon Go. Його відвідувачі можуть робити покупки, складаючи товари до свого кошика без необхідності йти до каси, щоб розрахуватися. Розумна система виявляє продукти, які придбав клієнт, а коли він виходить з товарами, списує відповідну суму з його картки у додатку.
IoT для українського бізнесу
Використовуючи IoT, українські компанії зможуть підвищити рентабельність бізнесу, удосконалити якість послуг і товарів, автоматизувати рутинні процеси тощо. У цьому допомагає IoT від Київстар.
Наприклад, Київстар надає IoT SIM-картки з тарифними планами для різних потреб компаній, підключає мережу для бездротової передачі даних, надає програмне забезпечення, щоб збирати та обробляти дані. Щоб усім цим ефективно керувати онлайн, можна використовувати — IoT-платформу. Замовляйте консультацію спеціаліста на сайті Київстар та дізнавайтесь більше про IoT-можливості для вашого бізнесу.
Додайте коментар