Про що:
З часів, коли в 1980-х роках з’явилася мобільна мережа першого покоління, бездротові комунікаційні технології пройшли довгий шлях: від 1G до 4G, і на п’яти їм наступає 5G. Втім, поки 4G залишається найпоширенішою технологією зв’язку. У 2024 році вона займає 92% усіх мобільних з’єднань у світі. Розгляньмо, які можливості 4G пропонує для виконання робочих завдань.
Зміст
Що таке 4G?
Переваги 4G у порівнянні з 3G
Як бізнесу увімкнути 4G для робочих завдань
Прогнози щодо розвитку 4G в Україні
Що з технологією 5G
Що таке 4G?
4G (від англ. 4th Generation, тобто четверте покоління) — стандарт мобільного зв’язку, який забезпечує високошвидкісний бездротовий доступ до інтернету та передачу даних на мобільних пристроях. Ця технологія, запроваджена у 2009 році, до 25 разів швидша за 3G.
Разом з терміном 4G часто згадується і LTE (Long-Term Evolution, «довготривала еволюція»), що є попередником четвертого покоління. Перед ним користувачі отримували доступ до 3,9G або 3,95G, тобто LTE. Сьогодні ці терміни зазвичай вживаються разом, наприклад, 4G LTE, 4G LTE A, 4G LTE+ тощо.
Переваги 4G у порівнянні з 3G
Порівняно із попереднім стандартом мобільного зв’язку 4G має кілька переваг:
-
Вища швидкість передачі даних.
Ця технологія дає змогу користувачам швидше завантажувати файли, дивитися відео у високій якості, користуватися застосунками в режимі реального часу та спілкуватися онлайн з колегами без затримок.
Щоб візуально продемонструвати різницю між 3G і 4G, ми провели експеримент. На смартфоні по черзі увімкнули обидві технології, завантажуючи додаток «Мій Київстар». Просто подивіться на різницю у часі. Для зручності ми прискорили відео, але вказали фактичну тривалість завантаження.
-
Заміна Wi-Fi
4G надає доступ до мережі практично в будь-якому місці з покриттям, навіть де Wi-Fi недоступний. Щобільше, 4G забезпечує швидкість передачі даних, яка часто перевищує показники багатьох Wi-Fi-мереж, дозволяючи з легкістю користуватися ресурсами та додатками без затримок.
До речі, ви можете замовити додаткову SIM для другого девайса, наприклад, ноутбука, та використовувати її для доступу до мобільного інтернету. Користуйтеся двома SIM-картками (в смартфоні та ноутбуці) з одним номером і однаковими послугами. Ви сплачуєте за один тариф, а використовуєте його на різних пристроях.
-
Краща якість зв’язку
Технологія 4G також гарантує вищу якість зв’язку. Вона зменшує кількість перешкод та фонових шумів під час телефонних розмов або відеоконференцій з колегами. Це означає, що ви можете насолоджуватися чітким звуком та стабільним зображенням, навіть в умовах активного використання мережі.
-
Покращена пропускна здатність
Ви можете передавати більше даних за коротший час. Завантаження великих файлів, потокове відео або використання потужних додатків тепер відбувається без затримок чи сповільнень. Уявіть, що ви можете працювати з документом, переглядати відео або проводити вебінар одночасно, не хвилюючись про збої у зв’язку. Так, 4G не тільки підвищує продуктивність, а й робить вашу роботу набагато комфортнішою.
Як бізнесу увімкнути 4G для робочих завдань
У минулому 2023 році швидкісним інтернетом 4G користувалися 80% абонентів Київстар. Щоб українські компанії мали можливість використовувати переваги технології 4G у своїй роботі, телеком-оператор пропонує бізнес-тарифи для великих, малих, середніх компаній та ФОП.
Усі тарифні плани містять 4G (LTE) мобільний інтернет. Ви можете підібрати найбільш зручні за обсягами послуг тарифи та залишатися на зв’язку з колегами, клієнтами та партнерами. Наприклад, тарифи Бізнес UA. Баланс, Бізнес UA. Швидкість, Бізнес UA. Масштаб мають безлімітний інтернет.
Зв'язок для бізнесу
Тарифи для компаній та підприємців
Підбирайте тариф під ваші бізнес-потреби. Швидкісний 4G, безлім на Київстар, хвилини на інші номери та за кордон, а ще дві послуги на вибір без доплат.
Вам може бути цікаво:
Красивий номер для вашого бізнесу: приверніть увагу та підвищте впізнаваністьПрогнози щодо розвитку 4G в Україні
Київстар має амбітні плани щодо розвитку технології в майбутньому. Активно працює над поліпшенням швидкості 4G, і це приносить результати. Адже завдяки тестуванню радіочастот швидкість мобільного 4G інтернету зросла в середньому на 62%. Компанія інвестує 600 мільйонів доларів, щоб збільшувати територію охоплення 4G-зв’язку в заміській зоні та на автошляхах України, будувати нові об’єкти мережі та відновлювати зв’язок на територіях, які звільнятимуться. У найближчі три роки в планах збільшити територію покриття мережі LTE у віддалених населених пунктах, щоб доступ до 4G був у 98% населення України.
Що з технологією 5G
Інвестиції у 4G дозволять забезпечувати не тільки високу якість послуг, а й в перспективі розвивати 5G-сервіси. Технологію «переходу» від 4G до 5G називають LTE Advanced Pro (LTE A-Pro). Національний інститут стратегічних досліджень вважає стандарт мобільного зв’язку п’ятого покоління як одну з проривних технологій майбутнього.
Київстар вже готує свою мережу до впровадження 5G в Україні. Одним із ключових кроків для цього є звільнення частот, які наразі використовуються застарілими 3G технологіями. Цей тренд вже активно впроваджується в усьому світі: 56% європейських операторів уже відмовилися від 3G, а ще 42% планують зробити це до 2025 року.
Якщо ви досі користуєтеся 3G, то перемикнутися на четверте покоління можете просто і без додаткових витрат. Ви маєте всього лише безплатно змінити свою стару SIM-картку на нову в магазинах Київстар або переналаштувати ваш смартфон, якщо він підтримує цю технологію, так само як і SIM.
Читайте також:
Як розвивається 5G у світі: кейси та перспективи
Додайте коментар