Як розвивається 5G у світі: кейси та перспективи
24 листопада 2023 5 хв. читання

Як розвивається 5G у світі: кейси та перспективи

Актуальні тренди#Тарифи#ШтучнийІнтелект#ІнтернетРечей#ІнтернетДляБізнесу#4G#ШІ#AI#IOT#IOTISKYIVSTAR

Про що:

Коли ми розповідали про можливості 4G для бізнесу, то згадували, що у найближчому майбутньому також очікується активний розвиток технології 5G. Звернемося до даних Statista. Станом на 2023 рік у світі зафіксовано 1,9 млрд глобальних підключень 5G. Прогнозується, що до 2024 року ця цифра зросте до 2,8 млрд, а до 2027 року — до 5,9 млрд. Мобільними мережами п’ятого покоління зараз користуються у понад 2400 містах світу. Цікаво, як саме розвивається 5G.

Зміст

Що таке 5G

Як 5G змінює бізнес-процеси та повсякденне життя у світі

Висновки

Що таке 5G

5G (від англ. fifth generation) — це п’яте покоління бездротових систем. Воно працює на тих же радіочастотах, що й мережі попередніх поколінь, проте між ними є значні відмінності, і ось кілька з них:

  • 5G у понад 10 разів швидше за 4G.
  • 5G має меншу затримку, тобто період часу між відправкою та отриманням інформації. У 4G затримка — 200 мс, а у 5G — 1 мс. 
  • 5G працює з ширшим діапазоном смуг пропускання, а це означає, що одночасно можна підключити більше пристроїв обміну інформацією.
  • Пристрої 5G оптимізовані для низького енергоспоживання.

Через стрімкий розвиток штучного інтелекту (ШІ) та Інтернету речей (IoT) збільшується і кількість даних, які потрібно обробляти, аналізувати й зберігати.

Очікується, що до 2025 року у світі буде майже 200 зетабайт даних. Втім, не усі сучасні технології призначені для такого інформаційного навантаження. Тож, 5G має глобальний потенціал, щоб стати для усього світу рятівним технологічним колом. 

Зокрема, часто використовують термін «промисловий 5G», оскільки ця технологія дуже популярна у промисловості. Проте є й інші напрямки, які можуть отримати багато переваг від 5G. І про них поговоримо далі.

Як 5G змінює бізнес-процеси та повсякденне життя у світі

Про те, як розвиток 5G змінює бізнес-процеси та повсякденне життя, розповідають експерти Forbes Technology Council. Ділимося основними тезами:

  • Виробництво

Технологія 5G обіцяє значний прогрес для виробництва. Вона дозволяє галузі у реальному часі отримувати та обробляти великі обсяги інформації та поліпшувати ефективність виробничих процесів. Зменшення затримки допомагає в управлінні автоматизованими системами та роботами, роблячи їх більш точними. Також 5G дозволяє компаніям впроваджувати розумні системи моніторингу та обслуговування, сприяючи підвищенню якості продукції та запобігаючи можливим збоям в обладнанні.

Розумне виробництво Gestamp засноване на цифровому двійнику фабрики. Фізична інфраструктура заводу та його точна віртуальна модель синхронізуються через мережу 5G. Це дозволяє перевіряти промислові процеси дистанційно та тестувати різні сценарії роботи.

  • Транспортна галузь

5G полегшує зв’язок між різними транспортними засобами та швидко збирає дані з будь-яких куточків світу. Так можна буде скоротити час у дорозі та за потреби покращити системи допомоги водієві. Крім цього, світ наближається до напівавтономних і повністю автономних авто, і низька затримка 5G є важливою для цього, оскільки взаємодія в реальному часі та відео необхідні для оперативного прийняття рішень.

Наприклад, американський стартап Halo використовує мережі 5G для того, щоб оператори могли віддалено керувати безпілотними електромобілями та надавати послуги перевезення клієнтам. Як усе відбувається? Клієнт замовляє автомобіль через додаток, оператор дистанційно керує авто, аби доставити його до замовника. Після цього клієнт може сісти за кермо та їхати як водій. Коли поїздка завершується, віддалений оператор надає це авто іншому клієнту.

  • Медицина

Завдяки 5G нові та вдосконалені послуги охорони здоров’я можуть бути доступні поза містом у сільській місцевості. Також машини швидкої допомоги допомагатимуть медичному персоналу лікувати пацієнтів прямо в машині, а лікарні — підготуватися до їхнього прибуття. HD-відео можна використовувати для телемедицини й телеконсультацій, зменшуючи потребу в поїздках. 5G-керовані роботи та автоматизація можуть допомогти пацієнтам на місці. Крім того, можлива дистанційна діагностика та дистанційна операція.

Дистанційна 5G-операція була проведена в Китаї у 2019 році. Лікар віддалено «керував» хірургічними інструментами, а усі дії відображалися на моніторі з високою роздільною здатністю за допомогою 5G. Це дозволило імплантувати електростимулятор мозку пацієнту з хворобою Паркінсона.

  • Метавсесвіт

5G значно покращив підключення до інтернету під час спілкування в реальному часі. Це позитивно впливає на розвиток віртуальної та доповненої реальності, роблячи їх більш доступними. У результаті метавсесвіт стане важливим аспектом повсякденного життя. Крім того, це революціонізує досвід роздрібної торгівлі. Програми можуть аналізувати вподобання клієнтів, щоб надавати персоналізовані рекомендації.

Іспанська суднобудівна компанія Navantia спеціалізується на військовому і цивільному суднобудівництві. Вона створює кораблі, які використовують зв’язок 5G для віддаленої допомоги офіцерам технічного обслуговування через окуляри доповненої реальності (AR). Також компанія застосовує 5G для підтримки процесу суднобудування: запускають обробку 3D-сканування у режимі реального часу, оптимізуючи свої виробничі процеси.

  • Розумні міста

5G допомагає прискорити втілення ідеї про розумні міста. Вони будуються за допомогою мережі підключених пристроїв, датчиків і систем, які збирають дані в режимі реального часу. Потім ці дані аналізуються та використовуються для оптимізації міської інфраструктури, громадських послуг і транспортних систем. Наприклад, абонент може зателефонувати до міської служби порятунку, а оператор отримає доступ до записів із камер відеоспостереження та інших пристроїв поблизу, щоб швидко визначити місцеперебування абонента або навіть план поверху будівлі, де той опинився.

У червні 2020 року Канада розпочала свій перший проєкт 5G Smart City у провінції Британська Колумбія. Зокрема, зосередились на покращенні транспортної системи в місті. Для цього використовуються 5G-датчики на перехрестях. Вони відстежуватимуть рух пішоходів і транспортних засобів. Потім ці дані будуть використані міською владою для прийняття кращих рішень щодо загального управління дорожнім рухом у місті.

  • Освіта та дистанційне навчання

Технології 5G і штучного інтелекту можуть удосконалити освіту і змінити спосіб навчання й викладання. Мережі забезпечують високошвидкісне та надійне підключення для безперебійного доступу до освітніх ресурсів та онлайн-платформ. Студенти та викладачі можуть брати участь у відеоконференціях у реальному часі, отримувати доступ до інтерактивного вмісту та співпрацювати над проєктами з будь-якого місця.

Компанія T-Mobile у партнерстві з Prisms VR запровадила гарнітури віртуальної реальності в школах. Розгортаючи навчальні програми через гаджети, підключені до мережі 5G, вчителі та учні можуть насолоджуватися цікавими інтерактивними уроками математики.

Висновки

80% компаній у світі вважають, що 5G стане найбільш революційним розвитком мережі, але занепокоєння щодо безпеки технології все ще залишаються проблемою, згідно з результатами глобального дослідження Accenture. Будь-які технологічні оновлення вимагають продуманого підходу з оглядом на вартість модернізації наявної інфраструктури та очікувану віддачу від інвестицій. Директор з досліджень Omdia Ронан де Ренесс запевняє, що враховуючи це, технологія 4G у найближчі роки поки що залишатиметься актуальнішою за інші.

Зокрема, 4G дозволяє українському бізнесу працювати без Wi-Fi, підключивши корпоративні тарифи з 4G (LTE) мобільний інтернетом.

Зв'язок для бізнесу

Зв'язок для бізнесу

Тарифи для компаній та підприємців

Підбирайте тариф під ваші бізнес-потреби. Швидкісний 4G, безлім на Київстар, хвилини на інші номери та за кордон, а ще дві послуги на вибір без доплат.

Актуальні тренди#Тарифи#ШтучнийІнтелект#ІнтернетРечей#ІнтернетДляБізнесу#4G#ШІ#AI#IOT#IOTISKYIVSTAR

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ШтучнийІнтелект#Azure#AI#ШІ#MicrosoftAzure#BigData#ІнтернетДляБізнесу#Кібербезпека
Світові телеком-тренди на 2023 рік26 грудня 2022 9 хв. читання

Світові телеком-тренди на 2023 рік

#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365#FTTB#Інтернет#ІнтернетДляБізнесу#Технології#B2B#API
#ВійнавУкраїні#Рішення
#IOT#Рішення#Технології#RTK-система#IOTISKYIVSTAR
#Microsoft365#Офіс365
#IOT#ІнтернетРечей#Рішення#IPтелефонія#IOTISKYIVSTAR#Інтернет#ІнтернетДляБізнесу#КорпоративнийІнтернет#Тарифи
#Бізнес#Технології#Microsoft365#Офіс365#ОфісТамДеВи#Інновації
#ХмарніРішення#BigData#Microsoft365#ADWISOR#Кібербезпека#Look-alike#ПортретКлієнта#ХмарнаІнфраструктура#Azure#AzureStack#Офіс365#MicrosoftAzure#Heatmap

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку