Як працює електронна SIM-карта eSIM
28 вересня 2020 7 хвилин читання

Як працює електронна sim-карта eSIM

Огляди рішень#eSIM#SIM-карта

Про що:

eSIM, або embedded-SIM (від англ. embedded — вбудований) — це інтегрований найчастіше в материнську плату смартфона, планшета, смартгодинника або іншого пристрою чіп розміром приблизно 5×5 мм, який зберігає дані та виконує функції SIM-карти. Щоб використовувати технологію Remote SIM Provisioning, потрібен пристрій із вбудованою мікросхемою eSIM і оператор мобільного зв’язку, який надає послугу віртуальних SIM-карт.

Зміст

Переваги та недоліки eSIM

Які телефони підтримують eSIM

Інші пристрої з технологією eSIM

Як підключити та використовувати eSIM в Україні

Популярні питання

Телеком-оператор, що підтримує цю технологію, передає клієнтові не фізичну SIM-карту, а набір зашифрованих цифрових даних, які смартфон «записує» на eSIM. Найчастіше інформація зашифрована у вигляді QR-коду з посиланням на завантаження абонентського профілю. На мікросхему можна встановити один або кілька профілів від різних операторів, без додаткових слотів і карток. Можна паралельно користуватися звичайною SIM-картою та eSIM з різними номерами телефонів або зовсім відмовитися від фізичних носіїв на користь електронних профілів.

Переваги та недоліки eSIM

Почнемо з переваг eSIM:

 • Щоб підключитися до нового оператора, не потрібно шукати стартовий пакет на полицях магазинів. Досить замовити електронний ваучер на сайті телеком-компанії або в інтернет-магазині та відсканувати QR-код.
 • Одна eSIM вміщує в середньому п’ять віртуальних SIM-карт одночасно, але активною залишається одна. Змінити оператора можна в налаштуваннях телефона.
 • eSIM і фізичну сімку можна використовувати паралельно, якщо є відповідний слот. Обидва номери будуть активними, але під час розмови по одному з них, телефон не зможе прийняти виклик на другий.
 • Новий смартфон або будь-який інший пристрій можна легко налаштувати на попередній номер. Це дуже зручно, якщо ви змінюєте телефон, адже не потрібно переставляти фізичні SIM-карти.
 • Якщо смартфон загубиться або його вкрадуть, ніхто не зможе дістати та викинути SIM-карту, оскільки вона вбудована. А щоб змінити eSIM, необхідно авторизуватися і ввести пароль.
 • eSIM розширює можливості для розвитку Інтернету речей (IoT) — молодої галузі, яка допомагає спростити побут і оптимізувати різні сфери бізнесу.

Але крім незаперечних плюсів, в eSIM є кілька недоліків:

 • З усіх «записаних» на чіп віртуальних сімок активною може бути тільки одна.
 • Технологію eSIM поки підтримують далеко не всі пристрої та менш як 10% операторів у всьому світі. Але це питання часу.

Які телефони підтримують eSIM

Найактивніше технологію електронних багаторазових SIM-карт просуває Apple. У 2014 році компанія представила віртуальну сімку AppleSIM. Вона виглядає, як звичайна, але працює без прив’язки до одного оператора та дозволяє змінювати тарифи в налаштуваннях смартфона. В Samsung вперше використали eSIM для смартгодинника Gear S2 Classic 3G, який вийшов у 2016 році. Також вбудовані сімки є у всіх найновіших флагманських смартфонах південнокорейського гіганта.

У вересні 2020 року список смартфонів, оснащених електронною SIM-картою, виглядає так:

 • Смартфони Apple: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 minі, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 mini.
 • Флагмани Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Note 20 Ultra 5G, Galaxy Fold, Galaxy Z Flip.
 • Смартфони Google: Pixel 2, Pixel 2XL, Pixel 3, Pixel 3XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4XL.
 • Флагманські моделі Huawei P40 і Huawei P40 Pro.
 • Смартфон Motorola Razr 2019.

Деякі виробники смартфонів випускають одну й ту саму модель у двох варіантах: з вбудованою сімкою і без неї. Тому під час покупки будьте уважні та переконайтеся, що вибрали саме версію з eSIM.

Інші пристрої з технологією eSIM

Крім смартфонів, електронну SIM-карту підтримують деякі моделі планшетів, ноутбуків, смартгодинників та інших гаджетів:

 • Планшети iPad Pro 11 1 покоління, iPad Pro 11 2 покоління, iPad Pro 12.9 3 покоління, iPad Pro 12.9 4 покоління, iPad Air 3 покоління, iPad 7 покоління, iPad mini 5 покоління.
 • Ноутбук HP Spectre Folio і мініатюрний ноутбук Gemini PDA, трансформери Lenovo Yoga 630 і Microsoft Surface Pro 5 покоління.
 • Смартгодинники різних брендів: Apple Watch 3, Xiaomi Mi Watch, Huawei Watch 2, Samsung Gear S2 Classic 3G, Samsung Galaxy Watch LTE, Galaxy Watch Active 2 і Galaxy Sport Watch 3 в спеціальній модифікації.
 • Деякі комп’ютери з Windows 10 Creators Update.

Як підключити та використовувати eSIM в Україні

Процес активації та умови використання електронної SIM-карти залежать від оператора мобільного зв’язку. Але в цілому способи, як підключити eSIM, досить схожі. Можна виокремити п’ять основних етапів:

 1. Переконайтеся, що смартфон або інший пристрій, який ви хочете використовувати, підтримує eSIM. Також перевірте, чи обслуговує обрана вами телеком-компанія потрібний тип пристрою: наприклад, деякі оператори eSIM в Україні поки підтримують тільки віртуальні сімки для смартфонів і деяких моделей планшетів.
 2. Придбайте електронний або фізичний ваучер на сайті онлайн або у звичайному магазині оператора.
 3. Відскануте QR-код з ваучера.
 4. Виберіть тариф в налаштуваннях смартфона.
 5. Активуйте номер eSIM.

Після активації віртуальної SIM-карти ви можете користуватися інтернетом і послугами зв’язку в рамках обраного тарифного плану, як і з фізичною сімкою.

Деякі телеком-оператори дають абонентам можливість легко та швидко перенести eSIM зі старого смартфона або планшета на новий, використовуючи налаштування та QR-код. Для цього:

 • З’ясуйте у свого оператора можливість «перезаписати» свій номер на інший пристрій самостійно. Також перевірте, чи підтримує такий спосіб ваш старий і новий девайс.
 • Переконайтеся, що обидва пристрої підключені до інтернету.
 • Видаліть свій абонентський профіль у налаштуваннях старого смартфона або планшета. Якщо eSIM залишити активною, під час перенесення з’явиться помилка.
 • Відскануйте QR-код вашого номера eSIM за допомогою нового пристрою.

Популярні питання

 1. Чи можна на eSIM залишити номер телефону зі звичайної сімки? Так, оператори надають абонентам можливість замінити звичайну SIM-карту на eSIM без втрати не тільки номера, але й тарифного плану, коштів на основному і бонусному рахунках, підключених послуг і акцій. Проте контакти, збережені повідомлення або історію викликів перенести на віртуальну сімку не вдасться.
 2. Скільки eSIM може бути на одному смартфоні? Кількість віртуальних SIM-карт, які можна встановити на чіп eSIM, залежить від конкретної моделі пристрою. В середньому на один смартфон можна «записати» п’ять eSIM з різними номерами.
 3. Чи працює 4G-інтернет на eSIM? 4G (LTE) працює на eSIM так само, як і на звичайних фізичних USIM-картах. Щоб активувати послугу, виберіть відповідну технологію в меню налаштувань eSIM: LTE або 4G, або 3G/4G(LTE), або 2G/3G/4G(LTE).
Огляди рішень#eSIM#SIM-карта

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#AI#ШтучнийІнтелект#Робота#MicrosoftAzure#ШІ#Azure
#Тарифи#FTTB#4G#Wi-Fi#КорпоративнийІнтернет
#eSIM#SIM-карта#4G#IOT#IOTISKYIVSTAR
Що таке eSim та як її підключити?11 травня 2022 5 хвилин читання

Що таке eSIM та як її підключити?

#eSIM#SIM-карта#Бізнес
#ADWISOR#BigData#MicrosoftAzure#IOT#ATC#ОфісТамДеВи#ФінансовийСкоринг#Star.Docs#ЕДО#ЕлектроннийДокументообіг#Бізнес
#Microsoft365#BigData#IOT#SIP#ATC
Нові реалії: інтернет як необхідність9 червня 2021 7 хвилин читання

Нові реалії: інтернет як необхідність

#ATC#ЕДО#ОфісТамДеВи#Star.Docs#Інтернет#4G
#M2M#IOT#IOTISKYIVSTAR

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку