7 причин використовувати М2М SIM-карти в логістиці
17 жовтня 2023 5 хвилин читання

7 причин використовувати М2М SIM-карти в логістиці

Огляди рішень#M2M#IOT#ІнтернетРечей#IOTISKYIVSTAR

Про що:

Логістика — одна з тих галузей, яку докорінно трансформують технології IoT. «Розумні» пристрої з М2М SIM-картами дозволяють відстежувати робочі процеси та приймати точні рішення для оптимізації транспортних перевезень. Такий якісний моніторинг виводить компанії на новий рівень безпеки, рентабельності й продуктивності.

Ми вже писали про переваги M2M SIM-карт. А зараз розглянемо, як саме ця технологія змінює майбутнє логістики. Розповідаємо, які проблеми вирішують IoT-рішення з M2M та чому компаніям корисно їх використовувати.

Зміст

Які проблеми виникають без моніторингу транспорту?

Для чого використовують M2M SIM-карти в логістиці?

Які проблеми виникають без моніторингу транспорту?

Перевезення вантажу без якісного моніторингу систем у режимі реального часу потенційно може мати кілька негативних наслідків:

 • Розкрадання вантажу. За відсутності логістичного контролю збільшується ризик крадіжок. Особливо у випадку довгого маршруту перевезення — коли товар прийде до місця призначення, буде важко з’ясувати, на якому саме етапі сталася крадіжка.
 • Порушення умов транспортування. Є вантажі, які потребують особливих умов перевезення. Наприклад, певного температурного режиму, рівня вологості, освітлення чи тиску. Але без моніторингових датчиків такі параметри неможливо контролювати в режимі реального часу. Якщо ж умови перевезення будуть порушені, це вплине на якісні характеристики вантажу та може призвести до його непридатності.
 • Неефективне використання транспорту. Без точних даних про логістичні операції, маршрути руху, швидкість пересування, простої, поведінку водіїв і стан обладнання важко оцінити ефективність транспорту, а отже — і продумати шляхи оптимізації робочих процесів.
 • Затримки в інформуванні отримувачів. Кінцевий клієнт хоче самостійно відстежувати переміщення замовлених товарів і вчасно отримувати повідомлення про зміни в маршруті чи термінах доставки. Наприклад, у додатку в смартфоні. І саме сучасні трекери дозволяють швидко оновлювати інформацію про вантажі в зручному для клієнта каналі.

Усі ці проблеми можуть завдати компанії не тільки прямих фінансових втрат, але й погіршити її репутацію та з часом спотворити імідж бренду. Дієвий спосіб уникнути таких наслідків — використовувати для моніторингу транспорту та вантажів сучасні IoT-пристрої з вбудованими M2M SIM-картами, які допоможуть відстежувати всі ключові логістичні процеси.

Інтернет речей темна

Інтернет речей

IoT для бізнесу

ІоТ-технології для автоматизації різних процесів. Найчастіше використовуються у відеоспостереженні, медицині, логістиці, агро, розумних містах тощо.

Для чого використовують M2M SIM-карти в логістиці?

IoT-пристрої з M2M SIM-картами уможливлюють постійний збір і аналіз даних про логістичні операції в режимі реального часу. Як це відбувається:

 • «розумні» датчики та сенсори збирають дані про роботу різних систем;
 • М2М SIM-карти передають інформацію на єдину платформу для її подальшої систематизації та обробки;
 • компанії через центр управління швидко приймають точні рішення для оптимізації робочих систем.

Що таке ІоТ, M2M та як це працює?

Які задачі можна вирішувати завдяки IoT-пристроям:

 1. Підвищити безпеку перевезень. IoT-рішення дозволяють контролювати безпеку вантажу, виявляти несанкціонований доступ до нього та моніторити умови перевезення. Це дозволяє бачити зміни в процесі транспортування, інформувати про них відповідальних осіб і швидко реагувати, щоб запобігати пошкодженням вантажу.
 2. Оптимізувати маршрути. Збираючи дані про швидкість руху, простої, затримки та дотримання запланованого курсу, можна покращити контроль за маршрутами. Це дозволить мінімізувати простої, оперативно перерозподіляти завдання між водіями та підвищувати ефективність автопарку. І як результат — зменшити час і витрати на перевезення.
 3. Слідкувати за станом автопарку. Датчики моніторингу дозволяють контролювати технічний стан транспорту. Вони можуть сповіщати про наявні пошкодження обладнання або прогнозувати можливі механічні проблеми з огляду на строк експлуатації транспорту. Завдяки цьому компанія може вести облік та планувати профілактичне обслуговування автопарку, а не чекати, поки виникнуть проблеми.
 4. Покращити безпеку водіїв. Використовуючи прилади для моніторингу, компанія отримує можливість контролювати швидкість водіння та дотримання ПДР. Крім того, визначаючи потенційні технічні проблеми транспорту, можна зменшити ймовірність аварій на дорозі.
 5. Знизити експлуатаційні витрати. IoT-пристрої можуть стежити за рівнем палива та фіксувати його витрати, запобігаючи зливу бензину. Оперативна передача даних дозволяє компанії ефективніше контролювати щоденні витрати.
 6. Приймати точні рішення завдяки аналітиці. M2M SIM-карти збирають і зберігають великі масиви даних. Це дозволяє детально аналізувати кожен процес, який відстежується. Наприклад, на яких етапах транспортування найчастіше виникають затримки й скільки вони тривають. Аналізуючи дані, фахівці можуть розуміти тенденції на різних етапах перевезення та приймати рішення для поліпшення ситуації.
 7. Більш точно інформувати клієнтів. Передача даних про місцеперебування транспортного засобу відбувається в режимі реального часу, що дозволяє розрахувати час його прибуття в точку призначення. А отже — з більшою точністю інформувати клієнтів про статус вантажу.

Завдяки технології М2М логістичні компанії можуть скоротити витрати, продуктивно використовувати обладнання та вдосконалювати робочі процеси, тим самим підвищуючи лояльність своїх клієнтів.

При цьому використання M2M SIM-карт не ускладнять роботу компанії. Бо керувати їхнім налаштуваннями можна дистанційно через зручні платформи. Наприклад, за допомогою Центру керування ІоТ від Київстар — М2М-платформи, розробленої Jasper (Cisco). Тут можна налаштувати автоматизоване управління М2М SIM-картами, перевіряти їхній статус та параметри роботи, керувати трафіком, відстежувати отримані дані та виконувати багато інших задач у режимі реального часу.

Інтернет речей темна

Інтернет речей

Центр керування IоT

Платформа для керування М2М SIM-картами в різних пристроях. Наприклад, для перевірки їхньої працездатності, моніторингу різних показників, управління послугами тощо.

Огляди рішень#M2M#IOT#ІнтернетРечей#IOTISKYIVSTAR

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#IOT#Бізнес#M2M#IOTISKYIVSTAR#SIM-карта
#AntiDDoS#Рішення#Захист#Кібербезпека#Кібератака#Cybersecurity#DDoS-атака
#Реалісти#Stoprussia#ВійнавУкраїні#ЯкЦеПрацює?#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression
#BigData#IOT#IOTISKYIVSTAR#Microsoft365#Офіс365#ATC#ЯкЦеПрацює?#Бізнес-рішення#Київстар#ІнтернетРечей#ХмарніРішення#AzureStack
#IOT#M2M#SmartCity#IOTISKYIVSTAR#ІнтернетРечей#AzureStack
#IOT#M2M#IOTISKYIVSTAR
#Київстар#Розвиток#ЦифровіТехнології#BigData#БігДата
#IOT#IOTISKYIVSTAR#SmartCity#Тренд#РозумнийБудинок

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку