6 мотивуючих Ted Talk, щоб встигати робити більше у 2024
5 січня 2024 5 хвилин читання

6 мотивуючих Ted Talk, щоб встигати робити більше у 2024

Натхнення#Робота#Київстар#Тренд

Про що:

Уже написали професійні та особисті плани на 2024 рік? Багато хто складає великий список «новорічних обіцянок», які так і залишаються намірами.  Одним не вистачає мотивації, другим — часу, третім — знань чи навичок. Але усе це можна пофіксити. Підготували добірку лекцій Ted Talk, які допоможуть «подружитися» з часом, навчитися дотримуватися планів та подолати прокрастинацію.

Зміст

Тім Урбан: У голові майстра прокрастинації

Деніел Пінк: Головоломка мотивації

Енн Морріс: 5 кроків, щоб вирішити будь-яку проблему на роботі

Анджела Лі Дакворт: Сміливість: сила пристрасті та наполегливості

Ліла Ландовскі: Brain Hack: 6 секретів швидшого навчання, підтверджених нейронаукою

Лаура Вандеркам: Як контролювати свій вільний час

Тім Урбан: У голові майстра прокрастинації

Чим відрізняється розум прокрастинатора від розуму того, хто не відкладає справи на міфічне «потім»? Письменник та ілюстратор Тім Урбан пропонує свою версію.

У голові кожного з нас живе Раціональна людина, яка приймає рішення. Але в голові у прокрастинатора також є Мавпа миттєвого задоволення. Коли Раціональна людина намагається зайнятися корисною справою, Мавпа хоче робити щось легке. Тому вона перебирає на себе керування життям і відправляється на Темний ігровий майданчик за веселощами. Врятувати ситуацію під силу тільки Панічному монстру, який просинається перед черговим дедлайном. Саме він і допомагає Раціональній людині повернути собі право приймати рішення.

Попри розважальний стиль промови, Урбан заохочує кожного подумати про те, що ми насправді відкладаємо, та як можна здолати нашу особисту Мавпу. Адже навіть якщо ви встигнете до дедлайну чергового проєкту, час вашого життя все одно залишиться обмеженим.

Tim Urban: Inside the mind of a master procrastinator | TED

Деніел Пінк: Головоломка мотивації

Чи у всіх задач є чіткий набір правил і єдине рішення? Ні. Багато з них потребують креативності та інновацій. Тому для розв'язання складних задач не працює зовнішня мотивація «якщо зробити цю дію, отримаєш цей результат». Вона дієва тільки для рутинних завдань, коли людина заздалегідь знає, що робити та що буде в фіналі. А от у складних невизначених ситуаціях більш ефективним є внутрішній драйв, каже дослідник мотивації Деніел Пінк. Це прагнення виконувати задачі заради них самих, бо вони цікаві, важливі та дозволяють показати власну майстерність. 

У виступі Пінк наводить чимало підтверджень тому, що зовнішня мотивація не тільки поступається внутрішній, але й руйнує креативність і продуктивність. Експерименти психологів Карла Дункера та Сема Глюксберга, дослідження економістів, а також кейси різних компаній. На цих прикладах Пінк пояснює, як знаходити мотивацію розв'язувати складні питання, що не мають готових відповідей.

The puzzle of motivation | Dan Pink | TED

Енн Морріс: 5 кроків, щоб вирішити будь-яку проблему на роботі

Часом нам не вдається робити більше через непорозуміння у команді. І що ще гірше — ми занадто тягнемо з розв'язанням робочих проблем. Експертка з лідерства Енн Морріс пропонує систему з п'яти кроків, яка допоможе фіксити такі складнощі:

  • Понеділок — діагностуйте проблему. Сформулюйте її не як твердження, а як запитання, яке треба перевірити. 
  • Вівторок — створіть достатньо хороший, але не ідеальний план розв'язання проблеми. 
  • Середа — знайдіть нових друзів. Опишіть проблему та свій план  різним людям, щоб ви могли почути відмінні точки зору.
  • Четвер — розкажіть історію. Визначте минуле (причину проблеми), поговоріть про сьогодні (її актуальний стан) та опишіть майбутнє (вирішення).
  • П'ятниця — дійте з максимальною терміновістю. 

Енн Морріс каже, що такий структурований підхід ефективно використовувати не тільки на роботі, але й в особистому житті.

5 Steps to Fix Any Problem at Work | Anne Morriss | TED

Анджела Лі Дакворт: Сміливість: сила пристрасті та наполегливості

Коли Анджела Лі Дакворт працювала у школі, вона помітила: високе IQ не гарантує учням успіх у навчанні. Більше значення мала мотивація дітей. Щоб краще в цьому розібратися, Дакворт почала вивчати психологію та проводити дослідження уже в дорослих командах — аналізувати, від чого залежить їхній успіх. Це знову був не IQ — успішних людей об'єднувала завзятість у досягненні цілей.

Завзятість — це наполегливість йти до своєї мети не тиждень чи місяць, а роками. Тобто сприйняття життя не як спринту, а як марафону. І сила цієї жаги не залежить від таланту чи інтелекту. Дакворт говорить, що тут важить мислення зростання — переконання, що здатність навчатися та розвиватися не є сталою й може змінюватися завдяки нашим зусиллям. Саме це і має бути мотивацією для досягнення цілей: пам'ятаючи, що завдяки зусиллям можна отримати більшого, ми тримаємо жагу на високому рівні.

Grit: the power of passion and perseverance | Angela Lee Duckworth

Ліла Ландовскі: Brain Hack: 6 секретів швидшого навчання, підтверджених нейронаукою

Щоб досягати цілей та розвиватися, потрібно постійно вчитися новому. Тому в нашій підбірці не могло не бути виступу про ефективне засвоєння знань і навичок. 

Нейробіологиня Ліла Ландовскі розповідає про лайфхаки продуктивного навчання на основі нейронауки. Вона розбирає 6 факторів, які впливають на ефективність засвоєння інформації: увага, пильність, сон, повторення, перерви, помилки. Спираючись на факти з нейробіології, вона розповідає, чому важливо підвищувати увагу, навчитися вмикати та вимикати пильність, робити сон якіснішим, зміцнювати засвоєння інформації повтореннями й перервами та не боятися помилок.

Ландовскі ділиться практичними техніками, як працювати з кожним із цих факторів. Її поради допоможуть покращити пам'ять, концентрацію та продуктивність, щоб вивести свій досвід навчання на новий рівень.

Brain Hack: 6 secrets to learning faster, backed by neuroscience | Lila Landowski | TEDxHobart

Лаура Вандеркам: Як контролювати свій вільний час

Якщо хочете глибше зануритися в планування, пропонуємо послухати виступ експертки з тайм-менеджменту Лаури Вандеркам. 

Збільшити кількість годин у добі неможливо, але цілком реально вписати в графік усі насправді важливі задачі. Ключ до цього — пріоритезація. У підході до планування ми маємо замінити фразу «Я не встигаю зробити А і В» на «Я не роблю А і В, бо це неважливо». 

Як визначити пріоритети? На початку року уявіть, що він уже закінчився. За вікном кінець грудня і ви підбиваєте два підсумки:

  • результати професійного року — подумайте, які три-п'ять проєктів чи подій покращили вашу кар'єру
  • зміни в особистому житті — напишіть лист своїм близьким, де розповідаєте про три-п'ять досягнень в особистій сфері 

Тепер ви отримали 6-10 дійно важливих цілей на новий рік. А Лаура Вандеркам поділиться секретами, як їх реалізувати.

How to gain control of your free time | Laura Vanderkam | TED

Натхнення#Робота#Київстар#Тренд

Зміст

Тім Урбан: У голові майстра прокрастинації

Деніел Пінк: Головоломка мотивації

Енн Морріс: 5 кроків, щоб вирішити будь-яку проблему на роботі

Анджела Лі Дакворт: Сміливість: сила пристрасті та наполегливості

Ліла Ландовскі: Brain Hack: 6 секретів швидшого навчання, підтверджених нейронаукою

Лаура Вандеркам: Як контролювати свій вільний час

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Book#Бізнес#Робота
#Бізнес#Рішення#Клієнт
#Бізнес#ІдеїДляБізнесу#Київстар
#2024#Бізнес
#ІнтернетРечей#Бізнес#IOT#M2M#SIM-карта#IOTISKYIVSTAR
#Компанії#Microsoft365#Офіс365
#Продуктивність#Робота#Київстар
#IOT#ІнтернетРечей#RTK-система#IOTISKYIVSTAR

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку