IT Arena 2024: цікаве з конференції

10 жовтня 2024

6 хв.

IT Arena 2024: цікаве з конференції

Про що:

Нещодавно у Львові відбулася подія, про яку говорили усі — IT Arena 2024. Ця технологічна конференція від Lviv IT Cluster привернула увагу понад 5500 підприємців, менеджерів, стартаперів та інноваторів з 30 країн. Підготували для вас найцікавіше з події.

Зміст

Що таке IT Arena

Про що говорили

Переможці IT Arena Startup Competition

Що таке IT Arena

IT Arena — це велика англомовна технологічна конференція в Україні, яка проходить вже 11 років поспіль. У 2024-му з 27 по 29 вересня у Львові IT Arena об’єднала професіоналів з галузі та стала центром інновацій, дискусій, нетворкінгу й обміну ідеями. І все це відбувалося офлайн.

1/6

IT Arena 2024: цікаве з конференції
IT Arena 2024: цікаве з конференції
IT Arena 2024: цікаве з конференції
IT Arena 2024: цікаве з конференції
IT Arena 2024: цікаве з конференції
IT Arena 2024: цікаве з конференції

IT Arena

Серед спікерів, які ділилися своїм досвідом, цього року були:

  • Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр України
  • Міхал Крамарж, голова Google for Startups у Центральній та Східній Європі
  • Філіп Жілле, технічний директор і співзасновник Gatewatcher
  • Дінкар Джайн, віцепрезидент Uber зі штучного інтелекту
  • Якуб Олек, директор зі зв’язків з державними органами TikTok в Центральній та Північній Європі та інші

Конференція фокусується на актуальних темах, таких як штучний інтелект, блокчейн-технології, утримання клієнтів під час війни, тестування мобільних додатків в IoT, кібербезпека та оборонні технології. У 2024 році особлива увага приділялася розвитку Defense Tech.

Про що говорили

Ось кілька, на наш погляд, цікавих поінтів:

  • Кібербезпека

    Кібербезпека опинилася у центрі уваги, через те, що має критичну роль у світі, керованому штучним інтелектом. Зокрема, ШІ перетворився з наукової фантастики на реальний інструмент для аналізу даних і він активно використовується для попередження кіберзагроз. 

    Кібербезпека на основі ШІ — це наступна хвиля інновацій. Тож, для зниження вартості витоків даних компаніям варто інвестувати в управління ризиками, навчання співробітників, технології ШІ та машинного навчання. Невеликі компанії можуть отримати вигоду від партнерства у сфері кібербезпеки з великими організаціями для підвищення довіри та залучення клієнтів.

    Україна має потенціал стати світовим лідером з кібербезпеки. Адже досвід у боротьбі з масштабними кіберзагрозами позиціює її як таку, що визначає майбутнє міжнародного кіберзахисту.

  • Цифрові двійники

    Йшлося про цифрових двійників та їхнє трансформаційне застосування у будівництві та в комерції, а також про найновіші інструменти в AI, які трансформують IoT-індустрію. Спікер наголошував, що важливо чітко визначити процес створення цифрового двійника. Подивитися, які складні процеси можна спростити, розбиваючи їх на менші етапи. Також важливо повертати інвестиції (ROI) на кожному етапі.

  • Навички

    Обговорювались важливі питання про підвищення кваліфікації та перекваліфікації робочої сили в Україні. Наразі є критична потреба повернути до роботи велику кількість працездатних людей, які не працюють, через великий попит на володіння технічними навичками 

    Компаніям важливо не піддаватися гендерним та віковим стереотипам, адаптовувати освіту до потреб ринку, розвивати підприємницьке мислення і скорочувати розрив між перекваліфікацією і реальними можливостями працевлаштування. Також спікери наголошували на важливості соціальних ініціатив для реінтеграції ветеранів і конкурентоспроможності українських компаній. 

  • Кремнієва долина

    Кремнієва долина — це висококонкурентний ринок, де стартаперам може бути непросто знайти своє місце під сонцем. Унікальні фактори роблять її неповторною, тому інноваційні стартапи не можуть відтворити успіх Кремнієвої долини в інших регіонах. Тож, варто адаптувати проєкт до місцевих умов.

    Засновники стартапів мають самостійно досліджувати ринок для глибшого розуміння і формування контактів. Спілкування є ключовим: запитуючи поради, підприємці отримують підтримку та фінансування.

    Кремнієва долина має потужні інкубатори та акселератори, які допомагають новим підприємцям. Рекомендується шукати однодумців і працювати разом, оскільки створити та підтримувати компанію наодинці складно. Для успіху важливі розуміння ринку, готовність до конкуренції та ефективна комунікація з однодумцями.

  • Венчурні фонди

    Зосереджувалися й на еволюції українського ринку венчурного капіталу, підкреслюючи його зростання з $360 млн у 2018 році до $800 млн у 2021 році. Всупереч викликам війни, місцеві венчурні фонди продовжують інвестувати, а державні ініціативи забезпечують додаткову підтримку. Відзначено, що українські стартапи успішно виходять на світову арену та підтверджують здатність інновацій процвітати навіть у складних умовах. 

  • єРезидентство

    Михайло Федоров представив програму єРезидентство, яка дає змогу іноземцям вести бізнес в Україні без фізичної присутності. Ця ініціатива є частиною цифрової стратегії країни та має на меті залучення іноземних інвестицій, підвищення економічної активності.

Переможці IT Arena Startup Competition

Однією з найяскравіших подій IT Arena став стартап-батл. Зі 151 заявки вибрали 60 українських стартапів, які змагалися за призовий фонд у $60 тис. Усі учасники мали змогу продемонструвати власні роботи та почути рекомендації фахівців, а ще — залучили понад $1,5 млн інвестицій. 

Переможцями стали наступні стартапи:

Категорія: основний трек

  • 1 місце — eXtra Vision отримав $15 тис. за розробку технології змішаної реальності. Вона дає змогу створювати 3D-моделі КТ та МРТ-знімків пацієнтів, доступних для використання з VR-окулярами.
  • 2 місце — Bliss Brain отримав $10 тис. за застосунок для медитації, що аналізує потреби користувача за допомогою ШІ, щоб покращити їхній досвід.
  • 3 місце — Aspichi отримав $5 тис. за VR-платформу для інтерактивного стримінгу 360-градусного відео та аудіо, що активно використовується в психотерапії.

Категорія: оборонний трек

  • 1 місце — Oko Camera отримав $15 тис. за розробку тепловізійних модулів для безпілотних літальних апаратів.
  • 2 місце — Vidar Systems отримав $10 тис. за акустичні технології, що дозволяють виявляти ворожу артилерію за звуком пострілу.
  • 3 місце — NORDA Dynamics отримав $5 тис. за розробку автономної системи пілотування безпілотників, здатної працювати в умовах без зв’язку.

Категорія від фонду ЗMIN: соціальний вплив

  • 1 місце — LifesaverSIM отримав $15 тис. за розробку ігрового симулятора для розвитку навичок з порятунку життя.
  • 2 місце — Стартап SYLA отримав $10 тис. за розробку протеза ноги на основі ШІ та нейронних мереж.

IT Arena 2024 показала, що для української ІТ-індустрії немає нічого неможливого. Ця подія стала прикладом того, як підприємці можуть знайти нові шляхи розвитку своїх ідей.

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті