Створюємо онлайн-школу. Лише 3 кроки до ідеальної освіти
20 липня 2022 8 хвилин читання

Створюємо онлайн-школу. Лише 3 кроки до ідеальної освіти

Тренди та аналітика#Microsoft365#Офіс365

Про що:

«Чи складно створити онлайн школу?» — можуть питати себе як підприємці, які хочуть розпочати нову справу, так і викладачі шкіл та університетів, які вкотре вимушені працювати зі своїми учнями дистанційно. На практиці, вчити онлайн — не важко. Складніше — зробити це легко та цікаво.

Тож, які три кроки потрібно зробити, щоб створити ідеальну онлайн-школу, розповідаємо далі.

Зміст

Крок 1. Застосовуємо 5 правил якісної онлайн-освіти

Крок 2. Налаштовуємо цифрову платформу для навчання

Крок 3. Додаємо інтерактив з ігор, тестів, відео (Приклади)

Крок 1. Застосовуємо 5 правил якісної онлайн-освіти

Ще пандемія коронавірусу познайомила українських студентів та дітей з дистанційним навчанням. Проте багатьом не сподобалося така освіта, адже вчителі просто перенесли в онлайн звичні уроки, які вони викладали очно в класах. Це мало негативний вплив: влітку 2021 року 72% українських батьків зазначили, що успішність дітей під час дистанційки знизилася. Схожа ситуація виникла й в українських студентів.

Сьогодні через повномасштабну війну в Україні та значну міграцію населення перейшли в онлайн не лише школи та університети. Будь-яким платним освітнім курсам нині також важко набрати собі аудиторію, якщо вони не залучають студентів дистанційно. Це несе свої ризики для усіх гравців на полі: за увагу свого учня потрібно буде боротися не лише з конкурентами галузі, а і з усім цікавим, що є у людини в смартфоні. А це — фільми на Netflix, блогери з YouTube, пости друзів в Instagram, комп’ютерні ігри тощо.

Тому варто записати собі перше й головне кредо онлайн-школи — «Вчити треба цікаво». Додаємо й інші важливі поради.

Ось 5 правил, які допоможуть організувати освітній процес дистанційно:

  1. Пояснюйте та візуалізуйте мету навчання. Ваші учні мають розуміти цінність отриманих знань, адже онлайн-освіта напряму пов’язана із самомотивацією. Наприклад, на початку курсу або уроку проговорюйте очікування з аудиторією, а також пояснюйте, які навички вони здобудуть.
  2. Уникайте пасивного слухання на онлайн-уроках. Концентрація уваги в учнів значно падає, якщо вони не залучені до процесу навчання. Це ще більш актуально для дистанційки, тому замість нудних лекцій вчить дітей та дорослих за допомогою різноманітного контенту: відео, тестів, ігор, візуалізації тощо.
  3. Підтримуйте соціалізацію учнів. Давайте можливість вашим студентам обговорювати завдання, працювати в парах або навіть просто «дуріти» разом. Це можна зробити у форматі онлайн-чатів або ж неформальними зустрічами на відеодзвінку чи навіть офлайн.
  4. Адаптуйте тривалість онлайн-уроку до віку учнів. Увага людей розсіюється, якщо вони сидять за комп’ютером занадто довго. Наприклад, діти 1-го класу можуть бути сфокусованими не довше 10 хвилин, 5-7 класів — не більше ніж 20 хвилин, а для 8-9 класів — 20-25 хвилин. Тому, за можливості, проводьте коротші уроки, робіть паузи або змінюйте формат роботи учнів під час заняття. Водночас для дорослих онлайн-урок в реальному часі може тривати близько години, а ось навчальні відео краще робити не довші за 30 хвилин.
  5. Дозвольте учням самим оцінити свої знання. Тести для самооцінки після пройденого матеріалу — це чудовий та дуже ефективний інструмент. Це одночасно інтерактив і важливий етап для засвоєння інформації. Без вказівки від викладача людина може повернутися до навчальних матеріалів та повторити потрібне.
Створюємо онлайн-школу. Лише 3 кроки до ідеальної освіти

Крок 2. Налаштовуємо цифрову платформу для навчання

Звісно, проводити уроки можна і в Zoom, але краще скористатися цифровими інструментами, які створені та модернізовані спеціально для онлайн-навчання.

Наприклад, спеціалісти компанії Microsoft вивчили потреби вчителів та керівників навчальних закладів у всьому світі та адаптували свій продукт Microsoft Teams спеціально під потреби освітнього процесу, додавши безліч корисних функцій.

Microsoft Class Teams — це цифровий центр, який дозволяє налагодити весь навчальний процес в онлайн-школі. З Teams керівники закладів та викладачі зможуть:

  • Моделювати яскраві та персоналізовані навчальні середовища.
  • Проводити уроки в спільних онлайн-класах.
  • Персоналізувати завдання, поширювати та оцінювати їх онлайн.
  • Спілкуватися з колегами та адміністрацією через чати та відеодзвінки.
  • Формувати розклад уроків тощо.

У Teams викладачі можуть швидко спілкуватися зі студентами, обмінюватися файлами та посиланнями на вебсайти, поширювати й оцінювати завдання. Програма підтримує онлайн-зустрічі та дає можливість ділитися екраном, робити та автоматично зберігати запис уроку.

Зручно, що з Teams на кожен урок не потрібно надсилати учням нові посилання в Zoom або Skype. Усі зустрічі вже доступні будуть в календарі, тому онлайн-шлях до заняття точно не загубиться. Зокрема, учні можуть вільно використовувати й інші інструменти Microsoft, з якими вони вже найбільше знайомі — Word, PowerPoint, OneNote та Excel.

Вбудовані в Teams блокноти для класів OneNote і наскрізне керування завданнями дозволяють вчителям організовувати інтерактивні уроки, проводити персоналізоване навчання та надавати ефективний і своєчасний зворотній зв’язок. Завдяки тому, що всі необхідні інструменти зібрані в одному місці, Class Teams економить час вчителів та учнів. Це спрощує повсякденну логістику, дозволяючи зосередитися на найважливішому завданні — покращенні результатів навчання.

Крок 3. Додаємо інтерактив з ігор, тестів, відео (Приклади)

Гейміфікація навчання цікава не лише для дітей. Дорослі так само із задоволенням замість купи сухого тексту радо подивляться пізнавальне відео або пройдуть веселий тест. І хороша новина тут в тому, що приклади контенту та корисні додатки для онлайн-навчання вже створені. Варто лише вплести їх у свій урок.

Ось кілька корисних платформ для онлайн-шкіл:

LearningApps.org — сервіс для підтримки процесу навчання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Їх можна використовувати безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи.

Quizizz — інтерактивна англомовна платформа для залучення студентів, яка використовується в класах, групових завданнях, попередньому тестуванні, формувальному оцінюванні та вікторинах. На сайті є багато готових тестів українською з різних дисциплін та тем.

Classtime — помічник вчителя, що збагачує урок миттєвою візуалізацією рівня розуміння та прогресу усього класу в реальному часі. У платформи є безоплатна версія, яка містить понад 30 тисяч уже готових питань, можна створювати свої та опитувати у 9 форматах. У платній версії відкривається доступ до оцінювання, командних ігор, аналітики успішності всього класу.

Kahoot — ігрова навчальна платформа, яка використовується як освітня технологія. Користувачі можуть створити свої ігри-вікторини «kahoots», доступ до яких можна отримати через веббраузер або мобільний додаток. Сайт англомовний, але інтерфейс для роботи з іграми вже має українську версію.

Minecraft — популярна відеогра жанру «пісочниця» у відкритому світі, у певних версіях якої можна на одному полі грати кільком учасникам. Так створюється ігровий онлайн-клас. Викладачі в усьому світі почали використовувати Minecraft з навчальною метою, адже у ній можна створити будь-який об’єкт, що сприяє креативності. Тому історики можуть відтворювати середньовічні світи, де діти можуть зустріти історичних персонажів, а науковці — відтворити експерименти, щоб візуалізувати роботу гравітації, хімії чи навіть генетики.

Це лише невеликий перелік того, як можна урізноманітнити онлайн-навчання. Зокрема, у вільному доступі є пояснювальні відео з історії або науки. З усім цим набором інструментів та багатофункціональною цифровою платформою для навчання Microsoft Class Teams створити якісну та цікаву онлайн-школу буде легко.

Зробити процес роботи онлайн-школи якіснішим можуть допомогти також деякі сервіси з комплексу рішень «Бізнес працює» для продовження, відновлення або початку роботи бізнесу навіть під час війни. Тут зокрема можна знайти інструменти для пошуку нових учнів, тобто залучення клієнтів, організації дистанційної роботи бек офісу школи — навчальної частини, адміністрації, бухгалтерії тощо. Щоб дізнатися деталі, залиште заявку на сайті. Спеціалісти Київстар зв’яжуться з вами.

Тренди та аналітика#Microsoft365#Офіс365

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Бізнес#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression#ТаргетованіРозсилки#Бізнес-аналітика#СмсРозсилка#SMS
#ДобіркаСервісів
#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365
#Клієнт#Роумінг#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression#Київстар
#ДобіркаСервісів#Stoprussia#РосійськоУкраїнськаВійна#ВійнавУкраїні#Рішення#Бізнес
#Київстар#ВійнавУкраїні#Stoprussia#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression
#BigData
#ATC#Microsoft365#Офіс365#Azure#MicrosoftAzure#AzureStack#Київстар#Робота

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку