Deloitte дослідив настрої міленіалів і зумерів: що взяти до уваги компаніям
11 січня 2024 7 хвилин читання

Deloitte дослідив настрої міленіалів і зумерів: що взяти до уваги компаніям

Аналітика та дослідження#Дослідження

Про що:

Щороку міжнародна компанія Deloitte досліджує настрої зумерів (покоління Z) і міленіалів (покоління Y), адже ці покоління, які найбільш присутні на ринку праці і з часом вони будуть найбільш платоспроможним населенням у світі. Ми виокремили основні тези зі звіту «2023 Gen Z and Millennial Survey».  Дізнавайтеся світові тенденції щодо того, як покоління зумерів і міленіалів приймають рішення про стиль свого життя, що їх найбільше турбує, як вони обирають роботодавця тощо.

Зміст

Баланс між роботою та особистим життям

Фінансові труднощі

Підтримка психологічного здоров’я

Що взяти до уваги компаніям

Deloitte наприкінці 2022 та на початку 2023 року опитав понад 22 тис. представників покоління зумерів і міленіалів у 44 країнах світу щодо їхніх настроїв та думок. Нагадаємо, що зумери — це ті люди, які народилися в період з 1995 по 2004 роки, а міленіали — з 1983 по 1994 роки. Тобто їм у 2024-му від 20 до 29 та від 30 до 41 років відповідно.

Баланс між роботою та особистим життям

Майже половина зумерів (49%) і більшість мілленіалів (62%) хоча і запевняють, що їхня робота для них є одним з пріоритетів, проте переосмислюють її роль у своєму житті. Ці люди активно шукають нові способи підтримувати work-life balance. Враховуючи це, респонденти хотіли б, щоб компанії ще більше впроваджували скорочений або гнучкий робочий день, пропонували працівникам чотириденний робочий тиждень, не припиняли гібридний формат співпраці тощо. 

Переваги від гібридного або віддаленого формату для зумерів та міленіалів:

  • більше часу для спілкування з родиною та друзями, а також на хобі, адже не потрібно витрачати час на дорогу в офіс і назад;
  • скорочення витрат на поїздки до офісу, обіди, купівлю одягу для офісу;
  • підвищення продуктивності, оскільки є можливість зосередитися на роботі та не відволікатися;
  • позитивний вплив на психічне здоров’я. 

Втім, деякі організації починають залучати людей на фултайм, стверджуючи, про покращення продуктивності, полегшення навчання та розвиток. Це створює явний ризик для утримання талантів. 

77% зумерів та 75% міленіалів, які працюють віддалено або у гібридному форматі, зазначають, що звільняться з компанії, якщо їх змушуватимуть працювати повний робочий день в офісі. Така тенденція триває ще з 2022 року. Втім, є нюанс. Якщо зумери та міленіали і погодяться працювати повний робочий день в офісі, то скажімо, 4 дні на тиждень, а не 5, як зазвичай, або гібридно.

Що може отримати компанія, надаючи гібридний або віддалений формат роботи:

  • позитивний вплив на work-life balance співробітників та зменшення стресу;
  • підвищення продуктивності працівників, адже деякі завдання можуть ефективно вирішуватися віддалено;
  • залучати нових співробітників, де б вони не мешкали, наприклад, в інших містах або навіть країнах.

Фінансові труднощі

51% зумерів та 52% міленіалів розповідають про фінансові проблеми. Зокрема, йдеться про життя від зарплати до зарплати. І попри їхнє прагнення до балансу між роботою та особистим життям, попри бажання працювати неповний робочий день, покоління Z (46%) і Y (37%) вимушені, окрім основної роботи, шукати додаткове джерело доходу. Часто це стосується міленіалів, які мають неповнолітніх дітей або літніх батьків, за якими потрібно доглядати.

Крім того, зумери (56%) та міленіали (55%) не наважуються поговорити з роботодавцем про підвищення заробітної плати. Тому незадоволені оплатою праці представники цих поколінь можуть шукати іншу роботу. Тут виникає нова проблема — занепокоєння щодо безробіття, яке зросло на два пункти для покоління Z порівняно з 2022 роком, і тепер цей страх посідає друге місце (22%). Фінансова нестабільність ускладнює планування та інвестування у своє майбутнє.

Підтримка психологічного здоров’я

Майже кожен п’ятий (19%) представник покоління Z та 14% мілленіалів назвали психічне здоров’я однією з головних проблем, яка викликає занепокоєння. Попередні роки його створювала пандемія, а зараз це фінансова нестабільність, геополітична ситуація у світі та в Україні, негаразди на роботі, нездорова культура команди тощо.

Приблизно половина представників покоління Z (52%) і міленіалів (49%) відчувають вигорання. 36% представників покоління Z відчувають себе виснаженими весь час або більшу його частину, 42% — часто важко виконувати роботу через це. І серед міленіалів ці цифри майже такі ж високі.

Багато організацій пропонують низку інструментів підтримки психічного здоров’я: терапія зі спеціалістами, надання оплачуваних вихідних, робочі дні без зустрічей та нарад з колегами тощо. Більша частина покоління Z (57%) і міленіалів (55%) визнають, що їхні роботодавці серйозно ставляться до психічного здоров’я на роботі і вважають, що це дає гарні результати. 

Всупереч цьому, підтримка психічного здоров’я та ресурси, за думкою деяких представників Z та Y, все ще недостатньо використовуються. Багато хто з них не відчуває, що може відверто поговорити зі своїми роботодавцями про це. Часто зумери та міленіали просто беруть відпустку, не говорячи роботодавцю про реальну причину відпочинку — психологічне виснаження.

Що взяти до уваги компаніям

Далі поговоримо про те, що можна взяти до уваги роботодавцям, аби утримувати представників Z та Y в компанії та залучати нові таланти у 2024, відповідно до тенденцій:

  • Про надання балансу між роботою та особистим життям

За можливості, знайдіть час, аби відверто поговорити з працівниками щодо того, наскільки вони задоволені балансом між роботою та особистим життям. Якщо виявиться, що потрібно покращити ситуацію, можна запропонувати співробітникам гібридний або віддалений формат роботи, додатковий вихідний, якщо необхідно. 

Відкритий діалог з працівниками має потенційно велику вигоду для роботодавця. Перш за все, це може позитивно вплинути на загальні настрої в колективі, збільшуючи рівень задоволення працівників та підвищуючи продуктивність.

До речі, бути завжди на зв’язку з віддаленою командою можна завдяки Microsoft 365 від Київстар. Це пакет рішень, який містить необхідні додатки та програми для дистанційної роботи. Ви можете працювати з документами онлайн, зустрічатися з колегами на онлайн-нарадах, спілкуватися через електронну пошту або у чаті.

Командна робота

Командна робота

Microsoft 365 від Київстар

Набір ліцензійних додатків та сервісів для роботи вашої команди: Word, Excel, Powerpoint, бізнес-месенджер Teams, корпоративна пошта Outlook, 1 ТБ хмарного сховища та інше.

  • Подолання фінансових труднощів

Якщо дозволяє бюджет компанії, то роботодавці можуть самостійно, наприклад, раз на рік, пропонувати працівникам конкурентоспроможну на ринку зарплату, а також надавати пільги. Зокрема, на проїзд до офісу, на обіди, медичне страхування, безоплатне навчання для роботи або інше. 

Це дозволить утримувати в компанії досвідчених і кваліфікованих працівників. Такий варіант економічно вигідний для роботодавця, адже працювати з наявним персоналом дешевше, ніж шукати та навчати новий. 

  • Як підтримати психологічне здоров’я команди

Створіть атмосферу, в якій працівники можуть відверто розмовляти про своє психічне здоров’я. Надайте робітникам інформацію про те, як розпізнавати симптоми психологічного виснаження і де шукати допомогу. Можна організувати тренінги та семінари з питань психічного здоров’я, де буде працювати система активного слухання, коли працівники можуть ділитися своїми думками і відчуттями. 

Забезпечення здорового психічного стану працівників — це стратегічна інвестиція в успіх компанії. Заохочуйте відкритий діалог і створюйте середовище, в якому вони відчуватимуть себе цінними. Так організації зможуть не лише утримувати талановитих працівників, але й підвищувати свою привабливість для нового персоналу, покращувати репутацію та забезпечувати успіх на ринку праці.

Аналітика та дослідження#Дослідження

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Бізнес#Клієнт#ПортретКлієнта#Look-alike#Омніканальність#AI#ШІ#ШтучнийІнтелект#Тенденції#Тренд#БігДата#BigData
#Маркетинг#Бізнес#Продажі#ТаргетованіРозсилки#ТригерніРозсилки#BigData#ADWISOR#БігДата
#Бізнес#Клієнт#UGC
Тренди в управлінні талантами у 2023 році30 серпня 2023 8 хвилин читання

Тренди в управлінні талантами у 2023 році

#BigData#Київстар#Тренд
Як управлінцю впоратись із вигоранням?10 липня 2023 7 хвилин читання

Як управлінцю впоратись із вигоранням?

#Рішення
#IOT#IOTISKYIVSTAR#ATC
#ADWISOR#BigData#Microsoft365#БігДата#Офіс365
#BigData#Look-alike#СмсРозсилка#ПортретКлієнта

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку