Як працює електронна SIM-карта eSIM

Київстар
Київстар Бізнес – надійний партнер бізнесу та держави, який допомагає у виконанні щоденних задач та оптимізації внутрішніх процесів. Ми маємо велику експертизу в сфері великих даних, хмарних рішень, інтернету речей та М2М. Cеред інструментів, які пропонуємо: рішення для працівників, аналітики, комунікації з клієнтами, побудови надійної ІТ-інфраструктури, безпеки, ІоТ рішення для бізнесу та держави. Своїми знаннями […]
28 Вересня 2020
Бізнес рішення

eSIM, або embedded-SIM (від англ. embedded — вбудований) — це інтегрований найчастіше в материнську плату смартфона, планшета, смартгодинника або іншого пристрою чіп розміром приблизно 5×5 мм, який зберігає дані та виконує функції SIM-карти. Щоб використовувати технологію Remote SIM Provisioning, потрібен пристрій із вбудованою мікросхемою eSIM і оператор мобільного зв’язку, який надає послугу віртуальних SIM-карт.

Телеком-оператор, що підтримує цю технологію, передає клієнтові не фізичну SIM-карту, а набір зашифрованих цифрових даних, які смартфон «записує» на eSIM. Найчастіше інформація зашифрована у вигляді QR-коду з посиланням на завантаження абонентського профілю. На мікросхему можна встановити один або кілька профілів від різних операторів, без додаткових слотів і карток. Можна паралельно користуватися звичайною SIM-картою та eSIM з різними номерами телефонів або зовсім відмовитися від фізичних носіїв на користь електронних профілів.

Переваги та недоліки eSIM

Почнемо з переваг eSIM:

 • Щоб підключитися до нового оператора, не потрібно шукати стартовий пакет на полицях магазинів. Досить замовити електронний ваучер на сайті телеком-компанії або в інтернет-магазині та відсканувати QR-код.
 • Одна eSIM вміщує в середньому п’ять віртуальних SIM-карт одночасно, але активною залишається одна. Змінити оператора можна в налаштуваннях телефона.
 • eSIM і фізичну сімку можна використовувати паралельно, якщо є відповідний слот. Обидва номери будуть активними, але під час розмови по одному з них, телефон не зможе прийняти виклик на другий.
 • Новий смартфон або будь-який інший пристрій можна легко налаштувати на попередній номер. Це дуже зручно, якщо ви змінюєте телефон, адже не потрібно переставляти фізичні SIM-карти.
 • Якщо смартфон загубиться або його вкрадуть, ніхто не зможе дістати та викинути SIM-карту, оскільки вона вбудована. А щоб змінити eSIM, необхідно авторизуватися і ввести пароль.
 • eSIM розширює можливості для розвитку Інтернету речей (IoT) — молодої галузі, яка допомагає спростити побут і оптимізувати різні сфери бізнесу.

Але крім незаперечних плюсів, в eSIM є кілька недоліків:

 • З усіх «записаних» на чіп віртуальних сімок активною може бути тільки одна.
 • Технологію eSIM поки підтримують далеко не всі пристрої та менш як 10% операторів у всьому світі. Але це питання часу.

Які телефони підтримують eSIM

Найактивніше технологію електронних багаторазових SIM-карт просуває Apple. У 2014 році компанія представила віртуальну сімку AppleSIM. Вона виглядає, як звичайна, але працює без прив’язки до одного оператора та дозволяє змінювати тарифи в налаштуваннях смартфона. В Samsung вперше використали eSIM для смартгодинника Gear S2 Classic 3G, який вийшов у 2016 році. Також вбудовані сімки є у всіх найновіших флагманських смартфонах південнокорейського гіганта.

У вересні 2020 року список смартфонів, оснащених електронною SIM-картою, виглядає так:

 1. Смартфони Apple: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE.
 2. Флагмани Samsung Galaxy S20, S20+ і S20 Ultra, Galaxy Note 20 і Note 20 Ultra, розкладні сенсорні смартфони Galaxy Fold, Galaxy Z Flip і Galaxy Z Fold 2.
 3. Смартфони Google: Pixel 2, Pixel 2XL, Pixel 3, Pixel 3XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4XL.
 4. Флагманські моделі Huawei P40 і Huawei P40 Pro.
 5. Смартфон Motorola Razr 2019.

Деякі виробники смартфонів випускають одну й ту саму модель у двох варіантах: з вбудованою сімкою і без неї. Тому під час покупки будьте уважні та переконайтеся, що вибрали саме версію з eSIM.

Інші пристрої з технологією eSIM

Крім смартфонів, електронну SIM-карту підтримують деякі моделі планшетів, ноутбуків, смартгодинників та інших гаджетів:

 • Планшети iPad Pro 11 1 покоління, iPad Pro 11 2 покоління, iPad Pro 12.9 3 покоління, iPad Pro 12.9 4 покоління, iPad Air 3 покоління, iPad 7 покоління, iPad mini 5 покоління.
 • Ноутбук HP Spectre Folio і мініатюрний ноутбук Gemini PDA, трансформери Lenovo Yoga 630 і Microsoft Surface Pro 5 покоління.
 • Смартгодинники різних брендів: Apple Watch 3, Xiaomi Mi Watch, Huawei Watch 2, Samsung Gear S2 Classic 3G, Samsung Galaxy Watch LTE, Galaxy Watch Active 2 і Galaxy Sport Watch 3 в спеціальній модифікації.
 • Деякі комп’ютери з Windows 10 Creators Update.

Як підключити та використовувати eSIM в Україні

Процес активації та умови використання електронної SIM-карти залежать від оператора мобільного зв’язку. Але в цілому способи, як підключити eSIM, досить схожі. Можна виокремити п’ять основних етапів:

 1. Переконайтеся, що смартфон або інший пристрій, який ви хочете використовувати, підтримує eSIM. Також перевірте, чи обслуговує обрана вами телеком-компанія потрібний тип пристрою: наприклад, деякі оператори eSIM в Україні поки підтримують тільки віртуальні сімки для смартфонів і деяких моделей планшетів.
 2. Придбайте електронний або фізичний ваучер на сайті онлайн або у звичайному магазині оператора.
 3. Відскануте QR-код з ваучера.
 4. Виберіть тариф в налаштуваннях смартфона.
 5. Активуйте номер eSIM.

Після активації віртуальної SIM-карти ви можете користуватися інтернетом і послугами зв’язку в рамках обраного тарифного плану, як і з фізичною сімкою.

Деякі телеком-оператори дають абонентам можливість легко та швидко перенести eSIM зі старого смартфона або планшета на новий, використовуючи налаштування та QR-код. Для цього:

 • З’ясуйте у свого оператора можливість «перезаписати» свій номер на інший пристрій самостійно. Також перевірте, чи підтримує такий спосіб ваш старий і новий девайс.
 • Переконайтеся, що обидва пристрої підключені до інтернету.
 • Видаліть свій абонентський профіль у налаштуваннях старого смартфона або планшета. Якщо eSIM залишити активною, під час перенесення з’явиться помилка.
 • Відскануйте QR-код вашого номера eSIM за допомогою нового пристрою.

Популярні питання

 1. ? Чи можна на eSIM залишити номер телефону зі звичайної сімки?

Так, оператори надають абонентам можливість замінити звичайну SIM-карту на eSIM без втрати не тільки номера, але й тарифного плану, коштів на основному і бонусному рахунках, підключених послуг і акцій. Проте контакти, збережені повідомлення або історію викликів перенести на віртуальну сімку не вдасться.

 1. ? Скільки eSIM може бути на одному смартфоні?

Кількість віртуальних SIM-карт, які можна встановити на чіп eSIM, залежить від конкретної моделі пристрою. В середньому на один смартфон можна «записати» п’ять eSIM з різними номерами.

 1. ? Чи працює 4G-інтернет на eSIM?

4G (LTE) працює на eSIM так само, як і на звичайних фізичних USIM-картах. Щоб активувати послугу, виберіть відповідну технологію в меню налаштувань eSIM: LTE або 4G, або 3G/4G(LTE), або 2G/3G/4G(LTE).

Теги