Хочете допомогти українцям? Добірка благодійних фондів та організацій
13 травня 2022 13 хв. читання

Хочете допомогти українцям? Добірка благодійних фондів та організацій

Добірки сервісів#Stoprussia#Stoprussianagression#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна

Про що:

Події останніх місяців згуртували українців як ніколи. Кожен боронить свій фронт – бійці, медики, волонтери, бізнес та звичайні українці. З початком бойових дій фінансову та гуманітарну допомогу надали десятки фондів та організацій. Люди з усього світу об’єднуються, щоб допомогти нам витримати ці випробування та перемогти.

Та, на жаль, навіть сьогодні можна натрапити на шахраїв. Щоб убезпечити вас від фейкових фондів, благодійних пожертв, які можуть так і не дійти за призначенням, ми зібрали добірку надійних організацій, які надають фінансову, гуманітарну чи психологічну допомогу.

Зміст

Допомога Збройним Силам України

Гуманітарна та психологічна допомога

Допомога тваринам

Допомога Збройним Силам України

У цьому блоці зібрані благодійні фонди та організації, які підтримують армію

Фонд «Повернись живим» — один з найбільших приватних фондів, кошти якого йдуть на допомогу армії. З початку війни вдалося зібрати понад 2,7 млрд грн та $24 млн у криптовалюті. Лише за перші три тижні зібрано в 100 разів більше ніж за минулий рік. Фонд опікується поставками бійцям захисної амуніції, тепловізорів, коптерів, шоломів, а також різних технічних засобів – від звичайних рацій до позашляховиків.

З останнього – за добу фонд зібрав понад 30 млн грн на сучасний БПЛА для ЗСУ. Також Київстар створив спеціальний короткий номер 88009, аби кожен абонент передплати Київстар мав змогу підтримати військовий завдяки SMS. Відправляючи повідомлення з будь-яким текстом на номер 88009 з мобільного балансу перераховується 10 грн до БФ «Повернись живим» на гуманітарні потреби армії. З початку березня абоненти оператора зібрали вже понад 2 млн грн.

Фонд відображає фінансову звітність на своєму сайті та у соцмережах.

Фонд Мир і Ко – заснований з 2014 року для допомоги військовим, вихованцям дитячих будинків-інтернатів і вимушеним переселенцям, які постраждали під час воєнних дій на Донбасі. І сьогодні вони продовжують підтримувати ЗСУ. Волонтери доставляють продукти, одяг та взуття, необхідне обладнання, захисну амуніцію для військових та прилади для військових батальйонів. Допомагають також лікарням з медикаментами для поранених бійців. Фонд активно висвітлює результати зборів, придбаної та доставленої допомоги у своїх соцмережах.

Благодійний фонд «Київська школа економіки» (KSE Foundation) – до війни займалися освітніми проєктами та допомогою студентам. З 25 лютого змінили свій фокус, об’єднавшись зусиллями з низкою консалтингових і фінансових компаній. Наразі фонд спеціалізується на трьох напрямках: захисна амуніція (бронежилети, каски), тактична медицина, гуманітарна допомога. За березень вдалося зібрати $14,2 млн від 5126 донаторів, половина з яких з-за кордону.

Фонд Сергія Притули існує з 2020 року, проте сам засновник допомагає армії починаючи з 2014 року. У перші тижні війни організував та відкрив логістичні центри у Львові та на кордоні з Польщею, на яких сортуються товари з Європи. У фонді збирають інформацію щодо необхідних засобів для конкретних формувань та військових частин, а далі – допомагають армії з дронами, захисним спорядженням, оптичними пристроями, медичним обладнанням та транспортними засобами. Фонд є партнером «Повернись живим».

Інформацію щодо відкриття зборів, звітності можна знайти як на сайті, так і на сторінці Сергія Притули у соцмережах.

Громадська організація «Армія SOS» працює у трьох напрямах: забезпечує військових ПЗ «Мапа» та «Кропива» (набір карт для артилерії), мобільними комплексами для розвідки та виробляє безпілотник «Валькірія». За час війни «Армія SOS» витратила 47 млн грн та закупила транспортні засоби, тепловізори, захисну амуніцію, медичні засоби, генератори, комплекси супутникового інтернету Starlink.

Save Ukraine заснована лідерами бізнес-клубу CEO Club Ukraine. Спрямовують свої зусилля на допомогу армії закуповуючи оптичні прилади (тепловізори), рації, супутникові телефони, автомобілі, бронежилети та захисні плити, квадрокоптери та інше. З початку війни вдалось зібрати $10 млн.

Крім цього організація запустила міжнародний фонд Soborna UA, який буде вирішувати гуманітарні проблеми – закуповувати обладнання, ліки для лікарень, розбудовувати інфраструктуру для внутрішньо переміщених осіб, допомагати у юридичних питаннях, наприклад, створювати юридичні прецеденти для відшкодування збитків через російську агресію. Soborna UA був запущений у квітні 2022 року та встиг зібрати $50 000 на медикаменти.

Фонд Kolo створений експертами з ІТ-індустрії. Організація займається закупівлею та доставкою українським військовим захисної амуніції (шоломи, бронежилети), квадрокоптерів, дронів, тепловізорів. Фонд займається партіями середнього розміру, які не під силу поодиноким волонтерам або «замалі» для великих благодійних фондів.

Гуманітарна та психологічна допомога

У цьому блоці зібрані благодійні фонди та організації, які підтримують цивільне населення, дітей, медиків

Help Ukraine.center збирає гуманітарну і медичну допомогу в трьох європейських містах (Люблін, Хелм, Хуші) та доставляє в регіони України, які її потребують найбільше. Стати частиною проєкту може кожен охочий: у якості волонтера для сортування вантажів або ж допомогти фінансово. Усі гуманітарні та медичні товари надходять до координаторів ЗСУ, Міністерства охорони здоровʼя або Міністерства реінтеграції для подальшого розподілу нужденним. Фонду вдалося зібрати €7,9 млн.

Dobro.ua Українська фандрайзингова платформа, за допомогою якої відбувається залучення коштів на благодійні та соціальні проєкти. Діяльність майданчика dobro.ua забезпечує Міжнародний Благодійний Фонд «Українська Біржа Благодійності».

Під час війни на платформі відбувається збір для підтримки та допомоги самотнім літнім людям, родинам та дітям, які постраждали під час війни, дитячим лікарням, забезпечення міні-притулку для осіб, які втратили своє житло та багато іншого. Крім цього на платформі продовжується збір коштів, які будуть спрямовані на допомогу та лікування дітей.

З 2018 року Київстар спільно з Міжнародним Благодійним Фондом «Українська Біржа Благодійності» (МБФ УББ) започаткували соціальний проєкт – «Дитяча надія». Мета ініціативи — допомогти дітям з вадами серця та онкологічними захворюваннями шляхом закупівлі необхідного обладнання в українські лікарні. Абоненти Київстар мають можливість перераховувати кошти на благодійність за допомогою SMS.

Фонд «Голоси дітей» спеціалізується на роботі психологів з дітьми, батьками, які постраждали від війни. Допомога надається онлайн або офлайн. Вже понад 300 дітей отримали психологічну підтримку. У багатьох містах, серед яких Львів, Трускавець, Коломия, Миргород та інші, функціонують шелтери, у яких людям можуть надати прихисток. Крім цього, фонд допомагає евакуаційному транспорту з пальним та збирає гуманітарну допомогу.

«Карітас України» збирає кошти на гуманітарну допомогу вимушеним переселенцям, які постраждали від війни та людям з вразливих категорій. На зібрані благодійні кошти фонд закуповує медикаменти, продуктові набори, засоби для гігієни, одяг, взутті і побутові речі.

Отримати допомогу можна в одному з центрів «Карітас України» (з переліком можна ознайомитись тут). Також для підтримки фонду та внутрішньо переміщених осіб, Київстар створив номер для збору коштів на їхні потреби. Так, абоненти передплаченого зв’язку оператора можуть відправити СМС-повідомлення на короткий номер 88012 і з мобільного балансу буде перераховано 25 гривень до благодійного фонду. Фонд надає відкритий доступ до фінансових звітів усіх витрат.

Фонд «Таблеточки» допомагає дітям та сім’ям з евакуацією у більш безпечні регіони країни або за кордон. Фонд продовжує фінансово підтримувати онкоцентри та медиків. Окрім цього, 4,7 млн грн фінансової допомоги надали прифронтовим лікарням та військовому шпиталю. Також об’єднуються з іншими організаціями задля спільної допомоги. Серед яких придбання 2000 аптечок для військових на підтримку ініціативи Армія СОС і Тата Кеплер, а також закупівля інсуліну, L-тироксину, антикоагулянтів та ліків для пацієнтів з кардіологічними проблемами спільно з організаціями Життєлюб, HelpUkraine.center та ТИ НЕ ОДИН.

Фонд «Твоя опора» також змінив свій фокус та почав надавати гуманітарну допомогу лікарням та цивільним, а також евакуйованим дитячим будинкам. Доставляють медичне обладнання, медикаменти, їжу, гігієнічні засоби. Крім цього у Львові організований прихисток для тимчасово переміщених осіб.

Для підтримки лікарів Київстар створив короткий номер 88000. Відправляючи SMS-повідомлення з будь-яким текстом з мобільного балансу абонента автоматично перераховуються 20 грн до БФ «Твоя опора». Кошти будуть направлені на гуманітарну допомогу українським медичним закладам, які рятують мирне населення та військових. На зібрані кошти фонд придбає в лікарні необхідні медикаменти та вироби медичного призначення. Послуга доступна всім абонентам передплати Київстар.

Благодійний фонд «Let’s help» починаючи з 2015 року системно допомагає самотнім літнім людям в Україні. Фонд забезпечує геріатричні пансіонати та територіальні центри продуктами, ліками, засобами гігієни, інвалідними візками, речами побутового використання тощо. Учасники фонду часто організовують благодійні ініціативи. Одна з останніх – фінансовий збір на святкові Великодні кошики для самотніх людей поважного віку.

Для підтримки самотніх стареньких Київстар запустив короткий благодійний номер 88080. Усі абоненти передплаченого зв’язку можуть надіслати SMS-повідомлення із будь-яким текстом на вказаний номер і з мобільного рахунку буде надіслано 10 грн до БФ «Let’s help».

Звіти щодо використаних коштів та інформацію щодо актуальних відкритих зборів можна знайти на сайті.

Фонд «Життєлюб» спеціалізується на допомозі літнім людям, надаючи широкий спектр гуманітарної допомоги. Волонтери доставляють гуманітарні вантажі по всій Україні, у тому числі у зони активних бойових дій. Вони також допомагають в евакуації постраждалих, надають продукти, засоби гігієни, медикаменти. В Києві продовжують працювати точки з гарячими обідами. Звітність щодо використаних коштів можна знайти на сайті.

«Старенькі» допомагають літнім людям у Києві, Житомирі, Полтаві, Львові, Дніпрі, Бориславі та Коломиї. Продуктові набори, засоби особистої гігієни – всім цим забезпечують стареньких. З першого дня війни фонд зіткнувся з нестачею вільних волонтерів, які б доставляли необхідні продукти літнім людям, тож вони об’єдналися з Українською волонтерською службою. Тепер всі запити щодо нових підопічних надходять до чат-боту через який організатори знаходять волонтерів та розподіляють між ними роботу. Таким чином літні люди отримують ту підтримку, яку потребують.

Допомога тваринам

У цьому блоці зібрані благодійні фонди та організації, які підтримують тварин

Сьогодні, під час війни, хвостики потребують допомоги як ніколи, тож кожен бажаючий чи організація може підтримати тварин.

Happy Paw допомагає безпритульним тваринам знайти нові сім’ї, забезпечує притулки всім необхідним для їхнього функціонування. Міжнародна організація захисту тварин OIPA передала для фонду Happy Paw понад 12 тонн корму та інших товарів для тварин. Так допомогу отримали понад 4000 тварин з 19 притулків, а також волонтери змогли годувати покинутих господарями тварин на нещодавно звільнених територіях.

Допомога зоопаркам України. На жаль, зоопарки у Харкові, Миколаєві, Одесі, Маріуполі потрапили під обстріли ворожих військ, а в інших містах вони просто зачинені. Під прямою загрозою знищення та голоду опинились тварини. Для того, щоб допомогти врятувати їх, місцеві зоопарки запустили ініціативу – «Купи квиток до зоопарку та врятуй тварин». Придбати квиток та надати таким чином необхідну допомогу може кожен бажаючий. Так, на сторінці Portmone є перелік всіх зоопарків, які потребують допомоги. Також вся інформація про заклади з можливістю придбати квитки зібрана на ресурсі Feed the Zoo.

Новини щодо відкритих благодійних зборів можна знайти і на офіційних сторінках зоопарків.

«Зоопатруль». У поспіху при евакуації деякі українці залишили своїх тварин у квартирах та будинках без води та їжі. А до деяких господарі не змогли дістатися через руйнування помешкань. Учасники організації «Зоопатруль» безкоштовно допомагають рятувати домашніх тварин, які опинились заблокованими у квартирах насамоті. Волонтери щоденно їздять Києвом та по області, звільняють і годують залишених котів, собак кролів, птахів тощо. Зараз Зоопатруль — це понад десяток виїзних бригад, кожна з яких складається з 2-3 людей, відділу комунікацій та прихистків, які шукають дім для врятованих або знайдених тварин. Для того, щоб врятувати домашнього улюбленця або привернути увагу рятувальників до певної ситуації, потрібно заповнити форму.

PetLive – українська платформа, що об’єднує власників тварин і надає різні послуги у сфері догляду за ними. З початком війни багато хто загубив свого улюбленця, а для того, щоб полегшити процес пошуку на платформі PetLive створено розділ, де можна розмістити оголошення про загублену або знайдену тварину, а також знайти нову сім’ю, якщо ваші обставини не дозволяють надалі залишатися тварині у вас. Сервіс працює у 32 містах України – Київ, Харків, Львів, Дніпро, Ірпінь, Буча та інших.

Як Київстар допомагає українцям, армії, медикам, благодійним фондам під час війни? За весь період війни Київстар перерахував 30 мільйонів гривень на гуманітарні потреби військових, лікарень, людей похилого віку і осіб, що постраждали від воєнних дій.

Зокрема, ще в перші дні повномасштабного вторгнення росії Київстар перерахував 10 мільйонів гривень для фонду «Повернись живим» на гуманітарну допомогу військовим.

У березні 5 мільйонів гривень надійшли до БФ «Твоя опора». Їх було використано на закупівлю медикаментів та забезпечення гуманітарних потреб для лікарень і дитячих будинків.

Ще 5 мільйонів гривень отримав БФ «Let’s help» на гуманітарні потреби геріатричних пансіонатів та територіальних центрів надання соціальної допомоги.

Наступні 5 мільйонів гривень компанія перерахувала до МБФ «Карітас України». Благодійні кошти надані на гуманітарні потреби вимушено переселених українців, які постраждали від війни та опинилися в скрутному становищі внаслідок бойових дій на території України. На переказані кошти фонд закуповує продуктові набори, якісну питну воду, гігієнічні набори, медикаменти, одяг, взуття та побутові речі.

Також Київстар перерахував майже 2 млн гривень в рамках міжнародного телемарафону Save Ukraine та благодійного концерту гурту Океан Ельзи. Плюс ще 3 млн – на потреби армії.

Добірки сервісів#Stoprussia#Stoprussianagression#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression
#Stoprussia#Рішення#Благодійність#ВійнавУкраїні
#ДобіркаСервісів#Рішення#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression#Бізнес
#ATC#ВійнавУкраїні#Stoprussia#ЯкЦеПрацює?#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression#Тарифи
#Реалісти#Stoprussia#ВійнавУкраїні#ЯкЦеПрацює?#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression
#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression
#Stoprussia#Stoprussianagression#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна
#Київстар#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку