Як працювати без Wi-Fi: можливості 4G для бізнесу
7 липня 2023 6 хвилин читання

Як працювати без Wi-Fi: можливості 4G для бізнесу

Огляди рішень#Тарифи#FTTB#4G#Wi-Fi#КорпоративнийІнтернет

Про що:

Відтоді, як у 1980-х роках запустили мобільну мережу першого покоління, системи бездротового зв’язку пройшли різні етапи розвитку: від 1G до 4G. А у найближчому майбутньому очікується активний розвиток 5G. Найбільш використовуваною на сьогодні є технологія 4G, і за прогнозами Omdia, вона домінуватиме ще упродовж багатьох років. Тож, які переваги має ця технологія для виконання робочих завдань? Розповімо далі.

Зміст

Що таке 4G?

Як скоро п’яте покоління зв’язку замінить 4G?

Переваги 4G у порівнянні з 3G

Як бізнесу увімкнути 4G для робочих завдань?

Прогнози щодо розвитку 4G в Україні

Що таке 4G?

4G (від англ. 4th Generation, тобто четверте покоління) — це стандарт мобільного зв’язку, який забезпечує високошвидкісний бездротовий доступ до інтернету і передачу даних на мобільних пристроях. 4G був впроваджений у 2009 році та замінив попередній стандарт 3G. 4G (LTE) до 25 разів спритніший за 3G-інтернет.

Разом із поняттям 4G можна почути про LTE (від англ. Long-Term Evolution, «довготривала еволюція»), тобто стандарт схожий на 4G, проте є лише попередником четвертого покоління. Іншими словами, коли 4G спочатку був запущений, ви могли отримати доступ до 3,9G або 3,95 G, тобто до LTE. Але зараз ці терміни найчастіше використовують разом, як-от 4G LTE, 4G LTE A, 4G LTE+ тощо.

Як скоро п’яте покоління зв’язку замінить 4G?

Ви напевно чули, що на п’яти 4G наступає технологія 5G, швидкість якої може бути майже у 10-20 разів кращою. Проте її впровадження поки має деякі складнощі. Експерти Omdia зазначають, що наявність кількох технологій стільникового зв’язку негативно впливатиме на телеком-галузь через одночасне інвестування у підтримку та розвиток 3G, 4G, 5G — це складно і дорого. Відповідно, впровадження 5G має наразі має більше потенційних витрат на запуск, аніж потенціал для швидкої віддачі від зроблених інвестицій.

Так, директор з досліджень Omdia Ронан де Ренесс вважає, що для розвитку мережі та цифрової трансформації необхідно позбавлятися старого під час розгортання нового. Тож, незабаром потрібно виводити з експлуатації 3G, залишатися реалістичними щодо перспектив і затребуваності 5G та не переоцінювати свої можливості до переходу на наступний рівень. Як висновок — технологія 4G у найближчі роки поки що залишатиметься актуальнішою за інші.

Переваги 4G у порівнянні з 3G

Порівняно із попереднім стандартом мобільного зв’язку 4G має кілька переваг. Ось деякі з них:

  • Вища швидкість передачі даних.

Дозволяє користувачам швидше завантажувати файли та додатки, дивитися відео високої якості, користуватися додатками у реальному часі, зв’язуватися онлайн з колегами без затримок тощо.

Наприклад, візуально оцінити різницю між 3G та 4G допоможе наш експеримент. Ми вирішили завантажити додаток «Мій Київстар» увімкнувши по черзі ці дві технології на смартфоні. Тільки подивіться на різницю у часі. Для зручності ми прискорили відео, але вказали, скільки реально це тривало.

Як працювати без Wi-Fi: можливості 4G для бізнесу
  • Заміна Wi-Fi

Доступ до мобільного інтернету практично будь-де, де є покриття мережі 4G та немає Wi-Fi. Крім того, забезпечує вищу швидкість передачі даних порівняно із багатьма Wi-Fi-мережами.

  • Краща якість зв’язку.

4G забезпечує меншу кількість перешкод та фонових шумів під час телефонних розмов або відеонарад з колегами.

  • Покращена пропускна здатність.

Це означає, що можна передавати більше даних за менший час, завантажувати великі файли та використовувати послуги, які вимагають великого обсягу даних, без перебоїв або сповільнення швидкості передачі.

Як бізнесу увімкнути 4G для робочих завдань?

Щоб український бізнес мав можливість використовувати переваги технології 4G у своїй роботі, телеком-оператор «Київстар» оновив корпоративні тарифи, які включають 4G (LTE) мобільний інтернет. Завдяки чому компанії можуть підібрати найбільш зручні за обсягами послуг тарифи та залишатися на зв’язку з колегами, клієнтами та партнерами. Наприклад, за 350 грн на місяць ви можете підключити тариф із безлімітним 4G-інтернетом та використовувати його для робочих потреб.

Зв'язок для бізнесу

Зв'язок для бізнесу

Тарифи для компаній та підприємців

Підбирайте тариф під ваші бізнес-потреби. Швидкісний 4G, безлім на Київстар, хвилини на інші номери та за кордон, а ще дві послуги на вибір без доплат.

Зараз в Україні швидкісним інтернетом 4G користуються 80% абонентів. При цьому здебільшого вони не використовують усі його потужності для своїх потреб на повну. Відповідно, подальший розвиток і розповсюдження технології все ще має великий потенціал.

Якщо ви досі користуєтеся 3G, то перемикнутися на четверте покоління можете просто і без додаткових витрат. Ви маєте всього лише безплатно змінити свою стару SIM-картку на нову в магазинах Київстар або переналаштувати ваш смартфон, якщо він підтримує цю технологію, так само як і SIM.

Читайте також: Як розвивався 4G в Україні: статистика Київстар за п’ять років

Прогнози щодо розвитку 4G в Україні

Київстар інвестує 600 мільйонів доларів, щоб збільшувати територію охоплення 4G-зв’язку в заміській зоні та на автошляхах України, будувати нові об’єкти мережі та відновлювати зв’язок на територіях, які звільнятимуться. Такі інвестиції дозволять забезпечувати не тільки високу якість послуг LTE, а й в перспективі — розвивати 5G-сервіси. У найближчі три роки компанія планує збільшити територію покриття мережі LTE у віддалених населених пунктах, щоб доступ до 4G був у 98% населення України.

Огляди рішень#Тарифи#FTTB#4G#Wi-Fi#КорпоративнийІнтернет

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Тарифи#ШтучнийІнтелект#ІнтернетРечей#ІнтернетДляБізнесу#4G#ШІ#AI#IOT#IOTISKYIVSTAR
#ATC#Love.ua#Microsoft365#Офіс365#Бізнес#Інтернет
#Stoprussia#Рішення#Тарифи#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression#Бізнес
#IOT#ІнтернетРечей#Рішення#IPтелефонія#IOTISKYIVSTAR#Інтернет#ІнтернетДляБізнесу#КорпоративнийІнтернет#Тарифи
Найбільші дата-центри світу14 грудня 2021 7 хвилин читання

Найбільші дата-центри світу

#ДатаЦентр#ЦентрДаних#ЦОД#Colocation
#Бізнес#Технології#Microsoft365#Офіс365#ОфісТамДеВи#Інновації
Нові реалії: інтернет як необхідність9 червня 2021 7 хвилин читання

Нові реалії: інтернет як необхідність

#ATC#ЕДО#ОфісТамДеВи#Star.Docs#Інтернет#4G
#M2M#IOT#IOTISKYIVSTAR

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку