Як IoT-рішення використовують у фармбізнесі: 4 концепції та світовий досвід
11 квітня 2024 4 хвилини читання

Як IoT-рішення використовують у фармбізнесі: 4 концепції та світовий досвід

Огляди рішень#IOT#Бізнес#M2M#IOTISKYIVSTAR#SIM-карта

Про що:

Фармацевтичні компанії покладаються на інтернет речей у різних питаннях — від старту розробки препаратів до їх доставки кінцевим споживачам. Розумні пристрої роблять низку задач простішими, ефективнішими, дешевшими та безпечнішими одночасно. 

Як IoT-технології модернізують індустрію та для яких процесів фармкомпанії вже використовують ці рішення — розповідаємо далі.

Зміст

Моніторинг ланцюгів постачання

Оптимізація зберігання препаратів

Покращення точності клінічних досліджень

Контроль за виробництвом препаратів

Моніторинг ланцюгів постачання

Розумні пристрої докорінно змінюють доставку фармацевтичної продукції. Бо вони дозволяють відстежувати вантаж на кожному етапі транспортування від виробництва до замовників. 

Як це відбувається:

 1. транспорт і вантаж оснащуються розумними датчиками з M2M SIM-картами;
 2. IoT-пристрої збирають дані про стан вантажу, умови перевезення та місце перебування транспорту;
 3. завдяки M2M SIM-картам ці дані швидко передаються на спеціальну платформу для подальшої обробки;
 4. спеціалісти фармкомпанії аналізують умови перевезення вантажу та за необхідності приймають рішення для зміни процесів.
Інтернет речей темна

Інтернет речей

M2M картки для пристроїв

Це SIM-карти, призначені для використання у пристроях та обміну даними між ними. М2М SIM-карти встановлюють в обладнання, що оснащене спеціальними датчиками та модулями зв’язку.

Що може відстежувати фармкомпанія:

 • Безпеку вантажу — чи він не був підмінений, пошкоджений або викрадений.
 • Умови транспортування — чи дотримується необхідний рівень температури, вологості та освітлення для збереження властивостей препаратів. 
 • Тривалість перевезення — чи оптимальні маршрути транспортування вибрані та на яких етапах перевезення є найбільші простої.

Щоб гарантувати швидке та безпечне перевезення вакцин проти COVID-19,  американська фармкомпанія Pfizer використовувала саме IoT-датчики. Завдяки їм фахівці моніторили температуру навколишнього середовища під час транспортування препаратів — важливо було гарантувати ультранизьку температуру на всьому шляху. Так Pfizer забезпечила необхідні умови доставки вакцини в усі точки світу.

IoT не тільки робить транспортування більш контрольованим і ефективним, але й дозволяє компаніям дотримуватися стандартів безпеки та якості. Керування логістикою в режимі реального часу допомагає виробникам відповідати нормативним вимогам, зберігаючи точні записи про моніторинг продукції. 

При усіх цих перевагах використання IoT-технології не буде надскладним для фахівців компанії. Бо M2M SIM-картами можна керувати дистанційно через зрозумілі сервіси. Один з таких — Центр керування ІоТ від Київстар. Це М2М-платформа, розроблена Jasper (Cisco), на якій можна налаштувати автоматизоване управління М2М SIM-картами у режимі реального часу.

Інтернет речей темна

Інтернет речей

Центр керування IоT

Платформа для керування М2М SIM-картами в різних пристроях. Наприклад, для перевірки їхньої працездатності, моніторингу різних показників, управління послугами тощо.

Оптимізація зберігання препаратів

Розумні датчики полегшують зберігання фармацевтичної продукції та знижують витрати компанії на ці процеси. Вони дозволяють:

 • Управляти запасами. Контроль наявних матеріалів у лабораторіях, інвентаризація складів з готовою продукцією, інформування про необхідність поповнити запаси — усі ці процеси стають більш точними, швидкими та масштабованими з IoT-пристроями. Бо датчики автоматично передають дані про запаси у відповідні системи керування лабораторією або складом. 

  Компанія може підтримувати кількість матеріалів і готових препаратів на належному рівні — уникаючи й нестачі продукції в критичні моменти, й надлишку ліків зі складними умовами зберігання. 

 • Контролювати умови зберігання. Щоб фармацевтична продукція не втратила свої властивості під час зберігання, важливо відстежувати температурний режим, рівень вологості й освітлення, вібрації та інші умови на локації. Розумні пристрої дозволяють робити це в реальному часі — працівники компанії можуть контролювати необхідні показники та вчасно реагувати на їхні нетипові коливання.

Покращення точності клінічних досліджень

Перш ніж випускати новий препарат, фармкомпанія має виконати кілька етапів тестування, удосконалень і перевірки відповідності. Такі клінічні дослідження проводяться з використанням носимих IoT-пристроїв, які допомагають відстежувати дію препаратів. 

Чим тут корисні розумні пристрої:

 • збирають великі масиви даних про перебіг дослідження, чим підвищують рівень аналітики
 • допомагають швидше ідентифікувати ефективність препаратів
 • відстежують кожен крок дослідження, автоматично фіксуючи відхилення та порушення процесу тестування, що дозволяє зменшити фактор людської помилки
 • гарантують прозорість і відстежуваність досліджень, що спрощує дотримання нормативних вимог

Американська фармкомпанія Eli Lilly використовує екосистему MagnolAI для збору та аналізу даних під час клінічних досліджень. Розумні носимі пристрої передають необроблені сигнали на хмарну платформу, де завдяки алгоритмам дані систематизуються та аналізуються. Так дослідники у режимі реального часу вимірюють ефект препаратів Lilly і можуть швидше покращувати нові продукти.

Контроль за виробництвом препаратів

Безперервність фармацевтичного бізнесу напряму залежить від стабільності випуску препаратів. Тому важливо мінімізувати будь-які затримки та простої. І одна з ключових умов для цього — централізовано відстежувати продуктивність лабораторного та виробничого обладнання. 

Як допомагають розумні пристрої:

 • Відстежують роботу обладнання. Датчики моніторингу допомагають стежити за різними пристроями, механізмами та системами й передають усі дані на єдину інформаційну панель компанії. Спеціалісти отримують сигнали про аномальні показники роботи та несправності й в разі необхідності можуть зупинити обладнання.

  Одне з рішень на базі IoT, яке дозволяє контролювати лабораторні та виробничі процеси — цифрові близнюки. Технологія передбачає створення віртуальних аналогів певних механізмів, систем чи продуктів. Спершу «цифровий двійник» отримує дані від розумних датчиків з фізичного обладнання. Система аналізує їх і моделює подальші дії. Наприклад, змінити або зупинити певний процес. Далі інформація передається до системи керування обладнанням. 

 • Покращують прогнозне обслуговування. Завдяки розумним пристроям фахівці отримують актуальну інформацію про необхідність профілактичного обслуговування обладнання. Вживши своєчасних заходів, можна уникнути перерв або простоїв, спричинених несправностями машин.

Американська компанія Moderna прискорює виробництво ліків завдяки технологічній платформі IoT. Розумні пристрої використовують для підключення виробничого обладнання, робототехніки та критичних систем для експериментів. Це дозволяє Moderna відстежувати виробничий процес та швидше випускати нові продукти.

Як рішення на базі технологій М2М та IoT можуть допомогти саме вашій компанії? Дізнавайтеся більше про можливості інтернету речей для різних галузей бізнесу.

Інтернет речей темна

Інтернет речей

IoT для бізнесу від Київстар

ІоТ-рішення для автоматизації різних бізнес-процесів у напрямках охорони, логістики, медицини, ЖКГ, агро тощо.

Огляди рішень#IOT#Бізнес#M2M#IOTISKYIVSTAR#SIM-карта

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Марія

08:56 11 квітня 2024

файно є

Корисна інформація.

Схожі статті

#КейсКлієнта#Бізнес-рішення#ТаргетованіРозсилки#Look-alike#BigData#ТригерніРозсилки
#Бізнес#Microsoft365#Azure#MicrosoftAzure#Офіс365#Клієнт#GitHub
#Кібербезпека#Cybersecurity#NextGenerationFirewall
#Рішення#Технології#MicrosoftAzure
#BigData#SMS#ATC#ПортретКлієнта#СмсРозсилка
#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression#Stoprussia
#Stoprussianagression#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#ЕДО#ЕлектроннийДокументообіг#Stoprussia
#Stoprussia#Бізнес#Компанії#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression#Роумінг#ІнтернетДляБізнесу#Клієнт

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку