Про що:
У вас є бажання працювати та жити в селі, але не знаєте, з чого почати? Можливо, саме час задуматися над бізнесом, який принесе не лише прибуток, а й задоволення. Пропонуємо ідеї для бізнесу у селі. Читайте далі, аби дізнатися про напрямки власної справи.
Зміст
Мобільний кінотеатр: фільми просто неба
Зоотерапія: лікування через дружбу з тваринами
Коворкінг і хостел: простір для роботи та відпочинку
Верміферма: створення біогумусу
Мобільний кінотеатр: фільми просто неба
У теплу пору року може бути актуальним мобільний кінотеатр. Це чудова ідея для бізнесу у селі, де немає стаціонарних кінотеатрів. Ви ставите великий екран, налаштовуєте звук і вуаля — показуєте фільм. Це може бути як кінотеатр на платформі просто неба, так і варіант в автомобілі, як-от модифікації Газелі або Купави, для 4-6 глядачів. Другий варіант мобільного кінотеатру підходить для показу короткометражок чи 5D-відео. Мобільність кінотеатру дає змогу часто змінювати локації й охоплювати більше людей, а окупність бізнесу становить 6-8 місяців.
Попит на мобільний кінотеатр серед селян — це і перевага, і виклик. У невеликих сільських районах люди не мають доступу до такого типу розваг, тому такий сервіс для них дуже важливий. Мобільний кінотеатр дає змогу їм дивитись новинки кіно без виїзду в місто. Проте у маленьких селах може бути недостатньо глядачів для покриття витрат. Це можна вирішити, організувавши покази під час свят, ярмарків або фестивалів у селі.
Звісно, є й певні перешкоди, які варто врахувати. Наприклад, погода. Якщо на вулиці дощ або сильний вітер, то покази кіно можуть просто не відбутися. Також необхідно потурбуватися про технічні моменти — мати автономне живлення, адже не всюди є доступ до електрики.
Мобільний кінотеатр — це шанс зайняти свою бізнес-нішу. І хто знає, можливо, ваш бізнес у селі стане головним пунктом на карті кінотурів. А щоб залучити глядачів, можна використовувати можливості великих даних. Для цього, скажімо, сегментувати цільову потенційну аудиторію за інтересами та надсилати рекламні повідомлення на тих, хто полюбляє кіно та відео.

Реклама та пошук клієнтів
Розсилки повідомлень від аналітиків
Надсилайте пропозиції цільовій аудиторії з таргетованими розсилками. Наші аналітики підберуть аудиторію за 100+ Big Data-параметрами (вік, стать, інтереси, локація тощо.)
Нагадуємо, Київстар дотримується Законів України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних», не передає та не продає персональні дані абонентів, у тому числі й записи розмов, тексти SMS/MMS та історію браузера третім особам. Усі аналітичні моделі з використанням Big Data будуються на основі неперсоніфікованих та зашифрованих даних.
Зоотерапія: лікування через дружбу з тваринами
Зоотерапія — це метод лікування та покращення емоційного стану за допомогою тварин. Вона допомагає людям, які страждають від тривоги та депресії, фізичного болю. Взаємодія з тваринами може знизити рівень стресу та покращити фізичне й емоційне самопочуття. Ідея створити центр зоотерапії у селі є не просто бізнесом, а й можливістю допомогти людям, зробивши їхнє життя яскравішим і здоровішим.
Для цього не потрібно утримувати екзотичних тварин. Звичайні кролі, кози, коти, собаки, коні можуть стати вашими чудовими помічниками. Ще є бджолотерапія. І зараз йдеться не про укуси бджіл, а про безпечний сон на вуликах. В Японії, наприклад, популярна терапія з морськими свинками. Можете також взяти до уваги.
Однак не варто плутати зоотерапію з контактним зоопарком. У контактному зоопарку люди можуть просто спілкуватися з тваринами для розваги. Натомість зоотерапія є спеціалізованою допомогою, де тварини лікують фізичні або психічні розлади під наглядом фахівців. Крім того, відмінність зоотерапії від звичайного сільського утримання тварин полягає в тому, що вона орієнтована на терапевтичний ефект, а утримання домашніх тварин має господарську мету.
Для розвитку центрів зоотерапії можна почати з індивідуальних та групових сеансів. Далі розширювати співпрацю з лікарнями, реабілітаційними центрами та відкривати нові філії в сусідніх селах. В умовах війни цей бізнес буде досить актуальним.
Читайте також:
Ідеї для бізнесу у селіКоворкінг і хостел: простір для роботи та відпочинку
Коворкінг і хостел у селі — це бізнес-ідея для тих, хто хоче надавати можливості для роботи та відпочинку “в одному флаконі”. Зараз багато людей працюють віддалено і все більше шукають місця, де можна працювати без шуму і стресу від міста, але водночас не відмовлятися від комфорту. Якщо створити таке місце в селі, то можна запропонувати чудові умови для роботи з Wi-Fi, меблями та усіма зручностями, аби відключитися від міської метушні. Якщо зелений туризм орієнтований на відпочинок, то в цьому випадку — фокус більше на роботі.
Почати можна з невеликого приміщення для кількох людей, а потім поступово розширюватися, додаючи більше місць для ночівлі, зони для відпочинку і навіть організовувати освітні та бізнес-заходи.
Головне — активно розповідати про свій бізнес, співпрацювати з місцевими підприємцями та фрилансерами, щоб залучити клієнтів. Це можливість розвивати село та створювати цікаві місця для релаксу та роботи.
Верміферма: створення біогумусу
Верміферма (від латинського слова "vermis", що означає "черв'як" та "farm" — "ферма") — це бізнес на вирощуванні черв'яків, зазвичай, каліфорнійських. Суть ідеї проста: хробаки переробляють органічні відходи, перетворюючи їх на біогумус, який покращує якість ґрунту. Це натуральне добриво, яке має попит серед фермерів і садівників. Крім того, хробаків можна продавати для виготовлення кормів для риб або домашніх тварин.
Однак є і труднощі — цей бізнес поки що не популярний через його специфічність. Це можна вважати як перевагою, бо конкуренція невелика, так і недоліком, оскільки доведеться популяризувати серед клієнтів переваги вашої продукції.
Прикладом успішного бізнесу на хробаках є «Зелена ферма» під Луцьком. Підприємці інвестували у ферму 50 тис. грн. Почали з утилізації біовідходів і перетворили це на успішне виробництво біогумусу. Працюють з кількома видами відходів — кавовою макухою, пивною макухою, грибним компостом. На фермі виготовляють до 180 тонн гумусу на рік. Планується масштабування, але є певні виклики через війну і потребу у фінансуванні.
Стаття на тему:
Якщо бракує ідей: 5 бізнесів для села
Додайте коментар