Про що:
Ми розпочинаємо наше захопливе дослідження міст, де народжується, працює та розвивається український бізнес. У кожному з них свої виклики та свої історії успіху. І перша зупинка на цьому маршруті — Дніпро. Місто поєднує в собі потужну індустріальну базу, гнучке підприємництво та стійкість у воєнний час. Як тут працює бізнес, які галузі сьогодні в пріоритеті — про все це читайте у нашій статті.
Зміст
Місто, де всупереч війні бізнес не зупиняється
Лідер за кількістю нових бізнесів
Найкращі підприємства Дніпропетровської області на 2025 рік
Релокація з перспективою на Дніпро
Як розвивається ринок торгової нерухомості в Дніпрі
У Дніпрі підтримують юних підприємців
Місто, де всупереч війні бізнес не зупиняється
Дніпро — одне з найбільших міст України, важливий промисловий, транспортний і культурний центр. Це четверте місто країни за кількістю населення, а його площа становить понад 400 км².
Під час повномасштабної війни Дніпро опинився у прифронтовій зоні. Тут регулярно відбуваються ракетні обстріли, страждає інфраструктура і мирне населення. Місто фактично стало «буфером» між фронтом і більш спокійними регіонами. Тут волонтери збирають гроші, передають техніку, медикаменти, одяг і транспорт на фронт.
У Дніпрі, попри всі складнощі та негаразди воєнного часу, триває ділове життя, розвиваються різні сфери підприємництва та відкриваються нові бізнеси. Люди працюють і запускають нові проєкти.
Завдяки стратегічному розташуванню це один із ключових логістичних вузлів сходу України. Через нього йде постачання, перевезення товарів і підтримка фронту.
Економічно місто теж важливе через розвинену металургію, машинобудування, хімічну промисловість. Багато великих підприємств, що працюють навіть під час війни, продовжують надавати робочі місця та наповнювати бюджет країни.
Лідер за кількістю нових бізнесів
Як пише видання «Наше місто», Дніпро став одним із лідерів в Україні за кількістю нових бізнесів. З січня 2023 року по січень 2024-го в місті було зареєстровано понад 12 тис. нових фізичних осіб-підприємців (ФОП). Це, за даними аналітичної системи YouControl, один із найвищих показників по країні.
Найактивніше розвиваються сфери торгівлі, послуг і ІТ. Помітна динаміка і в тому, хто саме запускає нові проєкти. Усе більше жінок, ветеранів і переселенців починають власну справу саме в Дніпрі.
Міська влада Дніпра не стоїть осторонь:
- підприємцям допомагають адаптуватися до нових умов;
- проводяться навчальні програми;
- діє підтримка для ветеранів та внутрішньо переміщених осіб;
- відкриваються хаби й простори для малого бізнесу.
Дніпровська міська рада ухвалила та реалізує Програму підтримки підприємництва. Однією з ключових ініціатив став створений на базі «Прозорого офісу» Центр підтримки бізнесу. У ньому підприємці можуть отримати безоплатну консультаційну допомогу з питань запуску та ведення власної справи.
Професійні бізнес-експерти Дніпра надають актуальну інформацію та поради, що допоможуть на різних етапах бізнес-процесів. Також у Центрі можна отримати консультації представників банків щодо умов відкриття та обслуговування розрахункових рахунків, а також умов кредитування для бізнесу.
Центр підтримки бізнесу також надає можливість безоплатно працювати у першому муніципальному мініковоркінгу, створеному Дніпровською міською радою. Це дає підприємцям змогу знаходити простір для роботи без додаткових витрат.
Крім того, підприємці можуть отримати важливу інформацію та консультації з питань:
- приватизації земельних ділянок;
- технічної документації для присвоєння кадастрового номера;
- проєктів відведення, поділу та об’єднання земельних ділянок;
- рекультивації земель.
Найкращі підприємства Дніпропетровської області на 2025 рік
Індекс Опендатаботу 2025 підсумовує найкращі підприємства Дніпропетровської області, які продовжують стабільно розвиватися. Ось кілька з них, які потрапили до топу:
- АТБ-маркет — беззаперечний лідер серед роздрібної торгівлі з виторгом 208,91 млрд грн. Зростання виторгу на 31,97% є відображенням стабільного попиту на споживчі товари.
- БАДМ — потужний гравець в оптовій фармторгівлі з виторгом 67,83 млрд грн і зростанням на 17,77%.
- АрселорМіттал — металургійний гігант, який заробляє 64,59 млрд грн, зростаючи на 54,35%. Це одне з найбільших підприємств у регіоні.
- Камет-сталь — ще один представник переробної промисловості з виторгом 52,39 млрд грн. Підприємство продовжує стабільно працювати і нарощувати обсяги виробництва з приростом на 21,63%.
- ДТЕК Павлоградвугілля — працює в енергетичній та вугільній галузі з виторгом 39,75 млрд грн. Попри невелике зниження показників (-4.66%), компанія залишається значущим роботодавцем для регіону та важливим постачальником енергії.
Вражаюче зростання демонструє Південний гірничо-збагачувальний комбінат з 189,62% приросту, а також Центральний гірничо-збагачувальний комбінат, який має виторг 15,83 млрд грн і зростає на 60,66%. Це підтверджує високу роль добувної промисловості для Дніпровщини.
Не менш важливими є досягнення в інших секторах. EVA, яка продовжує лідирувати у роздрібній торгівлі з виторгом 26,93 млрд грн (зростання на 28,23%), та Varus, що має виторг 20,02 млрд грн (зростання на 14,33%), активно зміцнюють свої позиції у регіоні.
Усі інструменти для роботи бізнесу у Дніпрі можна обрати на Київстар Бізнес.
Релокація з перспективою на Дніпро
Дніпро став справжнім прихистком для бізнесів, які вимушено залишили тимчасово окуповані або прифронтові території. З початку повномасштабного вторгнення до міста вже релокувались понад 60 виробничих підприємств за державною програмою. Більшість із них не просто відновили роботу, а вже встигли зробити свій внесок у міську економіку. Лише з початку 2024 року релокований бізнес сплатив у бюджет громади 11,9 млн грн — це на 28% більше, ніж за аналогічний період 2023-го.
Станом на початок березня 2025 року до Дніпра переїхали 56 підприємств. Серед них виробники гірничошахтного обладнання, устаткування для хімічної, нафто- й газовидобувної галузей, металургії, компанії з легкої та переробної промисловості, а також заклади громадського харчування. Географія переміщення — це Краматорськ, Маріуполь, Харків, Покровськ, Слов’янськ, Лисичанськ, Сіверськодонецьк і Дружківка.
Щоб бізнес не просто вижив, а розвивався, у Дніпрі проводять постійні освітні та інформаційні заходи. Наприклад, є навчальний проєкт «Dnipro&Relocate», організований департаментом правового забезпечення міської ради спільно з партнерами у межах програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
У межах проєкту підприємці пройшли 12 безоплатних лекцій від бізнес-експертів, де дізнавалися про відкриття, ведення і просування власної справи. Також відбулися два навчальні нетворкінги, на яких учасники отримали корисні навички з маркетингу та комунікації, обмінялися досвідом і налагодили нові партнерства.
З початку повномасштабного вторгнення до міста релокувались понад 60 виробничих підприємств за державною програмою. Більшість із них не просто відновили роботу, а вже встигли зробити свій внесок у міську економіку. Лише з початку 2024 року релокований бізнес сплатив у бюджет громади 11,9 млн грн — це на 28% більше, ніж за аналогічний період 2023-го.
Підтримка релокованого бізнесу — це про можливість дати друге дихання тим, хто змушений був залишити все. І Дніпро з цим завданням справляється на відмінно.
Як розвивається ринок торгової нерухомості в Дніпрі
Торговельна нерухомість у Дніпрі є досить привабливим напрямком для роздрібних мереж. Місто продовжує бути важливим логістичним та споживчим центром, що стимулює ритейлерів розширювати свою присутність.
На кінець 2023 року загальна пропозиція торгових площ у Дніпрі становила приблизно 250–270 тис. кв.м. З урахуванням того, що на Дніпровщині офіційно зареєстровано понад 466 тис. внутрішньо переміщених осіб, попит на торгові локації не знижується. А ось насиченість ринку, навпаки, просіла — нових об’єктів вводиться мало.
Ритейл повертається до центральних регіонів. За словами директорки з розвитку бізнесу компанії Nhood Україна Віолетти Макарик, торгові мережі відчувають попит і активно відкривають нові точки. Це підтверджує і Андрій Жук, партнер Retail&Development Advisor та голова Асоціації ритейлерів України: «У Дніпрі повітряні тривоги лунають частіше, ніж у Києві, але рідше, ніж у Херсоні чи Запоріжжі. Торгівля тут не зупинилась. Місто залишається важливим центром для таких гравців, як АТБ, Comfy, EVA, Varus, Prostor».
Основні ТРЦ Дніпра розташовані на правому березі — неподалік ділового центру та головних транспортних вузлів. Серед них:
- ТРК Мост-Сіті;
- ТРЦ Караван Дніпро;
- ТРЦ Дафі;
- ТРЦ Appolo.
Трафік коливається від 5 тис. до 12 тис. людей на день залежно від формату й локації.
Нові проєкти теж у процесі будування. Попри невизначеність, у Дніпрі зберігається обережний оптимізм. Об’єкти з готовим фінансуванням добудовуються, а ринок продовжує адаптуватися до нових реалій, зокрема до відключень електроенергії та зміни поведінки споживачів.
Підключайте інтернет для ТРЦ, бізнес-центрів та інших окремих будівель у Дніпрі.

Інтернет для бізнесу
Інтернет в окремих будівлях
Інтернет з гарантованою швидкістю для бізнесу в ТРЦ, бізнес-центрах, дата-центрах та інших офісних або промислових будівлях. Підключайте зі знижкою до 50% на перші пів року.
У Дніпрі підтримують юних підприємців
У Дніпрі дбають не лише про великі виробництва, а й про молодий бізнес. Адже сучасна українська молодь — це потужний рушій змін, якому потрібні інструменти, знання та підтримка.
Команда КП «Молодіжний центр Дніпра» нещодавно відвідала офіс «Зроблено в Україні», щоб посилити співпрацю і залучити молодь до підприємницької діяльності. Усе для того, щоб мотивувати, навчити і підтримати тих, хто має ідеї та бажання створювати власну справу, але не знає, з чого почати.
До ініціативи долучилися й фахівці служби зайнятості, які виступають експертами та менторами для молодих підприємців. Вони діляться практичними порадами, реальними кейсами та інструментами старту.
Одна з важливих програм — це державна ініціатива «Власна справа» в межах проєкту «Зроблено в Україні». Молоді українці до 25 років можуть отримати грант до 150 тис. грн на старт бізнесу. Зареєструвати ФОП — єдина обов’язкова умова, створення робочих місць за бажанням. У Дніпрі молодіжний бізнес не просто вітають, а створюють умови для його сталого розвитку.
Читайте також:
Українські бренди 2000-х: ті, що загартовані кризою
Додайте коментар