Про що:
Вплив відносно «молодого» Інтернету речей останні 10–15 років зростає з кожним днем. Internet of Things трансформує технологічні сфери, у тому числі та промисловість. Що таке промисловий Інтернет речей (Industrial Internet of Things, або IIoT) і як він працює — у матеріалі.
Зміст
Як влаштований промисловий Інтернет речей
Як використовують Інтернет речей у промисловості
Як влаштований промисловий Інтернет речей
IoT простими словами означає мережу датчиків і «розумних» пристроїв, які збирають інформацію, обмінюються нею між собою і з хмарним сховищем, а платформа аналізує дані та видає відповідні команди. Участь людини в постановці завдань можлива, але не обов’язкова, і часто зводиться до моніторингу стану.
Промисловий Інтернет речей виділяється масштабами і призначенням. IIoT — це комп’ютерні мережі, до яких підключають фізичні промислові об’єкти зі встановленими датчиками, сенсорами і ПЗ. Що це дає? Можливість збирати та відправляти інформацію, дистанційно керувати процесами, автоматизувати виробництво. Отже, головне завдання IIoT — спростити складні робочі процеси й підвищити рентабельність виробництва.
Сьогодні IoT в промисловості насамперед впроваджують великі компанії. Причина проста: невеликим стартапам часто немає звідки взяти гроші на подібні вкладення. Це одна з основних причин, чому промисловий Інтернет речей ще не підкорив абсолютно всі галузі. Другий неоднозначний момент — безпека даних, які потрапляють у мережу. Так, в Україні від хакерських атак у 2015 постраждали українські енергокомпанії, і це, на жаль, не поодинокий випадок: талановитий хакер здатний «накрити» масштабне виробництво. Перешкоджають розповсюдженню технологій і повільне впровадження відкритих стандартів та проблеми сумісності: «розумні» технології вимагають не менш «розумного» обладнання.
Галузеві рішення
IoT для бізнесу
ІоТ-технології для автоматизації різних процесів. Найчастіше використовуються у відеоспостереженні, медицині, логістиці, агро, розумних містах тощо.
Як використовують Інтернет речей у промисловості
IoT в промисловості використовується буквально всюди, де є виробництво. Так, Центр керування IoT Jasper (Cisco) від Київстар може використовуватися: на фермах — датчики контролюють наявність і якість води та корму у тварин; на заводах — щоб моніторити стан обладнання й запобігати поломкам або простоям; в енергетиці — щоб автоматично збирати дані лічильників та ін. Платформа допомагає керувати SIM-картами в смартпристроях: моніторити пристрої онлайн, збирати й обробляти статистику, контролювати витрати в особистому кабінеті.
Промисловий Інтернет речей — це відмінне рішення для безперервного виробництва. За ідеального розкладу на такому виробництві процеси здебільшого автоматизуються, ручна праця зводиться до мінімуму, а інтелектуальна праця працівників, навпаки, використовується на максимум. А використання IoT-технологій підвищує рентабельність виробництва, зміцнює безпеку, спрощує та автоматизує виробничі процеси.
Попри очевидність самого терміна, промисловий Інтернет речей використовується не тільки в промисловості. Ось ще кілька галузей, де задіюється IIoT:
- енергетика — ефективний розподіл енергії, автоматизований збір даних із лічильників і виставлення рахунків споживачам;
- будівництво — автоматизація, безпека самого процесу побудови й об’єкта (будівлі), створення інфраструктури;
- логістика — відстеження і прокладання маршрутів, витрата палива й мастильних матеріалів, обслуговування транспорту, використання безпілотних транспортних засобів;
- медицина — промисловий Інтернет речей допомагає здійснювати безперервний моніторинг стану пацієнта і віддалену діагностику.
Додайте коментар