Про що:
У 21 сторіччі на заміну великим та громіздким серверам приходять віртуальні машини. Замість того, щоб закуповувати, обслуговувати та охолоджувати десятки серверів, бізнес може використати один потужний із віртуальними машинами на ньому.
Як ця технологія допомагає зекономити кошти та досягти великої продуктивності — читайте у матеріалі.
Зміст
Віртуальна машина: що це таке
Переваги для бізнесу: для чого потрібна віртуальна машина
Azure з Київстар: як розгорнути віртуальну машину
Віртуальна машина: що це таке
Віртуальна машина (ВМ) — це програмне забезпечення, що імітує роботу персонального комп’ютера (ПК). Візуально система нагадує справжнє обладнання, ніби ви користуєтеся ресурсами ПК (процесором, диском, адаптером). Тільки комп’ютер цей — не справжній, а віртуальний
Віртуальна машина може працювати з будь-якою операційною системою — Windows, Linux або macOS, незалежно від того, яка операційна система встановлена на фізичному комп’ютері.
Програмне забезпечення, яке керує роботою віртуальних машин, називається гіпервізором. Він розподіляє ресурси фізичного комп’ютера між кількома ВМ — кожна отримує свою частку оперативної пам’яті, процесорного часу та дискового простору.
Переваги для бізнесу: для чого потрібна віртуальна машина
Віртуальна машина значно зменшує витрати на IT-інфраструктуру.
Цікавий приклад:
Компанія Smead Manufacturing, що понад 100 років виготовляє офісне обладнання, провела аудит своєї IT-інфраструктури. Виявилося, що понад 85% серверів майже не використовувалися та працювали на рівні 15-20% від потужності. Компанія впровадила віртуалізацію та запустила віртуальні машини.
5 років потому: кількість фізичних серверів скоротилася з 206 до 107, і вони використовувалися на 60-80%. Компанія заощадила понад 3,2 мільйона доларів на капітальних витратах та енергоспоживанні.
Переваги віртуальних машин:
- Зручно тестувати нові програми та конфігурації системи — ВМ дозволяє розробникам створювати середовища, що імітують реальні умови, та при цьому не ризикувати збоєм інфраструктури.
- Легко масштабувати — всього за кілька кліків можна змінити конфігурацію системи, збільшити або зменшити ресурси, що надаються кожній окремій віртуальній машині. При цьому бізнесу не потрібно витрачатися на фізичне обладнання.
- Резервні копії та стійкість до відмов — якщо одна віртуальна машина збивається, інші продовжують працювати. Легко створити копії та відновити систему в разі аварії — зазвичай це можна зробити за кілька хвилин замість тривалих простоїв.
- Високий рівень безпеки — віртуальні машини не пов’язані між собою, що знижує ризик поширення вірусів чи кібератак. Різні відділи компанії можуть використовувати окремі ВМ. Ізоляція також дозволяє тестувати нове програмне забезпечення або конфігурації без ризику для основних систем.
- Ресурси використовуються оптимізовано — замість того, щоб виділяти цілий сервер під кожне завдання, можна запускати кілька ВР на одному сервері.
Віртуальна машина зберігається і дублюється як ізольоване середовище. Її можна запустити пізніше або скопіювати на інший комп’ютер, при цьому задані налаштування автоматично зберігаються. Вона не займає місце в постійній пам’яті, а оперує виділеною тимчасовою пам’яттю. Дії фіксуються у вигляді логу, що автоматично очищується після кожного сеансу.
Чи легко керувати віртуальною машиною? Значно простіше, ніж фізичними серверами. Щоб запускати, налаштовувати та зберігати ВМ, використовуються спеціальні платформи, доступ надається дистанційно.
Azure з Київстар: як розгорнути віртуальну машину
Глобальна хмарна платформа Microsoft Azure дозволяє швидко та безпечно розгорнути IT-інфраструктуру, в тому числі й запустити будь-яку кількість віртуальних машин.
Як це працює:
- На фізичний комп’ютер встановлюється гіпервізор.
- Створюються віртуальні машини з необхідними характеристиками.
- На віртуальну машину встановлюється операційна система.
- ВМ готова до використання — можна надавати доступ та запускати програми.
За допомогою Microsoft Azure можна:
- розміщувати на орендованій хмарі сайти, онлайн-магазини та CRM-системи за принципом роботи віртуальних машин;
- швидко запускати нові проєкти та масштабувати наявні;
- організувати віддалену роботу та створити віртуальні робочі місця;
- забезпечити захист інформації та запобігти втраті даних;
- прискорити терміни розробки та запуску нових продуктів компанії;
- резервувати та відновлювати дані.
Київстар — стратегічний партнер Microsoft в Україні. Наші спеціалісти мають високий рівень експертизи та вже підтвердили 15 професійних компетенцій для роботи з продуктами від Microsoft.
Сертифіковані експерти Київстар допомагають перенести інфраструктуру в хмару. Ви отримаєте цілодобове персональне обслуговування, безперервний доступ до хмари та посилений рівень захисту від кібератак.
Хмари та зберігання даних
Microsoft Azure від Київстар
Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.
Додайте коментар