Маркетинг поколінь і як його використати в комунікації
5 липня 2021 5 хв. читання

Маркетинг поколінь і як його використати в комунікації

Поради#ADWISOR#Маркетинг#ТаргетованіРозсилки#СмсРозсилка#ЯкЦеПрацює?#ТригерніРозсилки

Про що:

Регулярно надсилаєте клієнтам повідомлення, намагаєтеся бути яскравими та актуальними, а бажаних результатів розсилок усе одно немає? Подивіться на свою аудиторію під іншим кутом — віковим.

Час поділив населення планети на покоління, а середовище, у якому вони росли, нагородило їх характерним сприйняттям, цінностями та вподобаннями. І хай як не просто дослідити групи з мільйонів людей і знайти в них спільне, саме на цьому базується підхід маркетингу поколінь. Спробуйте використати його в комунікації з клієнтами, і результат не змусить себе чекати.

Зміст

Що треба знати про покоління Х?

Що треба знати про покоління Y?

Що треба знати про покоління Z?

Маркетинг поколінь і як його використати в комунікації

Що треба знати про покоління Х?

Народилися у 1965–1980-х роках. Вони незалежні, високоморальні та відкриті до різноманітності матеріалісти.

Фінансово стабільні

Зараз вони на піку кар’єри та отримують найбільший дохід. Звідси — купівельна спроможність. А ще — це покоління, яке вміє відкладати гроші: для них це необхідність. Колись вони збирали на сімейний відпочинок, тепер — на навчання дітей і допомогу стареньким батькам.

 • День народження, ювілей чи свято — гарний привід для бренду нагадати про себе і, наприклад, про відкладені в Улюблене товари.

Лояльні до брендів

Загалом скептичне, покоління Х лояльне до своїх брендів-фаворитів. Тому важливо зосередитися на якості продуктів, клієнтському обслуговуванні та бути справжніми й актуальними, але не настирливими.

 • Не зловживайте рекламними повідомленнями. Використовуйте SMS як канал для обслуговування або комунікації про вже оформлене замовлення.

Люблять заощаджувати

Купувати з купоном чи промокодом — їхня таємна пристрасть. Вони активно шукають їх в інтернеті й охоче користуються, коли отримують такі від брендів. Однак, варто враховувати, що представники цього покоління не люблять робити зайві рухи й переходити в соцмережі чи додатки, щоб отримати пропозицію.

 • Додавайте в текст повідомлення промокоди чи спеціальні пропозиції, якими легко скористатися.
 • Пропонуйте вступати до програм лояльності.
Маркетинг поколінь і як його використати в комунікації
 • Швидко створити розсилку можна на платформі ADWISOR.
Комунікація з клієнтами

Комунікація з клієнтами

Viber-розсилки на власну базу клієнтів

Спілкуйтеся зі своїми клієнтами в зручному для них месенджері Viber. Можна використовувати альфа-ім'я та логотип вашої компанії.

Спробувати

Що треба знати про покоління Y?

Народилися у 1981–1996-х роках. Освічені, технічно підковані, соціально відповідальні. Прагнуть, щоб їх сприймали як особистостей, а не як загал.

Купують досвід, а не товар

Міленіали в пошуку емоцій та захопливих історій, тому й перевагу віддають саме таким брендам. Приміром, «фен із десятьма температурними режимами» — звучить серйозно, але сильніше на них вплине історія, як цьому фену вдалося замінити похід до дорогого салону.

 • Визначте, які проблеми вирішують ваші послуга чи продукт, як вони полегшать чи доповнять життя клієнтів покоління Y. Комунікуйте у коротких текстах та естетичних зображеннях, щоб чітко сформувати уявлення про майбутній досвід.

Довіряють відгукам

Найімовірніше, вони придбають продукт чи скористуються послугою, які хтось порадив, аніж тими, які просто побачили в рекламі чи соцмережі. Міленіали й самі охоче діляться відгуками та коментарями та цінують, коли до них дослухаються.

 • Дайте клієнтам-міленіалам можливість поділитися думками про ваш бренд — так ви зможете вибудувати міцний емоційний зв’язок.
Маркетинг поколінь і як його використати в комунікації
 • Збирати відгуки можна й через Google Форми. Посилання на неї додавайте у кнопку.

Цінують вчасність

І йдеться не лише про миттєву відповідь на їхнє запитання у соцмережі чи на сайті — це, звісно, важливо, а й про SMS-маркетинг на випередження. За підрахунками, 60 % міленіалів люблять спілкуватися з бізнесом за допомогою текстових повідомлень, тож ваші завчасні пропозиції чи рекомендації зіграють на руку вам обом.

 • Налаштовуйте таргетинг відповідно до актуальної інформації. Уявімо, що ви — магазин верхнього одягу, а у Полтавській області на наступному тижні прогнозують дощ. Уже сьогодні проінформуйте полтавців про свій асортимент дощовиків або тренчів у SMS-повідомленні.

Що треба знати про покоління Z?

Народилися у 1997–2012 роках. Креативні та сміливі. Вибирають бренди, які мають чіткі цінності та сильну інтернет-спільноту, є інклюзивними.

Завжди зі смартфоном

83 % опитаних представників покоління Z позитивно ставляться до спілкування із брендами через текстові повідомлення. Це й не дивно: вони перевіряють сповіщення до трьох разів на годину, а ще — відчувають контроль над ситуацією: можуть прочитати чи відповісти тоді, коли їм зручно.

 • Налаштовуйте розсилки в різних каналах комунікації, але пам’ятайте: інформуйте в міру — часті рекламні повідомлення можуть тиснути й відбивати цікавість. Також пишіть коротко — вони не люблять читати довгі тексти.

Самовиражаються через споживання

Покоління Z шукає бренди, які мають такі ж цінності, що й у них: тільки так вони зможуть підкреслити свою ідентичність. І це стосується усього: від аксесуарів до харчових продуктів. За це вони навіть готові переплачувати.

 • Ваша ідентичність повинна однаково прослідковуватися не тільки у самих продуктах чи послугах, а й у текстовій та візуальній частині комунікації. Для цього визначте tone of voice та редполітику бренду.

Переймаються майбутнім планети

Покоління Z розуміє, що відбувається у світі, його екологічні, політичні та соціально-економічні проблеми. З цієї причини зазвичай вибирають бренди, які є соціально відповідальними та турбуються про екологію.

 • Проаналізуйте свій бренд і визначте, як би ви могли, хай не глобально, але допомогти планеті. Комунікуйте про це — покоління Z оцінить.
 • У ADWISOR можна використовувати транслітерацію. Але зважайте на довжину повідомлень.
Маркетинг поколінь і як його використати в комунікації

Дотримуватися маркетингу поколінь — вибір, а не ультиматум. Попри це він дає можливість краще зрозуміти аудиторію вашого бренду, а отже, будувати ефективну комунікацію.

Поради#ADWISOR#Маркетинг#ТаргетованіРозсилки#СмсРозсилка#ЯкЦеПрацює?#ТригерніРозсилки

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Бізнес#Клієнт#ПортретКлієнта#Look-alike#Омніканальність#AI#ШІ#ШтучнийІнтелект#Тенденції#Тренд#БігДата#BigData
#Маркетинг#Бізнес#Продажі#ТаргетованіРозсилки#ТригерніРозсилки#BigData#ADWISOR#БігДата
#Дослідження
Маркетингові тренди 2023 року1 лютого 2023 10 хв. читання

Маркетингові тренди 2023 року

#BigData#Look-alike
#ADWISOR#BigData#Microsoft365#БігДата#Офіс365
#BigData#Look-alike#СмсРозсилка#ПортретКлієнта
#ADWISOR#ПортретКлієнта#Look-alike#BigData
#BigData#Azure#IOT#AI#ШІ#Технології#ЦифровіТехнології#ХмарніРішення#Кібербезпека#Тренд#Бізнес-аналітика#IOTISKYIVSTAR#Cybersecurity#Кібератака#Аналіз

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку