Що таке Microsoft Azure. Найважливіше про глобальну хмарну платформу
10 лютого 2022 12 хв. читання

Що таке Microsoft Azure. Найважливіше про глобальну хмарну платформу

Огляди рішень#MicrosoftAzure#Azure#ХмарніРішення#ХмарніСховища#AzureStack#Клієнт#IaaS#PaaS#SaaS#AzureVirtualDesktop#Компанії

Про що:

Microsoft Azure — це одна з провідних хмарних платформ у світі. З її допомогою найвідоміші компанії світу розробляють нові ІТ-продукти, налагоджують внутрішні бізнес-процеси, організовують дистанційну роботу своїх співробітників та впроваджують найновіші технології задля максимальної ефективності. Сьогодні всі переваги хмари доступні й в Україні завдяки стратегічному партнерові Microsoft — компанії «Київстар».

Які можливості відкриває Azure перед українськими компаніями, пояснює Kyivstar Business Hub.

Зміст

Що таке Microsoft Azure?

Azure для розробників

Azure для віддаленої роботи офісу

Azure для оптимізації бізнес-процесів

Azure для збереження даних

Що таке Microsoft Azure?

Корпорація «Microsoft» відома з 1975 року як один з найбільших розробників програмного забезпечення у світі, а також як творець найрозповсюдженішої операційної системи на планеті — Windows. Проте наскільки б впізнаваними не були зелені поля на заставці робочого столу Windows, компанія у 2010-х роках потребувала змін. Тодішній її очільник Сатья Наделла констатував, що епоха індустріальних гігантів завершується, а тому час змінити головний вектор бізнесу та інвестувати у розвиток хмарних послуг. І це спрацювало.

Нова місія Microsoft була в тому, щоб розширити можливості кожного клієнта на планеті, де б він не перебував. Це відповідало і запиту від суспільства, яке прагнуло економити ресурси, але при цьому підвищувати свою продуктивність. З таких прагнень і з’явилася одна з провідних платформ для хмарних обчислень у світі «Microsoft Azure».

Сьогодні Microsoft Azure — це величезна хмарна платформа, яка розміщує та обробляє дані у понад 200 дата-центрах світу. Вона об’єднала в собі сотні сервісів, які покликані допомогти підприємствам ефективно розв’язувати робочі задачі та досягати своїх корпоративних цілей. Ці інструменти підходять для найрізноманітніших галузей, зокрема для охорони здоров’я, електронної комерції, фінансів, страхування, виробництва, уряду тощо. Саме тому Azure обирають для себе компанії з рейтингу найбільших корпорацій світу за розміром доходу Fortune Global 500, серед яких Toyota, Boeing, Volkswagen, HP, ExxonMobil та інші.

Своїм клієнтам Azure пропонує чотири основних форми хмарних обчислень:

  • IaaS — інфраструктура як послуга. Azure надає для бізнес-потреб вашої компанії сервіс у хмарі, який дозволяє розгортати необхідні віртуальні машини та мережі. Вільно керуйте усім, зокрема додатками, базами даних, ІТ-безпекою тощо. Водночас вам не потрібно купувати та обслуговувати обладнання, адже його розміщено на боці хмарного провайдера.
  • PaaS — платформа як послуга. Компанії отримують середовище для створення та розгортання програм. Це насамперед корисно для розробників та програмістів, які можуть швидше працювати над новими ІТ-продуктами без турбот про інфраструктуру або платформу для цього.
  • SaaS — програмне забезпечення як послуга. Бізнесу доступні сотні готових програм від сторонніх постачальників, які створені та розміщені у хмарі. Оновленням програмного забезпечення, виправленням помилок та загальним обслуговуванням займається постачальник. Користувач просто підключається до програми через панель інструментів або API.
  • FaaS — функція як послуга. Це безсерверні обчислення, під час яких Azure запускає сервер та динамічно керує розподілом машинних ресурсів. Усе, що залишається розробникам, це написати код та запустити його у відповідь на події або за розкладом. Ви можете використовувати мову програмування на ваш вибір, наприклад C#, F#, Node.js, Python або PHP.

Також зручно, що за сервіси Azure бізнес може сплачувати за моделлю «оплата за використання», що дозволяє гнучко керувати робочими навантаженнями та у будь-який момент збільшити або зменшити споживання ресурсів. Зокрема у Microsoft Azure є всі необхідні інструменти для захисту від кіберзагроз, які підтверджені відповідними сертифікатами в галузі захисту та безпеки даних.

Azure для розробників

Що таке Microsoft Azure. Найважливіше про глобальну хмарну платформу

Microsoft Azure — це повноцінна хмарна платформа, на якій можна розміщувати наявні програми та спрощувати створення нових. Вона містить сотні сервісів, які потрібні для розробки, тестування та розгортання додатків.

Наприклад, розробники можуть скористатися сімейством повністю керованих баз даних Azure SQL, створених спеціально для хмари. Завдяки цій інтелектуальній службі компанії можуть легко переносити робочі навантаження SQL на віртуальні машини Azure, модернізувати наявні додатки, забезпечити підтримку сучасних хмарних програм тощо. Таку можливість використовує авіакомпанія «Scandinavian Airlines», щоб знизити витрати на свою інфраструктуру та отримати гнучкість для своїх команд розробників.

Так, навесні 2021 року Scandinavian Airlines вирішила змінити середовище для розгортання своїх застосунків, а саме — перенести Java-додатки в Azure Kubernetes Service, щоб отримати переваги від мікросервісів та легко масштабувати рішення. Така міграція стала поштовхом для компанії повністю перенести свою базу даних з відкритим кодом на платформу Azure. Тепер її програми запускаються в кластері Kubernetes та взаємодіють з базою даних Azure для PostgreSQL.

Серед інших продуктів, платформа пропонує компаніям Azure App Service, який допомагає створювати та розміщувати вебпрограми, мобільні серверні системи та RESTful API будь-якою мовою програмування у хмарі, не керуючи інфраструктурою. Azure Quantum полегшує роботу з квантовими програмними забезпеченнями, а служби Azure Cognitive Services надають розробникам доступ до технологій штучного інтелекту за допомогою API-інтерфейсів.

Azure для віддаленої роботи офісу

 Що таке Microsoft Azure. Найважливіше про глобальну хмарну платформу

Платформа Microsoft Azure допомагає бізнесу без проблем організувати дистанційну або гібридну роботу свого офісу. Так, хмара дозволяє розгорнути повноцінні віртуальні робочі столи — Azure Virtual Desktop.

З віртуальними робочими столами в Azure співробітники отримають доступ до звичних інструментів та можливостей Windows 10 та Windows 11 практично з будь-якого місця. Це зручно для компанії зокрема і тому, що такі рішення можна швидко масштабувати для більшої кількості працівників, а вбудована інтелектуальна система безпеки захистить програми та корпоративні дані від кіберзагроз.

Azure Virtual Desktop мають наступні переваги:

  • Персоналізовані та багатосесійні робочі столи Windows 10 і Windows 11, а також віддалена потокова передача програм.
  • Повний контроль над керуванням і розгортанням рішення, а також наявність варіантів інтеграції з Citrix та VMware.
  • Не потрібно витрачатися на додаткові ліцензії: Azure Virtual Desktop можна використовувати з наявною відповідною ліцензією Microsoft 365 або Windows для кожного користувача.

Віртуальний робочий стіл Azure доповнює програмне забезпечення Microsoft365, яке безпечно передає додатки, їх вміст та параметри з хмари на будь-які пристрої. Наприклад, цим рішенням скористалася українська енергетична компанія «Нафтогаз». Вона поставила собі за мету підвищити свою ефективність, покращити комунікацію та мобільність співробітників.

Пріоритетом для Нафтогазу була безпека рішення, адже компанія працює з величезним обсягом конфіденційних даних. Microsoft продемонструвала, що має досвід у нафтогазовій промисловості, а також надає конкретні безпекові рішення, які ефективно захищають від кібератак різних типів. Саме тому Нафтогаз вирішив впровадити Microsoft 365. Така трансформація принесла особливу користь, коли спалахнула пандемія COVID-19: компанія вже була готова з легкістю перевести працівників на віддалений режим роботи.

Хмарні сервіси для оптимізації бізнесу

Azure для оптимізації бізнес-процесів

Компанії можуть завдяки Azure підвищувати свою ефективність та впроваджувати в роботу сучасні технології, зокрема штучний інтелект, машинне навчання тощо. Це особливо корисно для бізнесу, який працює з великим об’ємом даних.

Наприклад, Azure Cognitive Services допомагають компаніям вбудовувати когнітивний інтелект у програми, завдяки чому вони зможуть розуміти та аналізувати інформацію з зображень, тексту, звуків за визначеними алгоритмами, а також розпізнавати обличчя або розуміти природну мову. Такий сервіс використала у своїй роботі британська енергетична компанія «Howden», яка є світовим лідером з виробництва рішень для обробки повітря та газу.

Обладнання Howden, як правило, служить десятиліттями, а деякі наявні робочі машини датуються навіть 1950-ми роками випуску. Така довговічність свідчить про якість техніки, але вона ж і знизила здатність компанії оперативно надавати інформацію своїм клієнтам про продукт та його ремонт. Ускладнювало роботу те, що багато інструкцій створювалися ще до цифрової революції, а отже існували лише у паперовій формі або ж зберігалися у вигляді неструктурованих файлів.

Хмари та зберігання даних

Хмари та зберігання даних

Azure Stack від Київстар

Інтегрована хмарна платформа, яка дає змогу зберігати дані у дата-центрі в Україні та мати доступ до 200+ інструментів глобальної хмари Azure.

Щоб прискорити обслуговування клієнтів, Howden створив пошукову систему на основі машинного навчання «Smart Records», яка для семантичного пошуку використовує Azure Cognitive Search. Тепер якщо інженер шукає технічні документи, пов’язані з обладнанням, він може ввести запит на кшталт «Зміни конструкції L-39», і система покаже найбільш відповідні файли, навіть якщо терміни в документі не повністю дублюють написане в запиті.

Такі ж сервіси Azure допомагають і у нафтогазовій сфері. Так, технології на основі штучного інтелекту дозволяють візуалізувати модель пласту, щоб збільшити швидкість буріння, а моніторинг стану обладнання можна організувати завдяки Azure IoT Hub, який надає серверне рішення для підключення практично будь-якого IoT-пристрою.

Azure для збереження даних

Компанії також можуть передати обробку та збереження своїх даних на сервери Azure, щоб не купувати власне обладнання та не обслуговувати його. У такому випадку вони можуть скористатися одним або кількома надійно захищеними дата-центрами Microsoft, які розміщені у 60 регіонах світу. Це не лише значно розширює можливості бізнесу, але і дозволяє налаштувати резервне копіювання даних з Azure Backup, щоб убезпечитися від втрати важливої корпоративної інформації.

Azure пропонує компаніям три варіанти збереження даних:

  • Локально надлишкове сховище. Дані зберігаються в одному дата-центрі, але три їхні копії знаходяться у різних приміщеннях. У разі проблем з одним сервером, інші залишаються неушкодженими.
  • Геонадлишкове сховище. Дані зберігаються в одній зоні, наприклад, у Європі, але у різних дата-центрах. Наприклад, у Німеччині та Франції.
  • Сховище, надлишкове між зонами. Дані копіюються у дата-центрах, що знаходяться на різних континентах — в Америці, Європі, Австралії тощо.

Важливо, що Azure дозволяє бекапувати окремі файли, системи, віртуальні машини, програмне забезпечення, різноманітні бази даних, а також повністю робочі системи компаній. Для різних типів даних та процесів хмара дозволяє налаштувати власні параметри резервування. Наприклад, можна встановити, протягом якого часу система відновлюватиметься за умови збою.

Налаштувати збереження та резервне копіювання даних українські компанії можуть навіть не передаючи їх за кордон. Для цього можна скористатися Azure Stack з Київстар, дата-центр якого розташований в Україні. Так, у разі аварії ви зможете швидко відновити дані завдяки з’єднанню з мережею Київстар.

Щоб дізнатися більше про хмарну платформу Microsoft Azure залиште заявку на сайті. Спеціалісти Київстар зв’яжуться з вами та допоможуть обрати оптимальне рішення для ваших бізнес-задач.

Огляди рішень#MicrosoftAzure#Azure#ХмарніРішення#ХмарніСховища#AzureStack#Клієнт#IaaS#PaaS#SaaS#AzureVirtualDesktop#Компанії

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#PowerBI#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Дата-платформа
#Azure#MicrosoftAzure#Рішення
#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#Офіс365#IaaS#SaaS#PaaS#Дата-платформа
#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніСховища
#Microsoft365#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#Azure#Офіс365#РозумнийБудинок
#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніРішення#Бізнес#AzureBackup#IaaS#PaaS#SaaS
#Azure#Microsoft365#AzureStack#Офіс365#MicrosoftAzure#ХмарніРішення
#Azure#Microsoft365#AzureStack#Офіс365

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку