Azure DevOps: розробка програмного забезпечення на новому рівні
21 травня 2024 6 хвилин читання

Azure DevOps: розробка програмного забезпечення на новому рівні

Огляди рішень#Azure#MicrosoftAzure

Про що:

За статистикою Google, 77% світових компаній покладаються на принципи DevOps, коли їм потрібно швидко розгорнути програмне забезпечення. DevOps — методологія, яка об’єднує розробку програмного забезпечення з його експлуатацією. Її мета — покращити співпрацю та комунікацію між командами розробників, тестувальників і фахівців з експлуатації, та підвищити ефективність їхньої роботи.

Як впровадити DevOps у ваші команди за допомогою сервісів Microsoft Azure DevOps — розповідаємо в статті.

Зміст

Що таке Azure DevOps

Які переваги рішення Azure DevOps

Чому варто мігрувати в хмару

Які сервіси входять до складу Azure DevOps

Як використовується Azure DevOps на практиці: приклад

Як підключити Azure DevOps

Що таке Azure DevOps

Azure DevOps — набір хмарних сервісів, які допомагають розробляти та тестувати програмне забезпечення, адмініструвати інфраструктуру. Azure DevOps надає платформу для неперервної інтеграції та неперервної поставки (CI/CD).

Він є одним із 200+ сервісів платформи Microsoft Azure, яка надає змогу зберігати та обробляти дані у понад 100 дата-центрах у 60+ регіонах світу.

Хмари та зберігання даних

Хмари та зберігання даних

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

Які переваги рішення Azure DevOps

Переваги Azure DevOps:

 • Легше співпрацювати. Команди використовують спільний простір, щоб планувати роботу над проєктами, звітувати про результати та вносити зміни.
 • Програмне забезпечення розгортається швидко. За допомогою інструментів CI/CD команди можуть автоматизувати процеси збірки, тестування та розгортання програмного забезпечення. Це дозволяє швидше випускати нові функції..
 • Є можливість швидко реагувати на зміни ринку. Azure DevOps допомагає компаніям залишатися конкурентоспроможними, швидко публікувати нові програми та реагувати на потреби клієнтів.
 • Покращується якість програмного забезпечення. З інструментами Azure DevOps його зручно тестувати та моніторити.

При цьому Azure DevOps можна налаштувати та запустити дуже швидко, навіть за кілька годин. Azure DevOps легко поєднується з іншими продуктами Microsoft — сервісами Azure, Office 365, Dynamics 365 та сервісами Campfire, Slack, Trello й іншими.

Чому варто мігрувати в хмару

Основна перевага — гнучкість у розгортанні програм. Замість того, щоб купувати, налаштовувати та підтримувати фізичні сервери, команди створюють складні хмарні середовища за лічені хвилини, а потім просто вимикають їх, коли вони стають непотрібними. Також це рішення:

 • Економічно вигідне — з хмарою ви витратите значно менше на обладнання, нерухомість, електроенергію та обслуговування серверів.
 • Посилює безпеку — ви можете бути впевненими у безпеці даних, мереж та інфраструктури завдяки вбудованим сертифікатам захисту. Підтверджено сертифікатами PCI-DSS, ISO 27001, GDPR та іншими.
 • Спрощує управління та моніторинг — зручно керувати центрами обробки даних та хмарними ресурсами з одного екрана, в тому числі зі смартфона.

Рішення Azure дають змогу повністю або частково мігрувати в хмару.

За статистикою Gartner, близько 85% всіх світових компаній повністю або частково перейдуть в хмару до 2025 року.

Які сервіси входять до складу Azure DevOps

Сервіси та інструменти Azure DevOps відкриті та розширювані. Кожен із них можна використовувати як в комплексі з іншими сервісами, так і окремо. Більшість команд створює свій власний набір рішень DevOps для кожної фази життєвого циклу програми.

До складу Azure DevOps входять:

 • Azure Boards. Онлайн-дошки: kanban-, scrum-дошки, звіти, журнали завдань. Допомагають візуалізувати та контролювати робочі процеси, відстежувати зміни на кожному етапі розробки.
 • Azure Repos. Сервіс, що надає змогу управляти версіями коду програми в хмарному середовищі. 
 • Azure Pipelines. Допомагає розробляти, тестувати та запускати рішення з використанням платформи неперервної інтеграції змін CI/CD. Будь-яка мова та будь-яка платформа — ви можете створювати програми Node.js, Python, Java, PHP, Ruby, C/C++, .Net, Android та iOS й запускати паралельно в Windows, Linux та macOS.
 • Azure Test Plans. Сервіс, завдяки якому ви зможете легко тестувати програмне забезпечення.
 • Azure Artifacts. Допомагає спільно працювати над кодом, управляти файлами, надавати користувачам різні ролі.
 • GitHub Advanced Security for Azure DevOps. Набір інструментів, що допоможуть захистити ланцюжок поставок програмного забезпечення, виявити та запобігти витокам секретних даних із процесів розробки.

Microsoft приділяє багато уваги безпеці своїх продуктів. Компанія зобов'язалась інвестувати в безпеку понад 20 мільйонів доларів протягом наступних 5 років.

Як використовується Azure DevOps на практиці: приклад

Компанія SquaredUp розробляє інформаційні панелі для New Balance, VISA, McLaren та інших. Вона має локальний і хмарний продукти та використовує Azure DevOps для них обох, а саме — Pipelines, Test Plans та Artifacts

Ось як відбуваються зміни коду в продукті:

 • Розробник надсилає запит на злиття на GitHub і це запускає тести перевірки коду Azure DevOps: автоматизовані модульні тести, розгортання браузерів, імітацію взаємодії з користувачем тощо.
 • Конвеєр розгортає оновлення продукту в проміжному середовищі та запускає інтеграційні тести. Він також надсилає розробнику сповіщення про статус тестів та будь-які проблеми.
 • Якщо проблем немає, Azure DevOps дозволить об’єднати запит GitHub і розгорнути головну гілку. 
 • Якщо будь-який із тестів не проходить, конвеєр припиняє розгортати код і надсилає розробнику сповіщення. Розробник вносить зміни, конвеєр повторно запускає тести вже з новими змінами.

Результат зберігається в хмарі. Для локального продукту результатом є файл інсталятора, який зберігається в артефактах Azure DevOps.

Що найбільше подобається компанії в Azure DevOpsТе, що він робить можливим процес розгалуження і дозволяє створювати складні конвеєри розгортання.

Як підключити Azure DevOps

Щоб налаштувати сервіси Azure DevOps, зверніться до нас, адже ми є стратегічним партнером Microsoft Azure в Україні. Замовити онлайн-доступ до Azure DevOps за вигідними тарифами та з персональним обслуговуванням

Читайте також інші статті на Kyivstar Business Hub:

Завантажте мінікнигу «Усе, що потрібно знати про хмарні рішення», щоб отримати більше відповідей на запитання, які можуть виникнути у вас в процесі роботи з Microsoft DevOps.

Огляди рішень#Azure#MicrosoftAzure

Зміст

Що таке Azure DevOps

Які переваги рішення Azure DevOps

Чому варто мігрувати в хмару

Які сервіси входять до складу Azure DevOps

Як використовується Azure DevOps на практиці: приклад

Як підключити Azure DevOps

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

Переваги та приклади PaaS для бізнесу8 червня 2023 5 хвилин читання

Переваги та приклади PaaS для бізнесу

#PaaS#MicrosoftAzure#SaaS#Azure
Добірка AI сервісів для розробників26 травня 2023 3 хвилини читання

Добірка AI сервісів для розробників

#Azure#MicrosoftAzure#AI#ШІ#ШтучнийІнтелект#ДобіркаСервісів
#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#Офіс365
#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#Офіс365#IaaS#SaaS#PaaS#Дата-платформа
#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365
#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#Офіс365
#ХмарніСховища#MicrosoftAzure#Клієнт#Azure
#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніРішення#Бізнес#AzureBackup#IaaS#PaaS#SaaS

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку